Zastavte štvanici na Duška – není žádné ořezávátko!

9. 03. 2010 10:46:59
Protože k dobrým mravům začalo patřit vyjadřovat se ke kauze „Dušek“, nechtěl jsem se toho původně zúčastnit. Ale protože štvanice nabyla obludných rozměrů, musím se ho zastat.

A to jsem ten poslední, kdo by s odboráři jinak sympatizoval. Ale tady zazněla od Duška chlapská slova o bordelu na Českých drahách a potažmo na ministerstvu dopravy a to už je něco jiného a zaslouží si to pozornosti. To už není jen boj za benefity, ale naplňuje to skutečnou úlohu odborů, aby zaměstnavatel při správě státního majetku nezneužíval svého postavení – třeba i na úkor zaměstnanců. A v tomto případě i na úkor nás všech, kteří dluhy Českých drah budeme mít jako daňoví poplatníci v konečném důsledku na triku, zatímco členům vedení je veselo.

Není se co divit, že se jako mlžná clona v této kauze velice hodí Duškovy tzv.„homofobní“ výroky. Nemám toto slovo rád, protože by se také dalo přeložit jako »strach z člověka« nejen jako »fobie z poruchy sexuální orientace«. Přitom Dušek nazývá některé homosexuály svými kamarády. A nenazývá je bukvicemi, teplouši nebo podobnými běžně používanými hovorovými výrazy, které by se mohly někoho dotknout.

V souvislosti s homosexualitou je meritem Duškova sdělení, že na dráze a potažmo ministerstvu funguje pozitivní diskriminace podle sexuální orientace, která se projevuje jako skutečná diskriminace heterosexuálních odborníků. Zavání to klientelismem a korupčním prostředím, byť platidlem by nebyly peníze. Takto nějak to Dušek i vysvětluje.

Když nebudeme preferovat ani diskriminovat žádnou skupinu, tak jistě by takové falešné pozdvižení nevzbudilo prohlášení, že se někdo v práci obklopuje svými milenkami. Tedy u heterosexuálních šéfů by pobouření nesměřovalo proti tomu, kdo tyto praktiky odhalil, ale proti tomu, kdo je páchá. Pan Dušek jistě není tak hloupý, aby si tato obvinění vycucal z prstu. Nakonec dá se to lehce zjistit. Jestli počet homosexuálů přesahuje ve vedení drah nebo ministerstva 4%, veškeré rozhořčení by se ukázalo falešným.

Asi by nebylo normální, kdyby v jakékoliv firmě preferovali prsaté blondýny nebo plešaté chlapy. Kdyby třeba prohlásil, že na chodbě potkává tolik plešatých, že musí nosit svařečské brýle, aby mu nenablýskalo do očí, myslíte, že by to bylo žalovatelné? Z toho pohledu beru jeho nadsázku o tužkách. Však také Dušek není žádné ořezávátko.

Jen si uvědomte, kolik je vtipů o blondýnách, policajtech, Skotech, Židech a podobně. To už je zakázán i humor a nadsázka?

Věnujme se raději tomu, co Dušek řekl o personálních předpokladech a o hospodaření v Českých drahách. Ukončeme hon na falešný cíl. Nedejme si vnutit nějaké totalitní umlčování, o němž jsem psal včera: http://streit.blog.idnes.cz/c/127396/Fasismus-zmutoval-z-nacionalniho-do-multikulti-havu.html.

Dokonce i železniční odbory včera ustrašeným vyloučením Duška z vyjednávání promarnily příležitost, aby jejich protesty nabyly věcné podstaty a smyslu. A žaloby potrefených hus budou doufám odmítnuty. Při praní tohoto špinaného prádla se doufám také dozvíme i podstatu, proč České dráhy jsou nahoře fuj, dole fuj a ve vedení huj.

Autor: Dušan Streit | úterý 9.3.2010 10:46 | karma článku: 39.32 | přečteno: 4009x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Kdyby kopka rýže nevykopla toho Ostravaka...

Odpoledne se pod koněm v Praze sešli příznivci SPD. Čacké národní písně jim coby předkrm za bujarého skandování Čechy Čechům a my jsme tady doma zahrál folklórní soubor Ortel.

25.4.2019 v 22:18 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 306 | Diskuse

Jan Dvořák

S Jágrem do Číny prezident zabodoval

Na rozdíl od dvou neperspektivních ministrů, kteří ve funkcích končí - a přesto je prezident, zřejmě jako bolestné vzal do Číny - doprovází M. Zemana i kladenský rytíř s ušlechtilým posláním, motivovat k olympijské medaili.

25.4.2019 v 21:12 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 255 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Andrej Babiš a jeho toxický vliv na demokracii

Demokracie je nepochybně nejlepším společenským systémem. Je však současně velmi zranitelná a snadno zneužitelná.

25.4.2019 v 19:38 | Karma článku: 27.66 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Burget

„Nacionalisté“ a „demokraté“, každý svoji půlku Václaváku…

Strana SPD dnes pořádá setkání svých příznivců, euroskepticky a národovecky zaměřených evropských politiků a koncert skupiny Ortel. Proti nim vystoupí "Hluková olympiáda".

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 684 | Diskuse

Josef Nožička

Věříte paní Šojdrové, že za nás bude v Evropě statečně bojovat?

Již za měsíc nás čekají volby do Evropského parlamentu. Všichni politici, kteří v nich kandidují, mluví o tom, že právě oni budou v Bruselu či Štrasburku nejlépe a nejodpovědněji hájit zájmy naší země...

25.4.2019 v 14:15 | Karma článku: 44.32 | Přečteno: 2818 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz