Klaus si vychutnal ty bezradné zmatkující chaoty

12. 03. 2011 18:14:59
Tak tito bezradní zmatkáři ve vládě nám chtějí vykládat, co bude s našimi důchody za padesát let?

Vysmál jsem to tomu nejen já v článku »Koalice k "reformě": „Stoupáme?“ „Ne, klesáme!“«, ale v zápětí i prezident.

Řekl: „Jediný můj závěr, který k tomu já mohu říci je, že obdivuji vládu, tedy špičkové představitele koalice, K9, jak lehce skočí z čísla dvacet na čtrnáct, to mě nepřesvědčuje o tom, že to předchozí číslo bylo velmi hluboce promyšlené.“

Zároveň se vyjádřil, že diskuse musí ještě pokračovat a bude dost příležitostí ke připomínkám, než se paragrafované znění dostane do parlamentu.

Zvlášť důležitý vzkaz poslal k DPH: „ Já nevidím veliký důvod pro nějakou radikální reformu daně z přidané hodnoty. O tom, že jsme se pokoušeli na začátku pomaličku o procentu sbližovat ty dvě daně je v pořádku. Že by zrovna teď byla ta nejlepší chvíle na to, abychom skokem ty daně sjednotili, tento pocit já nemám.“

Tím jasně vyjádřil svůj názor na chaotické hrátky se zvyšováním daní a zesměšnil vlastně kotrmelce kolem dolní sazby: 20→14→17,5.

Potrefená husa Kalousek se ozval: „Mám plné pochopení pro to, že pan prezident toho má moc, takže neměl šanci si všimnout, že vláda na systémové změně penzijní reformy nezměnila nic. Upravila pouze parametry pro financování transformačních nákladů penzijní reformy.“

Tak to se nepovedlo. Ta „reforma“ od počátku není o ničem jiném než o těch parametrech, tedy o číslech, o něž se zvýší daně a relativně – v budoucnu i absolutně – klesnou důchody. A vláda ukázala nepevnost, nejistotu a strach před bouří nevole. A to je vždycky začátek konce.

Couvli jak nachytaní uličníci. Nechápou ani, že to už je nejen konec jejich „reformy“, ale i vlastní elementární důvěryhodnosti a respektability, tedy i předzvěst jejich trapného konce. Sebeznemožnění se tomu říká. A tak se snaží zachránit aspoň nějaké zbytky svých nekalých plánů. Říkají si, že ještě vytlučou aspoň něco a pak se uklidí do připravených pozic.

Z reformy se stala fraška. Z vlády soubor nekompetentních šarlatánů, šejdířů a pouťových vyvolávačů.

Ještě bude veselo. Nejhorší je ale zatím zažehnáno.

Autor: Dušan Streit | sobota 12.3.2011 18:14 | karma článku: 34.65 | přečteno: 3208x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz