Autodehonestace pozitivně se diskriminujícího Kocába

3. 09. 2010 10:48:59
Jde to už za hranici sebeúcty, lidské důstojnosti, osobní cti a vlastního kreditu, pošlapal zdravý rozum i elementární slušnost a překročil meze trapnosti až tam, kde začíná fraška.

Neudělal to poprvé, o to je to hanebnější. Zuby nehty se drží koryta a opakovaně prohlašuje, že na funkci nelpí. Ten člověk nemá kousku cti v těle.

Mnozí kolegové to už přede mnou správně komentovali, snad nejlépe František Matějka. Věcně by nebylo co dodat. Já však chci upozornit na morální stránku celé záležitosti. Protože mýlit se už není možné, ten člověk to neudělal poprvé.

Je to takové déjà vu (již viděno). Také já jsem se už tomu věnoval, když ve Fischerově vládě nekličkoval před Nečasem, ale před Bursíkem. Šlo o stejně trapné a zbabělé nabízení rezignací a jejich pozdější popírání a odvolávání (naposled jsem o tom psal zde). Nakonec tento parazit vyštípal předchozího zmocněnce pro lidská práva Jana Litomiského. Zůstal jako Fischerův dáreček do příštího volebního období.

A mám strach, že jeho teflonový charakter a splachovací nátura nakonec budou slavit úspěch a tento vyžírka se ještě nějakou dobu bude nejen popásat na děravém státním rozpočtu, ale bude v zájmu své „nepostradatelnosti“ vymýšlet hovadiny i vyloženě škodlivé státní zásahy. Napříč vládami se totiž klene nejen neodstřelitelný Kocáb, ale i jeho guru Havel právě prostřednictvím svých lidí (Schwarzenberga, Vondry i některých dalších sympatizantů nejen v TOP 09, ale uvnitř VV).

Aspoň máme možnost vidět tu „pravdu a lásku“ v reálném provedení bez příkras. Jde o lásku ke korytu – a to je celá pravda. I ta „pozitivní diskriminace“ začíná u jejich protagonistů, jinak by na svých funkcích nebyli.

Ale ten Kocáb je zvlášť odporný exemplář. A je jen dobře, že se proti němu zvedá veřejné mínění a píše nás o tom více.

Já mám málokdy tendenci glorifikovat a přikrášlovat poměry ve starších demokraciích. Ale je třeba přiznat, že u nás je zvláštní specifikum, že provaření činitelé sami neodstoupí, i když už mají z ostudy kabát. To by bylo málokde myslitelné. Vždyť vzpomeňme dalšího morálního ztroskotance Cyrila Svobodu, který se dere aspoň do diplomatických služeb, když už ho voliči vypráskali.

Totéž se stalo Straně zelených, za niž Kocáb do vlády přišel. Přesto si našel trafiku. Tento holubičí český zvyk musí skončit! Kéž by k tomu už neúnosná kauza Kocáb přispěla.

Autor: Dušan Streit | pátek 3.9.2010 10:48 | karma článku: 40.98 | přečteno: 3891x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Kdyby kopka rýže nevykopla toho Ostravaka...

Odpoledne se pod koněm v Praze sešli příznivci SPD. Čacké národní písně jim coby předkrm za bujarého skandování Čechy Čechům a my jsme tady doma zahrál folklórní soubor Ortel.

25.4.2019 v 22:18 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 298 | Diskuse

Jan Dvořák

S Jágrem do Číny prezident zabodoval

Na rozdíl od dvou neperspektivních ministrů, kteří ve funkcích končí - a přesto je prezident, zřejmě jako bolestné vzal do Číny - doprovází M. Zemana i kladenský rytíř s ušlechtilým posláním, motivovat k olympijské medaili.

25.4.2019 v 21:12 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 254 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Andrej Babiš a jeho toxický vliv na demokracii

Demokracie je nepochybně nejlepším společenským systémem. Je však současně velmi zranitelná a snadno zneužitelná.

25.4.2019 v 19:38 | Karma článku: 27.66 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Burget

„Nacionalisté“ a „demokraté“, každý svoji půlku Václaváku…

Strana SPD dnes pořádá setkání svých příznivců, euroskepticky a národovecky zaměřených evropských politiků a koncert skupiny Ortel. Proti nim vystoupí "Hluková olympiáda".

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 684 | Diskuse

Josef Nožička

Věříte paní Šojdrové, že za nás bude v Evropě statečně bojovat?

Již za měsíc nás čekají volby do Evropského parlamentu. Všichni politici, kteří v nich kandidují, mluví o tom, že právě oni budou v Bruselu či Štrasburku nejlépe a nejodpovědněji hájit zájmy naší země...

25.4.2019 v 14:15 | Karma článku: 44.31 | Přečteno: 2817 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz