Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Jestli se nepodvolí ČNB, zadlužím vás jinde, vydírá Kalousek

26. 01. 2012 11:05:59
Ono je to ještě horší, než jsem psal včera. Vláda rozhodla, že miliardy na záchranu nezachranitelného eura odešle za každou cenu. Staví ČNB do pozice, že když nepodlehne vládnímu diktátu, tak to bude bolet více.

Kolaborant Kalousek prostě sebere peníze stůj co stůj. Vláda chce z České národní banky udělat komplice vyděračskými metodami. Odpovědnost je však pouze na tom, kdo o oslabení zajišťovacích finančních instrumentů státu rozhodl. A na tom, kdo si svou pozici evropanského lokaje chce nechat zaplatit námi všemi.

Kalousek je morální žumpa, ale není hloupý. On dobře ví, že za ́a ́ na to nemá a za ́b ́ to euru nepomůže (nám to uškodí stokrát více). Takže jediným důvodem je gesto servility, výstižněji jde o gesto lokaje.

Podívejme se na důvody, jimiž se nás pokoušejí ohlupovat:

Ukážeme, že jsme solventní:

Tak to je tedy fór. Až vás bude chtít někdo připravit o peníze, klidně mu je dejte, zahrajete si tak na haury, i kdyby na chleba doma nebylo. Jenže oni neplatí ze svého, v tom je ta finta! Vyberou to od nás! Jestli má Kalousek pocit, že na to má, ať ihned sníží daně! Na haura si může hrát doma!

Kdybychom nebyli loajálními partnery, ztratili bychom vliv na rozhodování:

To už je anekdota absurdní, až morbidní a žert opravdu nemístný. Přeložím to: Jestli nebudeme skákat, jak budou pískat, ztratíme svůj jednoprocentní vliv na výběr písničky. Při skoku do análu budeme mít pocit, že jsme spolurozhodovali.

Eurozóna potřebuje pomoc:

Eurozóně není pomoci. Nikdo nemá dost peněz a ochoty je obětovat, takže tyto kosmetické tanečky jsou jen zbytečným mrháním zdroji. Ani desetinásobek peněz by nestačil. Navíc bude strukturální nerovnováha trvat tak dlouho, dokud by se eurozóna nesjednotila nejen měnově, fiskálně a rozpočtově, ale i z hlediska produktivity práce a životní úrovně, což je nerealistické. Dokud se nevyrovnají tyto rozdíly, tak bohaté země, zejména Německo, budou prostřednictvím eura dále bohatnout na úkor chudších zemí, což probíhá už od 90. let a teď narazilo na své limity.

Až my budeme potřebovat, pomoc se nám také bude hodit:

Tak to je sprostá lež! Pomoc je vázána pouze na země eurozóny, kam by teď vstupoval jen blázen.

Z Evropy se ČR neodstěhuje:

To není nic jiného než falešná odrhovačka. Jen nás upozorňuje na to, že vysoká míra regionální závislosti a jednostranné hospodářské orientace je smrtící. To přece není argument pro další posilování a prohlubování unijních vazeb, ale právě naopak memento, abychom se tolik nepoutali a nezvyšovali tak závislost státu na sousedech a Německu zvláště. Diverzifikace se tomu u zodpovědných hospodářů říká.

K Evropské unii musíme projevit solidaritu:

Proboha, molhla si ještě nějaká zabedněná hlava nevšimnout, že už neexistuje Evropská unie, ale jen Velkoněmecká říše? I když kolem poskakuje hyperaktivní Sarkozy, tak od chvíle, kdy Merkelová zpacifikovala Papandrea tím, že Řecku, aniž o tom vůbec předem informovala EU, zastavila tranši sjednané unijní pomoci, ji i ve Velké Británii nazývají Merkel-Bismarck. A teď si představte, že po umírněné Mekelové přijde nějaký opravdový sekáč hodný toho pseudonymu.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 26.1.2012 11:05 | karma článku: 39.87 | přečteno: 3078x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 183 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 20.30 | Přečteno: 971 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 24.26 | Přečteno: 398 | Diskuse

Ivan Picek

Jsou nebo nejsou Piráti pro-imigrantská strana?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že „s muslimskou Evropou má problém“. Jak hodně můžeme tomuto prohlášení věřit a jak hodně ho máme brát vážně? Dochází k zásadní změně postojů celé Pirátské strany?

23.9.2021 v 13:53 | Karma článku: 33.15 | Přečteno: 649 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz