Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Duka předvádí, co nás čeká, pokud katolíci získají peníze a moc

9. 08. 2012 15:49:59
ČSSD ponechávám stranou, protože jen v rámci demokratické soutěže využívá očekávaným způsobem munici, kterou jí TOP09 a ODS vložila do rukou v honbě za účastí při největším přesunu půdy, majetku a peněz k jednomu soukromému nabyvateli.
Volební plakát ČSSD. Kdo má ten dáreček levici na svědomí?
Volební plakát ČSSD. Kdo má ten dáreček levici na svědomí?

K tomu, aby se Vatikán pak neoddiskutovatelně stal největším vlastníkem nemovitostí v ČR, stačí ratifikovat už dávno připravenou mezinárodní smlouvu. To horečné šturmování koalice v součinnosti s preláty má navrch i před kampaní do krajských a senátních voleb.

Chci ale okomentovat vyjádření pražského arcibiskupa Dominika Duky a dalších církevních představitelů, že kampaň proti církevním „restitucím“ je nekultivovanou a nekulturní cestou ohrožující samotnou podstatu demokracie: „Způsob nevěcného vedení argumentace a demagogická útočná kampaň České strany sociálně demokratické, vedená mimo jiné i pomocí billboardů, vytvářejí ve společnosti atmosféru neopodstatněné závisti a nenávisti nejen vůči církvím a náboženským společnostem, ale i vůči občanům jako takovým...Pamětníci mohou potvrdit, že si nezadá s neblahými antisemitskými a antiklerikálními plakáty ́třetí říše ́, na rudo přetřenými gottwaldovskými ideology.“

Ale pozor! Nejde o žádnou hysterickou reakci církví, jak mnozí uvádějí. Jde o plánovitý a promyšlený tah v honbě za majetky, mocí a vlivem. Kdo nevěří, tak mu doporučuji svůj článek „Duka předčil i Vlka. Hrozí pohledávkami, penalizací, soudy i tresty“ dokládající, že už 13. června, tedy ještě před billboardovou kampaní ČSSD, kardinál Duka ztratil pojem o demokracii. Pokračovalo to 4. července, kdy Duka a spol. v novém prohlášení kritizovali Parlament, že přestává plnit úlohu garanta legitimity a demokracie, protože prý nevkusná rétorika vyvolává protináboženské a proticírkevní nálady části společnosti. Údajně mají být tak uráženi fakticky všichni věřící, žijící v naší zemi.

O co jde? Jak jsem napsal již zde (dovolím si zopakovat se zvýrazněním podstatného):

»Musíme si uvědomit, že kromě desítek miliard, které budou ještě naši vnuci splácet církvím, a kromě vydání nemovitého i movitého majetku, tak katolická církev se stane v ateistickém Česku největším vlastníkem půdy. Předpokládá se vydání až 200 tisíc hektarů polí, lesů a dalších pozemků (církve vykazují téměř 262 tisíc hektarů). Pro srovnání, dosud největší držitel pozemků – Babišův Agrofert – ovládá 57 tisíc hektarů, ale v tom jsou zahrnuty i pronájmy. Jen pozemkový fond pro církve blokuje 49 tisíc hektarů.

Pokud zákon projde v Senátu a pokud jej podepíše i prezident, bude katolická církev zdaleka kapitálově nejsilnějším vlastníkem půdy v České republice. V tomto rozsahu už zdaleka nejde o nějaké farnosti. A je vůbec otázkou, zda půjde ještě o kapitál český, nebo daleko spíše vatikánský. Takový anachronismus nás vrátí někam před První republiku a otevře i restituční nároky dalších zahraničních subjektů. Všichni, kteří jsme nic neukradli, se máme i s potomky skládat na to, aby církev dosáhla zničehonic postavení a vlivu, které jí u nás naprosto nepřísluší. Je to válka o zásadní zlom, jaký nemá v mimorevolučních dobách obdoby, srovnatelný snad jen s Bílou horou.«

A uvažujme dál. Babiš, který bude oproti církvím jen drobným hospodářem, si vydobyl takový vliv, že se cítí na příštího českého prezidenta. Dovedete si představit, o jaký zlom v mocenských poměrech státu tady běží? Kdo mi nerozumí, ať nahlédne do Polska.

Zdaleka tady nejde jen o zákaz potratů a povinné náboženství. Jde o přelom, který by Čechy (myšleno občany) vrátil někam před Husa. Kdyby se Češi mohli vyjádřit v referendu, jistě by si nepřáli, aby museli spoléhat ve svém životě na církevní charitu, aby byli okázáni na církevní hospice a aby jejich potomky formovalo církevní školství se svými dogmaty.

Přitom právě to je hlavním argumentem církví. Děkuji pěkně, já mám o moderní společnosti jiné představy. A pohádky o tom, kterak církev bere majetek jakožto břímě a závazek, by byly až směšné, kdyby nebyly drzé. To stejné platí o „výhodnosti“ pro stát, když se církev zhostí „oběti“ spravovat vydaný majetek. To jsem doprovodil výpočty ve svém článku: „Když jde o církevní „restituce“, fyzik Nečas neumí počítat“.

Podstatné pro mě je, že mají vracet ti, kteří nejenže nic neukradli, ale sami byli okradeni. Mají důvod něco ze svých penzí vracet důchodci, kteří celý život pracovali a které nejdříve okrádali komunisté a nakonec všichni ti novodobí kalouskové? Uvědomme si, že mnozí ti odvážnější i v dnešní době doplácejí na své nízké příjmy v totalitě. Uvědomme si, že mnozí vytvářeli hodnoty, z jejichž pozdější privatizace nic neměli. Mají důvod něco vracet naši potomci, kteří nejenže nic neukradli, ale kteří se narodili s Kalouskovou složenkou v kolébce?

Postavení církví v České republice je už dnes silnější, než jim podle skutečných počtů všech, kteří se s nimi opravdu identifikují, náleží. Žádné zvraty pozemkových reforem nejsou v zájmu českých občanů! Jsou zločinným útokem na životní úroveň i svobody miliónů lidí. Ale věřící mohou být klidní. Nikdo jim jejich víru ani hodnoty nebere.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 9.8.2012 15:49 | karma článku: 43.70 | přečteno: 4971x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladislav Svoboda

Edvard Beneš - smlouva se SSSR

Nic tak nebudí emoce jako smlouva o přátelství, vzájemné pomoci a poválečné spolupráci mezi Československem a Svazem sovětských socialistických republik z 13.prosince 1943.

24.9.2021 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 10.86 | Přečteno: 96 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 192 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 1042 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 24.69 | Přečteno: 409 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz