Schwarzenberg prezidentem? To raději Karel Gott!

16. 11. 2010 12:11:59
Nejsem šípková růženka, abych se měl ocitnout ve spícím království. Proto ani nečekám, že by mě měl vysvobodit (nedejbože polibkem) nějaký princ z Bilderbergu.

Schwarzeberg se vyjádřil, že v případě, že budou přímé volby prezidenta, tak by o tom prý uvažoval. Bože můj pohanský! Pak by mohl být Kalousek rovnou ombudsmanem.

Schwarzenberg je populární, médii - v područí zahraničních vlastníků - vygenerovaná figura. Je to taková rázovitá postava, kerá se vymyká mediálnímu obrazu normálních politiků. Co na tom, že mu mnohdy není rozumět? Co na tom, že na jednáních dříme? Co na tom, že je stranickým turistou? Co na tom, že v jeho stínu vystrkuje drápy Kalousek? Co na tom, že je švýcarským občanem s manželkou žijící v Rakousku? Co na tom, že je restituentem a privatizátorem s pochybnou historií? Co na tom, že se přiznal k podplácení? Co na tom, že v OSN hlasoval proti zjišťování dopadu použití zbraní s ochuzeným uranem? Co na tom, že se zasadil o uznání mafiánského státu Kosovo? Co na tom, že je pohrobkem havlovské kosmopolitní a čecháčkovské politiky? Co na tom, že jeho rodové zájmy nejsou spojeny s existencí suverénní České republiky?

Je miláčkem jako byl Fischer (majitel zkrachovalé cestovky), Tošovský (spolupracovník StB, guvernér ČNB a premiér), Gross (premiér a „investor“), Fischer (premiér), nebo třeba Karel Gott. Jenže Schwarzenberg se řadí, byť jinými metodami, někde na úroveň seriálových hvězdiček nebo Hanychové. Provokuje, a dočasně mu to - mezi Bleskem promořenou populací - i vychází.

Pro mnoho lidí je celebritou. Ale ne každá celebrita si své postavení odpracovala jako třeba Karel Gott (jehož hudbu mimochodem neposlouchám). Zatímco Schwarzenberg se dobře narodil, Gott se prosadil vlastní pílí.

Zatímco Schwarzenberg žil v cizině, Gott neemigroval, ačkoliv by se třeba v Německu skvěle uživil.

Když poslouchám Schwarzenberga a Gotta, tak má navrch – bohužel pro politiku – zpěvák. U Gotta lze postřehnout i zdravý rozum. A hlavně jej považuji za většího vlastence.

S tím Gottem to je nadsázka. Nejsme v Americe, kde si zvolili Reagana nebo Schwarzeneggera. Ale podívejte se, v konkurenci s politiky nebyli vůbec neúspěšní.

Takže kdybych měl na výběr mezi Schwarzenbergem a Gottem, volil bych jednoznačně Gotta :-)

Autor: Dušan Streit | úterý 16.11.2010 12:11 | karma článku: 37.58 | přečteno: 3788x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz