Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

Deset malých eurohujerů a Merkelové poskok Nečas

11. 05. 2012 10:38:59
Tolik eurohujerů z ČSSD potřebuje Nečas, aby splnil svůj slib Merkelové, že i za cenu 350 miliard korun schválíme novelu Lisabonské smlouvy, která umožní naplnění ESM k pokrytí dluhů eurozóny.

Jde o peníze pro německé, francouzské a belgické banky, které rizikově financovaly státní dluhy neefektivně a rozmařile hospodařících politiků v Irsku, Řecku, Portugalsku, Španělsku, Itálii, ale také ve Francii. Tyto peníze mají zaplatit všichni, i když na pomoc mohou spoléhat pouze „staří“ členové.

Souhlas k ratifikaci této obludnosti už dal Senát. Na toto téma už jsem napsal dva články:

Pozor! Vlastizrada načatá „Lisabonem“ tragicky kulminuje právě dnes

Naši kolaboranti promeškali příležitost zbavit se hrozby eura

Média o tom téměř nepíší, tak jsem se rozhodl i potřetí o přípravě tohoto eurotunelu informovat. Nyní Nečas do roztrhání těla bojuje za jeho schválení v Poslanecké sněmovně (jako předtím Schwarzenberg s Vondrou v Senátu). Ale protože se mu zatím nepodařilo dát dohromady ústavní většinu, hlasování už bylo podruhé odloženo.

O této nehoráznosti se má znovu hlasovat v červnu. Situaci dokreslují slova poslance za ODS Davida Šeicha: „Mám problémy s podporou tohoto návrhu, ale doufám, že se tady najde dostatečná množina různých eurohujerských členů soc. dem., kteří to podpoří“ (zdroj Právo).

Někteří poslanci ODS totiž pod vlivem prezidenta Klause neodvolatelnou a fatální podporu ESM zvažují až odmítají. Prezident už dříve logicky požadoval, aby tato podpora byla podmíněna zrušením našeho závazku přijmout euro, což kolaborantská vláda odmítla (píšu o tom ve druhém článku – viz odkaz výše).

Místo toho premiér Nečas pod kuratelou Merkelové, která se prý s námi až do schválení novely nebude bavit, uvedl: „Debatu o těchto závazcích budou vést naši následníci za osm deset let, možná ve chvíli, kdy se bude přistupovat k eurozóně“ (zdroj Právo).

Ten člověk tragikomické pověsti si nevidí do pusy. On se snad svým pokrytectvím ještě chlubí?! Co nám pomůže, že finanční závazky, jež tak vehementně prosazuje, hodí na krk až vládám v době, kdy už sám Nečas se svými eurokumpány bude na politickém smetišti?! To je omluva, že se jej nedotkne to, co hodlá napáchat?!

Znovu opakuji, že tyto závazky jsou neodvolatelné a mohou se navyšovat nezávisle na naší vůli. Vymahatelnost je absolutní. Stejně tak i závazek k přijetí eura je platný. Vůbec nezáleží jen na nás, kdy budeme vyzváni k jeho naplnění. „Zachránit“ by nás mohly jen dva scénáře:

Zaprvé, že naše ekonomika bude v takových troskách, že nás eurozóna nebude chtít.

Zadruhé, že euro do té doby zkrachuje, což vůbec není vyloučené. Ale spíše si myslím, že by se euro v takovém případě nějak rozdělilo nebo transformovalo a to tak, aby všechny naše závazky zůstaly v platnosti.

Jsou to Nečas s Vondrou, Schwarzenberg s Kalouskem a eurohujeři v ČSSD, kteří nás staví před takovou Sophiinu volbu. Jestli se tentokrát před touto děsivou perspektivou nezastaví, poprávu získají cejch vlastizrádců.

Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

Autor: Dušan Streit | pátek 11.5.2012 10:38 | karma článku: 38.96 | přečteno: 2460x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 660 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.30 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 744 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 1562 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 531 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz