Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Pozor! Vlastizrada načatá „Lisabonem“ tragicky kulminuje právě dnes

2. 05. 2012 11:54:59
Všechno, o čem se v České republice vedou spory, všechna témata, o nichž jsme vedli polemiky, a všechny konkrétní problémy, které jsem rozebíral na svém blogu, se stávají nicotnými. Pravděpodobně už zítra budeme v postavení srovnatelném se situací po podepsání bezpodmínečné kapitulace.

Dnes po Senátu i Poslanecká sněmovna bude schvalovat ratifikaci „Rozhodnutí Evropské rady, kterým se mění článek 136 Smlouvy o fungování Evropské unie, pokud jde o mechanismus stability pro členské státy, jejichž měnou je euro“. Pokud ratifikaci dokončí prezident, dojde k bezprecedentnímu, nevratnému a fatálnímu poškození České republiky a všech jeho občanů.

Jeden ze šílených závazků zní takto: „Členové ESM se tímto neodvolatelně a bezpodmínečně zavazují zaplatit jakýkoliv kapitálový požadavek, který vůči nim bude učiněn, a to do sedmi dnů od obdržení požadavku“.

Už podruhé se za zády občanů a bez referenda mění smlouva, na základě níž jsme (bohužel) vstoupili do EU. Tentokrát zcela bez veřejné diskuse. Přitom tento akt se dá přirovnat k podpisu bianco směnky i s doložkou vykonatelnosti. Instituce jako Parlament, ČNB i ÚS budou vykázány pouze do role, jakou má ve firmě likvidátor před nástupem exekutora nebo správce konkursní podstaty.

Tato úprava se totiž pokoutně snaží obejít ostatní ustanovení zakládajících smluv EU, zejména čl. 125 Smlouvy o fungování EU, tzv. no bailout clause (klauzuli o zákazu záchrany !), který ustanovuje zákaz odpovědnosti za závazky či převzetí závazku jiného členského státu Unie. Už k předložení novely byl zneužit institut tzv. zjednodušeného přijímání změn základních smluv EU, který je dračím vejcem Lisabonské smlouvy.

Uvažte, jak protiprávně EU funguje. Nejdříve byl zřízen ESM (Evropský stabilizační mechanismus), teprve poté se Rada Evropy začínala starat o to, že není v souladu se základními smlouvami EU, a to ani po lisabonském podrazu. Je třeba si uvědomit, že je stále zjevnější, že vůbec neplatí žádné záruky, které byly vtěleny do přístupových smluv.

To si uvědomila i kancléřka Merkelová, ale má životní zájem na tom, aby Německo, kterému euro přináší jen prospěch, se o druhou stranu té mince, jíž je zadlužování ostatních členů, tedy o náklady spojené se společnou měnou, mohlo podělit i s těmi, kdo nesou jen ztráty. Jenže německý ústavní soud je háklivý, a tak by to neprošlo bez změny základní smlouvy ani v Německu. To, co by prošlo v provinciích, tam by tvrdě narazilo.

A tak Merkelová při nedávné návštěvě v Česku plédovala za bezodkladné schválení této změny. Vondra to v Senátu komentoval takto: „...jediný důvod, proč se to před jeden a půl rokem domluvilo, bylo Německo. ... Všichni víme, jak německý politický systém a ústavní soud velmi bedlivě dbá na soulad práva evropského a německého práva národního a protože víme, že v článku 125 smlouvy o fungování EU je zákaz bailoutu, tak kvůli tomu se dělala tato novela o jednom odstavci a dvou větách, které tady máte před sebou – pro to, aby to neshodil německý ústavní soud... Spolková kancléřka, jak jste si všimli, nedávno navštívila Prahu, vedla tu oficiální jednání, velmi slušně požádala, abychom dotáhli ratifikaci změny článku 136 do konce, a z tohoto důvodu já pro to odročení již hlasovat nebudu a jsem připraven tu hlasovat i pro tu novelu. Měsíc se samozřejmě ještě počkat dá, nic se nestane, ale nic se nestane ani na poli česko-německých jednání. Ta už prostě proběhla k uspokojení české vlády a české strany.“ Tedy, Němci s námi nebudou ani jednat, dokud novelu neratifikujeme.

Předkladatel Schwarzenberg horlil: „Já bych snažně prosil, abychom se konečně rozhodli a tuto smlouvu přijali. Všechny věcné otázky byly už dávno prodiskutovány. Další posunutí do konce května znamená jenom – i když bez toho se nevyhneme přijetí – další napínání našich partnerů a další pohoršení naší pověsti v rámci EU. Dávno jsme si tam už zjednali pověst věčného potížisty. A je pravda, že nevynecháváme jedinou možnost, jednu šanci udělat zase nějaký problém v EU. Jsme sice menší, ale i zde se zdatně snažíme, abychom naši pověst potížisty zachovali. Dle mého názoru to není prospěšné pro ČR, ani pro EU, tudíž bych chtěl velice poprosit tuto smlouvu schválit.“

Bože, to jsou vlastizrádci! V Senátu se jich našlo 49! Mám obavu, že ve Sněmovně to nebude jiné. A nevěřím, že prezident Klaus tentokrát vyrazí do boje, který už jednou prohrál.

Považuji to za tragédii. Vřele doporučuji článek „Skandální eurotunel. Dáme miliardy, zisk nikde“, který napsal ekonom a člen vládního NERVu Pavel Kohout a uveřejnila jej dnešní MF Dnes. I ministerstvo zahraničí ČR tyto závazky odhaduje až na 350 miliard korun (pětatřicet tisíc na občana)! Zároveň nás chlácholí, že přece euro dosud nemáme. Jenže existuje vymahatelný smluvní závazek, že euro musíme zavést. Prý to nebude v horizontu této vlády. No a co?

Při potížích Španělska a Itálie je zřejmé, že ani tyto náklady nebudou konečné a euro nezachrání. Dopad bude smrtící, na ručitele dvojnásob. Pavel Kohout na příkladu vydrancovaného Slovinska ukazuje, že jakákoliv pomoc se týká pouze starých členů EU. Nováčci nedostanou nic a jsou dobří jen k tomu, aby se na záchraně jiných podíleli a nepřekáželi.

Pavel Kohout píše o Schwarzenbergovi, který tento eurotunel nejvíce prosazuje, že jako loajální stoupenec evropského superstátu ani nemůže hájit zájmy České republiky. A uzavírá: „Pokud sněmovna schválí tunel jménem ESM, budeme ještě nostalgicky vzpomínat na Viktora Koženého. Ten se spokojil s málem. A aspoň neměl imunitu.“


Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

Autor: Dušan Streit | středa 2.5.2012 11:54 | karma článku: 41.75 | přečteno: 4440x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 8.72 | Přečteno: 106 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 12.39 | Přečteno: 221 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 16.87 | Přečteno: 310 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 6.86 | Přečteno: 176 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 31.33 | Přečteno: 861 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...