Nejdražší Kalousku...

27. 06. 2012 14:08:59
Nevím, zda vůbec kdy v Česku existoval dražší politik. Od roku 1993, kdy jste se stal náměstkem ministra obrany, přes předsedu rozpočtového výboru sněmovny od roku 2002 až po současnou funkci ministra dluhů nás asi nikdo nepřipravil o tolik peněz (čti miliard). Však jsem taky už obdržel vaši složenku.
Kalousek na hrad (Mírov 3km)Kalousek na hrad (Mírov 3km)

Fakt jste podal neuvěřitelný výkon, takže mi promiňte, pokud v rekapitulaci na něco zapomenu: nebezpečné padáky (1994), předražené tanky (1995), vrtulníky bez navigace (1995), nefunkční štábní systém (1997), zinscenované odškodnění za prodej kasárna na nám. Republiky (1997), stále dražší elektronické mýto (2005-7), pochybné ukončení sporu s Nomurou ohledně vytunelované IPB (2008), nesmyslný nákup letounů CASA (2008).

V poslední době jste na ministerstvu financí taky nezahálel, když jste prosadil záruku 14,4 miliard za půjčku Irsku a Portugalsku; husarským kouskem za 38 miliard pak byla půjčka Mezinárodnímu měnovému fondu, kterou na váš pokyn do černé díry poslala ČNB.

Nesmíme zapomenout také na software pro vašeho stranického kolegu Drábka, což bylo vyjednáno bez výběrového řízení. Vůbec jste rád držel ochrannou ruku nad svými přáteli a kumpány, třeba Hávou, Šťávou nebo Bakalou i s jeho kauzou bytů OKD. Vždyť to byl Schwarzenbergův kolega z Becherovky.

Miliardy jste uměl rozfofrovat také svou nečinností. Příslovečná je vaše daňová pomoc hazardnímu byznysu, kterou jste hájil celá léta, ačkoliv to snadné vůbec nebylo. Velkou pružnost pragmatika prokázalo vaše prozření v kauze Mostecké uhelné společnosti. Teprve nyní dramaticky požaduje vaše ministerstvo 7 miliard korun po jejich manažerech, když ještě nedávno jste ignoroval ve stejné věci žádost o součinnost ze strany švýcarské prokuratury. Ještě nedávno jste tento pštrosí přístup obhajoval, což vedlo k faktické ztrátě šancí na získání asi 12 miliard korun z účtů, zablokovaných ve Švýcarsku.

Ne všechno vám však vyšlo. Nepodařil se třeba útok na 100 miliard, které měla obnášet zakázka na odstranění ekologických škod jedinou firmou. Ale to všechno není nic proti tomu, že se vám podařilo upsat asi 350 miliard ve prospěch Evropského stabilizačního mechanismu. Vím, nebyl jste sám, ale ten trik, který vylučuje odstoupit ze svého závazku, je opravdu hodný vaší pověsti.

A můžeme se divit, že jste jedním z hlavních aktérů prosazujících církevní restituce? Bez vás by to nebylo ono. Nějací šťouralové a úzkoprsí pedanti by mohli chtít vracené nemovitosti specifikovat a jiní puntičkáři bez rozletu by mohli považovat nároky v předpokládané celkové výši 171 miliard korun za nemravné.

Jste udatný, dosud jste se nebál ničeho. Když někdo zasloužil dle vašeho názoru zdvižený prostředníček, měl ho. Občas i nějakou výchovnou facku jste přidal. Prostě chlap, jak má být. Také jste gentleman každým coulem. Kdo jiný by tolik energie věnoval stranické kolegyni Pakanové, kterou zlí jazykové zovou bílou kobylou. Nesmysl. Kdo to kdy slyšel, aby kobyla zpívala tklivou kantilénu o radaru.

Jste opravdu nejdražší člověk, jakého znám. I když bohužel jen přes média, ačkoliv bych vám rád poděkoval osobně. A tak doufám, že budete po zásluze oceněn. Jako ateista chci věřit Božím mlýnům.

A teď bez metafor :-)

Čert se vždycky vydělá na největší hromadu. Jenže lejna jsou poněkud zrádná a nemají pevnou konzistenci. Když je těch výkalů opravdu hodně, jako v případě hrdiny tohoto článku, hrozí, že nebožáka zavalí. Něco mi říká, že hovna se dala do pohybu...

Doufám jen, že za odvolaného ministra Pospíšila, který měl jmenovat nástupce zametače Rampuly, teď nehledají lapače exkrementů...

Autor: Dušan Streit | středa 27.6.2012 14:08 | karma článku: 42.58 | přečteno: 4309x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz