TOP diskreditace pravice ve ždímačce DPH

23. 02. 2011 11:32:59
Samozřejmě, že o žádnou pravici nejde, protože autentická pravice je založena na uvolnění potenciálu, který spočívá v tom, že stát ponechává peníze a iniciativu svým občanům.
Takové budou důchodyTakové budou důchody

Ovšem k moci se dostali pseudopravičáci typu Kalouska, o nichž jsem psal minule, a slaboši typu Nečase. Tragédie je v tom, že běžný občan si je spojuje s pravicí, ačkoliv jejich metody jsou výhradně levicové. Ovšem bez příslušného sociálního cítění, jak dokládá jejich postoj ke zdravotně postiženým.

Nejhorší je, že tím diskreditují v očích veřejnosti pravici, jež se však v české zastupitelské demokracii vůbec nevyskytuje. A tak lidovec v převleku Kalousek nahání voliče pro příští volby levici. Jen si vezměte, oni neumí udělat ani tu přívětivou fasádu, tedy image. Drábek, který se ani nepokouší skrývat svůj klientelismus ve prospěch finanční lobby, je stejně odpudivou figurou jako byli pro prestiž lékařů Engel s Volemanem. Každá schopná PR by jej skryla do zákulisí, ale ti arogantní diletanti z něj udělali ministra „prý“ sociálních věcí.

Z jejich dílny vznikla myšlenka nejen vykrást už tak napnutý penzijní systém a tuto nerovnováhu dále prohlubovat, ale dále pod touto záminkou prosadit nejnehoráznější zvýšení daně z přidané hodnoty, jaké si netroufla zavést ani ČSSD v čele se Špidlou.

Brousí si zuby na dalších zhruba 60 miliard z našich kapes. Chtějí zdražit tu nejnezbytnější črvrtinu všech nákupů. Prý pro posílení penzijního systému, kterému zároveň plánují pustit žilou. Přitom to budou především důchodci, kteří nejvíce pocítí růst životních nákladů. Co se mimo jiné stane?

● Důchodcům se po zvýšení DPH podstatně sníží životní úroveň a budou hrát odstrašující roli nastrčených obětí průběžného systému. Nepředpokládám odpovídající valorizaci důchodů. Jednak na to nejsou peníze a jednak by bylo protismyslné řešit penzijní deficit dalšími výdaji, když zároveň je v plánu snížit přísun zdrojů přesměrováním odvodů do soukromých fondů.

● Reálný důchod klesne pod hranici přežití a bude argumentem pro nezbytné zvýšení odvodů do soukromých fondů. V chudobě důchodců bude dost argumentů k tomu, aby se radikálně posílil tzv. opt-out ze 3% a stal se ze zákona povinným. Říká se tomu salámová metoda. Ani skutečně pravicovým srdcím, jež by chtěla své finance spravovat individuálně, tak nezbude, než na dlouhá léta podporovat v těchto nejistých časech nedůvěryhodné finančníky bez jakýchkoliv garancí.

● Uměle vláda způsobí růst inflace a tím znehonotí úspory. V důsledku znehodnotí samozřejmě i jakýkoliv spořicí produkt, takže opět kontraproduktivní „řešení“.

● Mladým rodinám se zvýšením DPH vzdálí vlastní bydlení o stovky ticíc korun. Aby si pak řádně rozmysleli své potomky, zdrahnou kromě potravin pro jistotu i dětské pleny. Přitom nízká porodnost je argumentem pro tyto vpravdě „geniální“ reformy navázané jako záminka na penzijní systém.

Takže efekt všech těchto změn bude výhradně záporný. Zbude jen jediný účel, že nás stát obere o další část peněz, aby se z politiky vzešlí diletanti mohli přiživovat o další miliardy. Levicové strany by to dělaly obdobně. U nich by to ovšem soudný člověk nahlédl už před volbami. U nich by to ale nebylo tak odporně pokrytecké.

Ještě je čas to zarazit. Žijeme v době, kdy ani Kaddáfí neví dne hodiny...

Autor: Dušan Streit | středa 23.2.2011 11:32 | karma článku: 39.52 | přečteno: 3494x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz