Drábkův ksicht si může dát do reklamy jen blázen

8. 06. 2012 11:54:59
Zvedá mi adrenalin, když dennodenně se na mě v jednom deníku vytlemí stranická reklama TOP09 s vyretušovaným Drábkem. Říkám si, jaká neprofesionální stupidita, nabubřelost a absence sebereflexe už musí být za personifikací strany právě touto lasičí tváří.
Kladný hrdina dle TOP09Kladný hrdina dle TOP09

Je to stejné, jako by si režisér vybral za kladného hrdinu třeba Danny Treja. Prostě faux pas. Kde byli ti mediální poradci a PR experti? Nebo jejich názor převálcovala arogance bez sebekritiky, politikům tolik vlastní?

Něco by na tom mohlo být. Jak mohl třeba inteligentní Rath jednat tak hloupě, amatérsky a ignorantsky? Zřejmě si od určitého postavení tyhle narcistické povahy začnou myslet, že jsou krásní, chytří a beztrestní. Že si mohou dovolit vše a všichni kolem jsou hlupáci, kteří sežerou cokoliv.

Pokud jsem někomu nahrál, aby rozebíral mou fotku, tak je upozorňuji, že mám na blogu vždy jen povinnou podobenku (která mi až tak podobná není:). Ale hlavně nejsem politikem a nedávám se na billboardy. Jak říkávala moje babička: Jména hloupých na všech sloupích.

Navíc, málo u koho je zjev v takovém souladu s osobností jako právě u Drábka. Kdyby se na mě takto vyhlížející pán obrátil se skvělou nabídkou, věděl bych předem, že mě chce napálit. Příroda zajistila, aby se tyto signály daly vyčíst. Proto vypadá kachna jako kachna, sup jako sup, a skunk jako skunk. À propos, nikdy mě chlapecká Grossova tvářička neoklamala strojenou upřímností...

V oné reklamě TOP09 se píše, že nám pan Drábek přináší „dobré zprávy pro poctivé a pracovité“. Prý nám přinesl úsporu 140 miliónů korun (pro jistotu tam vypsal všechny nuly). Přitom se zapomněl zmínit o nákladech za počítačový systém na výplatu sociálních dávek za 2.500.000.000 Kč (používám jeho formu zápisu). O zmatcích ani nemluvě.

Doufám, že si tu inzerci aspoň zaplatila TOP09. Jisté to není, protože je tam Drábek podepsán jako ministr práce a sociálních věcí...

Na fotce se pan ministr zubí, jako by vyhrál v loterii Jackpot. Divíte se, že nejen důchodci, ale i mladí lidé, jejichž budoucí důchody odsunuli reformátoři v čele s Drábkem do říše pohádek, musí mít pocit, že do toho Jackpotu přispívají a že se Drábek vysmívá právě jim?

Ostatně, jestli budou schváleny církevní „restituce“, budeme do toho spekulativního Jackpotu odvádět všichni. Ale nevím, jestli nám po ESM ještě něco zbude. Ještěže se Drábek tváří tak optimisticky. On ví proč...

Autor: Dušan Streit | pátek 8.6.2012 11:54 | karma článku: 37.81 | přečteno: 3099x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz