Schwarzenberg nejedná jako šéf diplomacie, ale jako starý oplzlík

21. 06. 2012 11:37:59
Po uznání Kosova a bratříčkování se zločinci Thaçim a Saakašvilim se náš ministr zahraničí dopustil další z řady sabotáží zájmů České republiky. A nejen to. Projevil se jako chlípný volnomyšlenkář, prostopášník, postmodernista a částečně i anarchista.
To je konzervativní a pravicové???To je konzervativní a pravicové???

To všechno vyplývá z formy jeho podpory punkové skupiny ruských feministek Pussy Riot. Na improvizovanou happeningovou stěnu načmáral: „Velice vás obdivuji. Držte se. Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme.“ Dodal ještě: „Holky z Pussy Riot jsou opravdu báječné. Já je opravdu obdivuji, protože mají odvahu. Jsou krásné, mají smysl pro humor a mají kuráž.“

Jak to je s Pussy Riot? Jsou to provokativní exhibicionistky, avšak za hranicí vkusu. Za názory by se jistě věznit nemělo ani v Rusku. Za slova písní také ne, i když v jiných případech se tak děje i u nás. Vulgarismy by se daly přejít či omluvit, pořádání nelegálních akcí na nevhodných místech by se mohlo omluvit. Provokativní happeningy by se daly chápat jako legitimní odpor proti rigidnímu režimu. Pochopit by se dala také neláska k Putinovi.

Ale pořádání veřejných souloží už je za hranou. A co by řekla katolická církev, kdyby se někdo vůči ní zachoval jako Pussy Riot? Dne 21. února 2012 totiž pět členek skupiny vešlo do moskevské Katedrály Krista Spasitele a před ikonostasem začalo s pomocí zesilovačů vykřikovat urážlivá hesla na adresu Vladimíra Putina, ruského patriarchy Kirilla a dalších duchovních. Skupina zaspívala píseň "Bohorodičko, vyžeň Putina", ve které kritizovala propojení ruského pravoslavného kléru s tajnými službami a Putinem. Nově zvolený prezident Putin se krátce poté omluvil svým příznivcům a Ruské pravoslavné církvi (zdroj Wikipedie).

To má být diplomat a konzervativec? Chová se jak vilný stařík mezi batůžkáři a levicovou bohémou (nechtěl jsem napsat svoločí). Hlavně však nediplomaticky a zcela zbytečně provokuje Rusko a naše zájmy na korektních vztazích s touto velmocí. Je-li v jádru Schwarzenberg neřestným starým zpustlíkem, neměl by to dávat při své funkci najevo. On není soukromou osobou. I já ho platím ze svých daní, aby řádně zastupoval vlast, což nejen nečiní, leč právě naopak.

Schwarzenberg je vůbec exemplární licoměrník. To, že je pravicový politik? Vždyť s Kalouskem zvyšují daně a „konzervativní“ jsou jen tehdy, když na tom mohou vydělat nebo se přiživit. Teď se ukázal, jaké to byly mimikry. Když zavřeli Ratha, mezi prvními si pochvaloval že konečně orgány činné v trestním řízení ztratily zábrany jít do nejvyšších pater. Jakmile má problémy jeho kumpánka Parkanová, najednou se může s Kalouskem pominout, aby vůbec nebyla spravedlnosti vydána.

To farizejství by už měli pochopit i ti, kdož si dosud neuvědomili, že k pravici a konzervatismu, což TOP09 falešně proklamuje, patří i idea národních států, jíž Schwarzenberg podrývá, kudy chodí.

Dovedete si představit, kdyby polonahé punkerky vnikly do Chrámu sv. Víta a před oltářem vřískaly popěvky o nestoudnosti církevních „restitucí“? Asi by se jim to ani nepodařilo, jak by státní moc okamžitě uplatnila paragraf o hanobení náboženského přesvědčení. Ostatně Duka něčím podobným vyhrožoval, ačkoliv mu ještě nikdo bohužel nezazpíval. Tady by však měl jistě i jeden z největších stoupenců církevních „restitucí“ jiný metr.

Po smrti Havla převzal Schwarzenberg úlohu největšího škůdce českého národa. Teď všem předvedl i svůj morální profil. Prezident Klaus udělal svou největší chybu v úřadě tím, že jej připustil – přes všechny své výhrady – jako ministra zahraničí.

PS Aby nedošlo k omylu, ty holky bych zase nezavíral... to mnohem raději a více po zásluze - Schwarzenberga. (Tohle je opravdu dodatečná douška).

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 21.6.2012 11:37 | karma článku: 40.68 | přečteno: 4242x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz