Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Nečas na vlastní oči: Eskaloval Topolánkovu chybu

1. 07. 2010 11:07:59
Ta hlavní chyba se jmenuje Kalousek a Schwarzenberg. Nečas k ní přidal ještě Johna a Bártu.

Topolánek chtěl tolik vládnout, že obětoval superministerstvo financí, zahraniční politiku a atomovou energetiku. Pravda, kompenzoval to Íčkem na vnitru. Do vlády pustil také Havlovu pátou kolonu Kocába, Schwarzenberka a Vondru. Nakonec na to všechno dojel.

Po siláckých řečech Nečase, že nepustí ministerstvo financí, že nelze pustit vnitro Věcem veřejným, protože jsou těsně spojené s bezpečnostní agenturou ABL, a že ODS si musí podržet roli ekonomického lídra vlády, udělal ze sebe Nečas kašpara. A mělo to rychlejší spád, než aby si mohl zachovat tvář.

O Nečasovu image však nejde. Z mého pohledu je vláda příšerná. Horší by mohla být už jen ta Paroubkova. Proč?

1. Na nejvýznamnější funkci zůstal provařený šíbr Kalousek. Rčení o kozlu v zahradě vzniklo snad už s výhledem na něj. Je také výsměchem proklamacím o vládě, která zůstane čistá a bude potírat korupci a klientelismus.

2. Čtvrtou stranou ve vládě je Havlova diverzní jednotka. Na veledůležitém ministerstvu to zastřešuje Schwarzenberg. Zle, matičko, zle bude pro svrchovanost České republiky. Přímo na klíčovém místě je nostalgik po Evropě před 1. světovou válkou. Když si k tomu připočteme Vondru na ministerstvu obrany, není úniku. Nedivil bych se, kdyby Kocáb zůstal někde za bukem ve vládních „službách“. A to nemluvím o Švejnarovi, Teličkovi a třeba Zieleniecovi. Sarkozy a Merkelová mohou být klidní.

3. Pro soudného člověka je opravdu nepřijatelné, aby John usedl na ministerstvo vnitra. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem včera viděl v televizi, kterak dlohodobě ordinovala zdravotní sestra coby zubařka. Ale ona měla aspoň vzdáleně jakousi kvalifikaci. S Johnem je to ještě horší. Zaprvé je jen Bártovým bílým koněm. Zadruhé se zprofanoval jak svým osobním životem, tak svou pseudopodnikatelskou kariérou. Zatřetí, kdo slyšel jeho výstupy v průběhu koaličních vyjednávání, musel se zhrozit nejen z jeho morálky, ale i z jeho soudnosti. A začtvrté vyjevil inspiraci Pecinovou zálibou v zasahování ministra do vyšetřování policie. Máme se naš těšit.

4. Poprvé se stalo, že místa ve vládě si bylo možno koupit. A hle, jde o ministerstva, kde se točí miliardy. Bárta, který dal 2,8 milionu, bude ministrem dopravy. Jankovský, jenž poskytl své straně 3 miliony, bude ministrem pro místní rozvoj s penězovodem z Brusele. Bída je v tom, že i kdyby Věci veřejné po skončení této vlády dopadly jako zelení, že si podnikatelé i tak odnesou nejen obchodní, ale i bezpečnostní informace a kontakty.

5. Ukázalo se, že mladé ženy měly svou úlohu jen jako vějička na voliče. A přesto, že tyto blondýnky vypadaly gramotnější než Paroubkovy spice girls, do vlády se nedostala ani jedna. Když probírám ta jména potenciálních ministrů, tak asi je to škoda.

6. Mě osobně zklamalo i to, že ministrem spravedlnosti má být Pospíšil. A nejde jen o to, že v jistém smyslu ve vládě „politicky korektně“ nahradí menšinu představovanou dosud Slamečkou. I když vypadá jako uvážlivý člověk, jeho předchozí působení na ministerstvu rehabilitovalo i takového extravaganta, jakým byl „Katar“ Němec. Ten přes všechny šílené náklady aspoň hlídal, aby se soudci neurvali z řetězu. Pospíšil ten špagát opět povolil.

7. Na dokreslení celé té frašky bude opět ve vládě bývalý komunista, který "předvídavě" vstoupil do KSČ v roce 1989. Jmenuje se Besser, je z TOP 09 a má k dovršení toho paradoxu obhospodařovat kulturu, asi ideologicky. Jo, a je zubař. Můžeme se potom divit, že to za ně musí vzít zdravotní sestry? ;-)

Vláda má máslo na hlavě ještě dříve než vznikla. Topolánek se může škodolibě usmívat. A Paroubek těšit na příležitost. My ostatní budeme platit, aby všechno zlé zůstalo a všechno, co ještě zbývá dobrého, padlo v plen.

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 1.7.2010 11:07 | karma článku: 33.97 | přečteno: 3827x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 10.49 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 13.03 | Přečteno: 262 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 19.28 | Přečteno: 349 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 6.86 | Přečteno: 186 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 31.49 | Přečteno: 884 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz