Sobota 31. října 2020, svátek má Štěpánka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 31. října 2020 Štěpánka

Diverzní jednotka Kalousek-Schwarzenberg

20. 06. 2011 7:46:31
Jeden si vzal na starost demontáž zaběhlých sociálních systémů, aniž by je nahradil pravicovými mechanismy, druhý si vzal na starost rovnou demontáž České republiky.

Když připočteme Drábka a chaotickou „reformu“ ve zdravotnictví, kterou by bylo možno charakterizovat jako »méně muziky za více peněz«, s plným vědomím prohlašuji, že jsme ještě neměli ve vládě takto děsivou pátou kolonu.

Proč? Copak jsme neměli jiný tragický tandem Paroubek – Dluhoslav? Jenže výše uvedené pseudopravicové duo na dlouhá léta diskredituje pravicovou politiku. Takže nakonec za sebou toho Dluhoslava do vlády přivlečou zpět; a navíc v nejméně vhodnou dobu. Oni sami už ovšem budou (jsou) za vodou.

V sobotním Právu jsem četl velký rozhovor s Kalouskem. Ten opět dokázal, že nejenže už dvacet let (nezapomeňme, že byl předsedou rozpočtového výboru i za socanů) devastuje českou ekonomiku, ale také prostou logiku.

Na otázku redaktora, kterému stejně jako mi uniká smysl druhého pilíře důchodové „reformy“, který dnes už v jiné podobě vlastně funguje, nadto se státním příspěvkem, se jal vysvětlovat, že ona dvě procenta, která si bude muset každý spořící připlatit, kdokoli – i ten nízkopříjmový – ve svém rodinném rozpočtu přece najde. Pro něj je to jen otázka priorit. Opomíjím už, že „zapomněl“ na další procenta, která lidem háže na bedra nesmyslným zvýšením DPH, o zvýšení spoluúčasti ve zdravotnictví nemluvě.

Hlavní, do nebe volající útok na zdravou logiku však předvedl, když zcela vyloučil jedno či dvě procenta, o něž by se mohly zvýšit daně obchodních společností. To by prý zadusilo konkurenceschopnost. Takže ani relativní polovina toho, co musí každý chudák nalézt ve svém rodinném rozpočtu, bohaté firmy podle něj nenajdou. Ty chudé stejně daně neplatí. Zároveň se mají snižovat – i pod tlakem EU – firemní náklady práce. To by bylo sice chvályhodné, ale v jiné době a nikoliv proto, abychom konkurovali nízkou cenou práce místo vysokou přidanou hodnotou. Čínu stejně netrumfneme.

Pane Kalousku, hloupost není pravicová kvalifikace! Ale co by chtěl člověk od chemika na financích a od kozla v zahradě. V diskusi o důchodovém věku se nechal komik Kalousek strhnout i k argumentaci o křepkých osmdesátnících, v roce 2040 vykonávajících profese řidičů...

Ale ani to ještě nebylo to nejtragikomičtější. Tento člověk, jehož jméno provází už dvacet let gigantické zadlužování České republiky, se přihlásil k úloze strýčka Skrblíka. Šetřit prý bude, protože nám to uložila Evropská unie. Ona přece nejlépe ví, jak se do toho Řecka přece jen dostat (dodávám já): To musíte šetřit úplně na všem, kromě občanů, které šetřit naopak nelze, a při tom šetření na životní úrovni musíte pamatovat na sebe i na ekonomicky spjaté subjekty, avšak především musíte dávat kšeft německým a francouzkým bankám, tyjícím z dalších a dalších schodkových rozpočtů. Jaká že bude letošní Kalouskova sekyra?

Takto se dnes vedou výbojné války. Řecko už je okupováno...

Kalousek se špidlovsky zaklíná Evropskou unií. To je mantra všech neschopných, vzpomeňme třeba na Součkovou a její balené koblihy. Signifikantní bylo, což jsem náhodou nedávno zahlédl v televizi, jak popisoval každoměsíční schůzky ministrů financí EU. Prý - když už musí být veřejné - vše se projedná na snídani předem. Před kamerami to údajně nejde. Bodejť by ty úradky snesly světla kamer. Pod pokličkou musí zůstat, jak malí zaprodávají své zájmy na vrub diktátu velkých členů. A tak Kalousek v rozporu se zákonem o rozpočtových pravidlech zavázal loni a letos v květnu Českou republiku k ručení za dluhopisy EU pro finanční pomoc Irsku a Portugalsku v celkové výši 15 miliard korun.

Jeho formální šéf Schwarzenberg to dělá z přesvědčení a rodové nostalgie. Prý nesmíme být „zlobivé dítě“ EU. Tento loajální kumpán válečného zločince a mafiána Thaçiho předložil vládě takovou eurovazalskou koncepci zahraniční politiky ČR, že to bylo příliš i na snášenlivého Nečase i na kosmopolitu Vondru.

Havel si tedy vychoval „důstojné“ nástupce. Sotva jsme se zbavili Kocába, teď tohle... A to je další bod pro našeho jubilujícího prezidenta. Aspoň někdo ty servilní ohlupovače částečně vyvažuje.

Autor: Dušan Streit | pondělí 20.6.2011 7:46 | karma článku: 36.28 | přečteno: 4017x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Jak to mělo být ve školství?

Koronavirus je virus. Proto vycházejme z každoroční zkušenosti, jak se obecně viry chovají při svém šíření v naší společnosti, a respektujme jeho vysokou zrádnost.

30.10.2020 v 20:41 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 194 | Diskuse

David Wiltsch

Páteční chvilka prasečí poezie

Coby samozvaný a jediný vůdce českého prasečáku jsem si dovolil pár svých rýmů-šúrýmů o událostech posledních měsíců, leč pro zachování slušnosti tohoto blogu najdeš tu a tam hvězdu v slovu. Však kokni, uvídíš a třeba pochopíš.

30.10.2020 v 20:40 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 176 | Diskuse

Jan Dvořák

Podepsat se dá bez rizika lecjaká petice, když později svůj podpis správně „okecáte.“

Mají-li různé petice a výzvy k občanstvu mít patřičný lesk a dopad, je nezbytné, aby je kromě obyčejných lidiček podepsaly i významné a vážené osobnosti.

30.10.2020 v 13:43 | Karma článku: 20.65 | Přečteno: 476 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Bizarní doba i slavná výročí

Nejvýznamnější letošní výročí není 28. říjen a ustavení republiky. Je to výročí prohrané bitvy na Bílé hoře.

30.10.2020 v 10:00 | Karma článku: 8.40 | Přečteno: 183 | Diskuse

Karel Stýblo

Přihodilo se ...

Proč se dokola omílá neschopnost současné vlády a proč se dnes už nenajde nikdo, kdo by mohl úspěšně apelovat na lid? Odpovím. ,

30.10.2020 v 8:10 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 403 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz