Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Diverzní jednotka Kalousek-Schwarzenberg

20. 06. 2011 7:46:31
Jeden si vzal na starost demontáž zaběhlých sociálních systémů, aniž by je nahradil pravicovými mechanismy, druhý si vzal na starost rovnou demontáž České republiky.

Když připočteme Drábka a chaotickou „reformu“ ve zdravotnictví, kterou by bylo možno charakterizovat jako »méně muziky za více peněz«, s plným vědomím prohlašuji, že jsme ještě neměli ve vládě takto děsivou pátou kolonu.

Proč? Copak jsme neměli jiný tragický tandem Paroubek – Dluhoslav? Jenže výše uvedené pseudopravicové duo na dlouhá léta diskredituje pravicovou politiku. Takže nakonec za sebou toho Dluhoslava do vlády přivlečou zpět; a navíc v nejméně vhodnou dobu. Oni sami už ovšem budou (jsou) za vodou.

V sobotním Právu jsem četl velký rozhovor s Kalouskem. Ten opět dokázal, že nejenže už dvacet let (nezapomeňme, že byl předsedou rozpočtového výboru i za socanů) devastuje českou ekonomiku, ale také prostou logiku.

Na otázku redaktora, kterému stejně jako mi uniká smysl druhého pilíře důchodové „reformy“, který dnes už v jiné podobě vlastně funguje, nadto se státním příspěvkem, se jal vysvětlovat, že ona dvě procenta, která si bude muset každý spořící připlatit, kdokoli – i ten nízkopříjmový – ve svém rodinném rozpočtu přece najde. Pro něj je to jen otázka priorit. Opomíjím už, že „zapomněl“ na další procenta, která lidem háže na bedra nesmyslným zvýšením DPH, o zvýšení spoluúčasti ve zdravotnictví nemluvě.

Hlavní, do nebe volající útok na zdravou logiku však předvedl, když zcela vyloučil jedno či dvě procenta, o něž by se mohly zvýšit daně obchodních společností. To by prý zadusilo konkurenceschopnost. Takže ani relativní polovina toho, co musí každý chudák nalézt ve svém rodinném rozpočtu, bohaté firmy podle něj nenajdou. Ty chudé stejně daně neplatí. Zároveň se mají snižovat – i pod tlakem EU – firemní náklady práce. To by bylo sice chvályhodné, ale v jiné době a nikoliv proto, abychom konkurovali nízkou cenou práce místo vysokou přidanou hodnotou. Čínu stejně netrumfneme.

Pane Kalousku, hloupost není pravicová kvalifikace! Ale co by chtěl člověk od chemika na financích a od kozla v zahradě. V diskusi o důchodovém věku se nechal komik Kalousek strhnout i k argumentaci o křepkých osmdesátnících, v roce 2040 vykonávajících profese řidičů...

Ale ani to ještě nebylo to nejtragikomičtější. Tento člověk, jehož jméno provází už dvacet let gigantické zadlužování České republiky, se přihlásil k úloze strýčka Skrblíka. Šetřit prý bude, protože nám to uložila Evropská unie. Ona přece nejlépe ví, jak se do toho Řecka přece jen dostat (dodávám já): To musíte šetřit úplně na všem, kromě občanů, které šetřit naopak nelze, a při tom šetření na životní úrovni musíte pamatovat na sebe i na ekonomicky spjaté subjekty, avšak především musíte dávat kšeft německým a francouzkým bankám, tyjícím z dalších a dalších schodkových rozpočtů. Jaká že bude letošní Kalouskova sekyra?

Takto se dnes vedou výbojné války. Řecko už je okupováno...

Kalousek se špidlovsky zaklíná Evropskou unií. To je mantra všech neschopných, vzpomeňme třeba na Součkovou a její balené koblihy. Signifikantní bylo, což jsem náhodou nedávno zahlédl v televizi, jak popisoval každoměsíční schůzky ministrů financí EU. Prý - když už musí být veřejné - vše se projedná na snídani předem. Před kamerami to údajně nejde. Bodejť by ty úradky snesly světla kamer. Pod pokličkou musí zůstat, jak malí zaprodávají své zájmy na vrub diktátu velkých členů. A tak Kalousek v rozporu se zákonem o rozpočtových pravidlech zavázal loni a letos v květnu Českou republiku k ručení za dluhopisy EU pro finanční pomoc Irsku a Portugalsku v celkové výši 15 miliard korun.

Jeho formální šéf Schwarzenberg to dělá z přesvědčení a rodové nostalgie. Prý nesmíme být „zlobivé dítě“ EU. Tento loajální kumpán válečného zločince a mafiána Thaçiho předložil vládě takovou eurovazalskou koncepci zahraniční politiky ČR, že to bylo příliš i na snášenlivého Nečase i na kosmopolitu Vondru.

Havel si tedy vychoval „důstojné“ nástupce. Sotva jsme se zbavili Kocába, teď tohle... A to je další bod pro našeho jubilujícího prezidenta. Aspoň někdo ty servilní ohlupovače částečně vyvažuje.

Autor: Dušan Streit | pondělí 20.6.2011 7:46 | karma článku: 36.32 | přečteno: 4017x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Štrompf

U Moniky Babišové na večeři

Svět chce být klamán, tak tedy bude. Svět voličů klamán je a tak to i je. Budu tedy klamat taky, fiktivně jsem se nechal pozvat na večeři druhou dámou, kterou pandemie donutila vařit. Monika Babišová a já u společné tabule.

29.11.2020 v 7:19 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 462 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Fandím každému, kdo se té zbytečné buzeraci vzepře

Poslední dny se ukazuje, že těch vládních nařízení mají lidé čím dál víc plné zuby a odmítají se jim víc a víc podvolovat. A zcela pochopitelně.

28.11.2020 v 19:00 | Karma článku: 30.37 | Přečteno: 1188 | Diskuse

Radek Sárközi

Plagův školský PES aneb Chaos a improvizace pokračují

Žáci 2. stupně ZŠ se vrací do škol. Bohužel pouze na týden, protože je čeká tzv. rotační schéma. Toto týdenní střídání distanční a prezenční výuky nedává smysl, protože se týká jen malého počtu dětí. Epidemii to příliš nezpomalí.

28.11.2020 v 17:17 | Karma článku: 20.99 | Přečteno: 882 | Diskuse

Jan Bartoň

Na Tchaj-wanu se to pralo v parlamentu

Mezi poslanci tchajwanského parlamentu propukla bitka, když se vládní a opoziční poslanci utkali kvůli možnému dovozu vepřového masa z USA.

28.11.2020 v 9:00 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 519 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Nepřátelští přátelé

Trump vždy rozděloval společnost až na krev. Komunikoval bizarně. Ovšem jisté úspěchy mu nejde upřít!

27.11.2020 v 22:28 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 347 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz