Paroubkova cesta z krize za hvězdou

31. 01. 2010 15:03:59
Já ji vidím jen jako cestu do emigrace. Připomíná mi to Benešovo: „Mám plán,“ kdy lidé dopovídali »aeroplán«. Tady ovšem nejde o Paroubka a jeho klan, ale o nás všechny.

Bohužel jsem příliš velký vlastenec, který je doma už příliš zakořeněn. I když bych se domluvil, moje jazyková výbava by mi neumožňovala plnohodnotný život v zahraničí. Přesto mě tyto myšlenky s vyhlídkou na případné vítězství socanů napadají.

Jestli mě to straší v akademické rovině, tak velké firmy a opravdu bohaté subjekty už dnes své aktivity a dokonce i své domicily přenášejí do ciziny. Samotná vyhlídka na vítězství naší levice vyhání podnikavé občany i podnikatelské subjekty. Už dnes se začíná uplatňovat negativní efekt avizovaného zvyšování daní.

Už minulý týden jsem psal o slaboduchém inzerátu, který útočí na nejnižší pudy oranžového voliče. A zdá se, že si dala ČSSD závazek každý týden laťku stupidity ještě překonat. Jen namátkou:

Prý budou „vytvářet příznivé klima pro investice a pro export". V legendě až přehnaně náš exportní potenciál spojují s dalším „přílivem investic". K tomu se dá říci jen toto: Tak proč hergot už dnes ty investory vyhánějí? Nebo jak chápat ty výhrůžky vysokými daněmi? A samotné vítězství levice by atraktivitu naší země pro investory srazilo pod jejich rozlišovací úroveň.

Koho by potom zdaňovali? Kdo bude masově zaměstnávat? Prý to vyřeší „vytvořením státní politiky zaměstnanosti". To opsali ze starých komunistických týdeníků? Na pobídky už nejsou peníze a ani by už nefungovaly při úprku korporací na východ. A všechny ostatní levicové parametry upřednostňující regulace chuť do podnikání výrazně omezují, pokud nemáme na mysli pijavice klientelismu. A pokud by stát se chtěl etablovat jako hlavní zaměstnavatel nebo zprostředkovatel práce, kdo bude tu armádu státních zaměstnanců živit?

Hned druhým bodem oranžové „cesty z krize" je „rozvíjení »zelené« ekonomiky a »zelená« pracovní místa". Tak to je tedy terno. Budeme vyhazovat peníze na neefektivní zelené nesmysly, abychom vybředli z krize? Už vidím, jak nám pomohou fotovolvatické elektrárny a biopaliva, na něž se už dnes musíme všichni skládat. Ale napříště z čeho? Pane Paroubku, zdroje už nejsou!

Spustit funkční systém boje proti korupci a organizované kriminalitě", je dalším bodem na cestě k policejnímu státu, o čemž jsem už psal. Jde o návrat morálky udavačů a provokatérů. Omezení role státu by tu korupci omezilo účinněji. Vždyť kde se hlavně korupce a klientelismus projevuje? Ve vztahu soukromých subjektů určitě nikoliv. Jde o vnitřní problém veřejné správy a úplně nejhorší je politická korupce. Tak by si své Grosse, Srby, Doležely, Mrštiny a Bušiny měla politika řešit jako interní záležitost a neotravovat plošně občany, z nichž část se ještě naočkuje nenávistí proti úspěšnějším.

Dalším záchranným prostředkem má být „Obnova progresivního zdanění". A kruhem se vracíme jak k onomu kultu nenávisti k úspěšným, tak k negaci „příznivého klimatu pro investice a pro export". To snad musí pochopit i méně intelektuálně vybavený volič. Že se kapitál přesouvá za nižším zdaněním, je přece nepochybné.

Provést audity a revize ministerstev, úřadů, smluv státu a veřejných zakázek, které jsou dalšími body toho plku, to už znamená jen hašení ohně benzínem. Audity a revize, to bude další vyhození peněz oknem, pod nímž budou čekat na milióny od státu spřízněné firmy. Chcete jen otevřít další korupční kanál. Politik - chlap by řekl, závazně snížím administrativu takto a o tolik. Zruším tyto a tyto zbytečné úřady nebo jejich agendy. Ale vy plánujete organizovat jen další neprůhledné hrátky. A chcete přece kontrolovat i „státní politiku zaměstnanosti". Ono totiž nejde zároveň brojit proti nákladům státu a s tím spojené korupci a zároveň na stát převádět další kompetence. Navíc, pane Paroubku, smlouvy už bohužel platí v té podobě, v jaké je stát uzavřel, i když je podepsal za jiné vlády. Nebo chcete vydírat? Asi jen ty, kteří jsou propojeni s politickými konkurenty.

Revidovat priority čerpání evropských fondů ve prospěch krajů, měst a obcí" je prázdná a nekontrolovatelná proklamace. Nevyznívala by tak farizejsky, kdyby kraje neovládla ČSSD. Takový Rath by zmíněné zdroje jistě "efektivně" využil.

Záměr „zrušit tendr na komplexní zakázku starých ekologických škod" by možná i pár miliard mohl ušetřit, kdyby za tím nebyla možná snaha zmocnit se tohoto peněžního veletoku „po oranžovu". Klany prostě bojují o životní prostor.

Zvýšit dividendu ČEZ" a odčerpat kumulované zisky ve prospěch sociální oblasti znamená jen jedno: prožrat je. Ale není to žádný dobročinný záměr, ale příspěvek na volební kampaň ČSSD. Navíc jde o to, aby socani toho bumbrlíčka neoškubali natolik, jako se jim to podařilo se zhuntovanou českou ekonomikou.

A tak zůstává jediný bod, který bych podepsal: „Stáhnout ze sněmovny návrh na odškodnění církví".Ale já bych to řekl jinak: Historie nás všechny nějak poškodila, zejména ta fašistická, jejímž důsledkem pak byla i historie komunistická. Nelze odškodnit všechny historické křivdy skutečné, tím méně ty relativní. Nelze se vracet k prapůvodu toho, kdy si kdo co urval. A protože dnešní generace církvím nic nedluží, naopak se na ně bezprecedentně povinně skládá, považoval bych záležitost za narovnanou a směřoval bych k absolutní odluce od státu. Paroubka ovšem takové prohlášení nic nestojí, protože všichni víme, že většina je ateistů a ČSSD dělá populistickou kampaň.

Kritizoval jsem tady mnohokrát ODS, která opravdu sešla z pravicové cesty a jejich hodnot. Ušpinila se i personálně. Volit ji proto nebudu. Ale to, co by nás čekalo po vítězství ČSSD ve volbách, to by byla nedozírná katastrofa.

Chtěl bych se ještě zastavit u samotného Paroubka. V poslední době potvrdil, že je to nabubřelý chvastoun ducha mdlého. Dva důkazy:

Zaprvé, když si naběhl na vidle poté, co je sám zvedl, a začal zbytečně a hloupě soupeře napadat mafiánskou terminologií. A to právě v době, kdy se už pomalu zapomínalo, kterak jeden jeho kamarád zastřelil druhého „světského" přítele na křtu jeho knihy. Nehledě na to, že s Bušinou si zadala ČSSD více (Machovec, Rath). Opravdu stupidita.

Zadruhé se předvedl jako nabubřelý chvástavý mluvka, když předjímal své volební vítězství patetickými slovy o tom, že ČSSD zazáří jako nejzářivější hvězda. Tak to tedy zase byla trefa. My starší si dobře pamatujeme na zářící pěticípé hvězdy, které komunisté rozsvěceli na mnoha vyšších budovách a firmách. Kam nás dovedly, je všeobecně známo.

Že dokáže Paroubek vyvolávat tyto reminiscence, svědčí podprahově o jeho ukotvení a skrytých ambicích. Vždyť vzpomeňme jeho povolební zhrzený projev, za nějž by se nemusel stydět ani Gottwald.

Autor: Dušan Streit | neděle 31.1.2010 15:03 | karma článku: 40.68 | přečteno: 3626x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz