Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. července 2020 Státní svátek.

Teflonový dinosaurus Vondra

15. 03. 2011 10:21:59
To je exemplární příklad naší politické bídy. Od roku 1989 smrdí v naší vysoké politice jako relikt Havlovy éry a žádná aféra pro něj není dost, aby se z ní vypoklonkoval.

Splachovacích politiků je u nás opravdu dost, ale aktuálně je Vondra mezi nimi „nejzářivějším“ případem. Nevím, co by se muselo stát, abychom se jeho „vynikajících“ služeb zbavili.

Podívejme se i zpět, jak dlouho už tento výtečník České republice škodí. Byl hlavním vyjednavačem Česko-německé deklarace, v níž se v německém textu nehovoří o státní, nýbrž jen o stávající hranici. Spolu se Schwarzenbergem byl také režisérem Havlovy omluvy sudetským Němcům. Prý tato garnitura uvažovala dokonce o závazku jim navrátit majetky.

V roce 2006 vstoupil jako pravdoláskař farizejsky do ODS a v zápětí i do Topolánkovy vlády, v níž spolu se Schwarzenbergem ovládli zahraniční politiku ČR. Oba byli převodovou pákou, která převzala po Havlovi diverzní roli proti státním zájmům vlasti. A tak byla nejen protlačena Lisabonská smlouva, ale i překotně uznán mafiánský stát Kosovo.

Už jen perličkou k hořkému pousmání je Vondrovo angažmá ve prospěch veškerých zbrojařských nákupů od USA. Působil jako jejich neformální obchodní atašé. A jako nadšený přívrženec amerického radaru v Brdech by měl vysvětlit, co si teď počneme bez toho nezbytného radaru, když nás ohrožují íránské rakety. Od té doby mám těžké spaní :-)

Jako místopředseda vlády pro evropské záležitosti utratil zbytečně přes půl miliardy korun za ozvučení zasedání EU. Navíc se ukázalo, že firma, která měla být vybrána na základě technické exkluzivity, tuto techniku ani nevlastnila. O roli Vondry v této kauze jsem zde 31. ledna napsal:

»Vondra je za blbce. Buď je lump, nebo absolutní nekompetentní diletant, který byl tak hloupý a nezodpovědný, že tyto obrovské peníze byly pod jeho rozlišovací úrovní. Co tedy koordinoval? Ejhle, jak snadno může zmizet třičtvrtě miliardy. To si pamatujme, až někdo zase bude žvanit o škrtání a zvyšování daní.«

V celém vyspělém světě by zásah vojenské policie v jakékoliv televizi ministrovi, možná i celé vládě, zlomil vaz. Vondra bohorovně prohlásil, že odstoupit nehodlá. Zase svalil – jako v předchozí kauze – vinu na své podřízené. Proboha, na co tam potom takový nezodpovědný trouba je?

Každý soudný člověk musel předem vědět, jaký poprask ta bezprecedentní forma zásahu vyvolá. Bez ohledu na to, že bych někdy nejraději také vzal tank a táhnul v čele nespokojených koncesionářů proti Janečkovi, takový zásah v informačním centru televize je nehorázný. Až člověka napadá, jestli v tom není nějaká konspirace, která počítala s následným pozdvižením.

V každém případě je Vondra zase za pitomce. Co se musí ještě stát, aby tato nekompetentní a přímo zhoubná vyžírka z politiky zmizela? A to si pište, že nouzí by netrpěl ani pak. Dokud ale arogantním politikům budeme trpět jejich hroší kůži, nic se u nás k dobrému nepohne.

Autor: Dušan Streit | úterý 15.3.2011 10:21 | karma článku: 40.88 | přečteno: 3554x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Filip Vracovský

Boxerský zápas Foldyna Novotný bohužel nebude...

Nahradí Jaroslava Foldynu náš blogerský kolega Vít Hassan? Nebo bude muset stačit souboj Novotný Novotný u soudu a v Ruské televizi? Varování ! Blog s vícečetným použitím slova koště.

5.7.2020 v 8:04 | Karma článku: 21.89 | Přečteno: 904 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Tohle jsme už třeba mohli mít za sebou

Před cca měsícem a půl jsem si porovnával nás a Rakousko a tvrdil jsem, že se na jejich čísla (mimochodem v počtu úmrtí nijak nevybočující od jiných roků) taky dostaneme, ale později, protože se to u nás utlumilo až zbytečně moc.

4.7.2020 v 12:36 | Karma článku: 38.56 | Přečteno: 6281 | Diskuse

Jaroslav Haluza

Úkol zní jasně: zachránit dovolenou

Ti Slovinci a potom Lotyšsko a Estonsko, co si to dovolují kazit nám dovolenou!!! Vždyť žádný Covid není jen tam někde v zapadákově nám to trošku vyskočilo.

3.7.2020 v 23:52 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 815 | Diskuse

Tomáš Kupec

Proč je TOP 09 levicová strana? Důvody přehledně bod po bodu:

Pojďme se společně podívat, jak moc je TOP 09 ve skutečnosti pravicová strana. V jakém omylu část voličů žila, žije, volila a možná dále bude volit...

3.7.2020 v 20:24 | Karma článku: 32.38 | Přečteno: 1206 | Diskuse

Michael Pálka

Euro pro Českou republiku- ano nebo ne?

Příliš důvěřovat ekonomům a meteorologům přijde nastejno.Šance, že ekonomická předpověď vyjde, je myslím ještě o nějaký coul menší než předpověď počasí na příštích čtrnáct dní.

3.7.2020 v 18:55 | Karma článku: 10.49 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz