Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Jsem synem České země

19. 03. 2008 11:03:28
Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu! / Jdi, třeba k smrti těžko jdeš. / Opustíš-li mne, nezahynu. / Opustíš-li mne, zahyneš! (Viktor Dyk: Země mluví) // Nejsem nacionalistou. Nikomu neupírám práva podle národnosti nebo podle rasy. Ale ať ani mi nikdo neupírá právo na vlast. Mou vlastí není Svět, Západ ani Evropská unie. Já jsem Čech.

Tohleto jsem, možná pateticky, musel napsat tváří v tvář zlehčování vlasti. Musíme si uvědomit, že za ni umírali naši předkové a my nemáme právo s vlastí zacházet jinak než jako s nejcennějším dědictvím. A to pomíjím trauma, že my starší jsme se cítili být nejen Čechy, ale i občany Československa. Takovou vlast nám odkázali naši otcové a dědové po roce 1918.

Bohužel totiž je módní tvrdit, že to je zastaralé cítění, a pohavlovsku se cítit světoobčany nebo aspoň Evropany. Chyba lávky! Je to matoucí ideologie, která z nás nejen má udělat blbce, nýbrž nám vzít i to nejcennější. Ano, někdo má letní dům v Portugalsku, jiný zase létá do Paříže na večeři nebo do Londýna za nákupy. Chápu, že se jim tam líbí. Ovšem drtivá většina lidí bude celý život odkázaná na rodnou hroudu. Jsou šťastní doma a ne nadarmo se říká: Všude dobře, doma nejlépe. Tito lidé mají skutečný vztah k zemi, milují každý strom nebo ptáčka na své zahradě. A mají pravdu, říká se přece: Bližší košile než kabát.

Když jde do tuhého, vždy platí hierarchie: rodina, město, stát. Všichni jsme svým způsobem patrioti. Vždyť na tom je založeno i sportovní fandovství. Každý nejvíce drží palce, pokud má v reprezentaci člena rodiny, ale všichni držíme palce státní reprezentaci. I když vyskytly se i hlasy, že to je gladiátorský přežitek, nakonec vždy je s vítězstvím českých barev spojena obecná nespoutaná euforie. A vzpomeňte si na politiky, i ty světoobčany a Evropany, jak se rádi s úspěšnými sportovci předvádějí a přihřívají se na jejich slávě, mnohdy i v národním dresu nebo pod státní vlajkou.

Mýtus, že vlastenectví není moderní, je pouze legendou pro občany malých zemí, kterou nám tak rádi vštěpují právě politikové, kteří zrazují národní zájmy. Všimněte si, že velké státy otevřeně mluví o národních zájmech, snad nejupřímněji USA. V EU se vedou bitvy o každý hlas, aby pak velcí a lidnatí mohli převálcovat ty malé a hloupé. Pěkně bez válek nám řeknou, co „demokraticky" odhlasovali politikové, které ani nebudeme znát, natož abychom je volili. Pár našich kolaborantů se však přitom bude mít dobře na úkor zájmů své země. Bude to ještě stát, nebo gubernie? Že to je některým mladým z porevoluční generace už jedno? A to je právě ten zločin!

Vyrůstali v prostředí ideologie, že je jedno, komu co v Česku patří. Zajímavé je, že Němci i Francouzi si tzv. rodinné stříbro umí chránit i státními intervencemi, naši globalizátoři jsou však papežštější než papež. Už se nemluví o vývozu zisků do daňových rájů ani o tom , že fabriky se pak časem stěhují stále více na východ a na jih.

Myslíte, že je Indiánům jedno, kdo dnes vlastní Ameriku? Myslíte, že původní Austrálci by se připojili k názoru, že nárok na svou zemi je přežitkem? Proč my bychom měli naletět na pohádku, že v Schengenském prostoru jsou nějaké státní hranice přežitkem? Uvědomte si, že většina válek se vedla o území a v tomto směru se historie opakuje a bude opakovat (viz třeba Kosovo - zde). Ještě zákeřnější to je, jestliže to dnešní mocní zkoušejí bez válek. Nedejme se zmást cizími zájmy a domácími vlastizrádci. Už nám pomalu i přepisují historii a nebude dlouho trvat, půjde-li to tak dál, že budeme učit ve školách naše děti podle německého dějepisu.

Jak napsal Viktor Dyk:

Nezahynu, věčna jsem,

ale žít budu s trapným úžasem:

kterak jsi zapomněl dědičný na díl?

Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?

Jak možno kletý čin provésti vědomky?

Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?

Všechny, kdož čekali na třetí část článku o Havlovi (zde a zde) musím uklidnit, že se připravuje. Ale ono to souvisí, což?

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | středa 19.3.2008 11:03 | karma článku: 25.87 | přečteno: 2420x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 186 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 20.50 | Přečteno: 986 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 24.41 | Přečteno: 398 | Diskuse

Ivan Picek

Jsou nebo nejsou Piráti pro-imigrantská strana?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že „s muslimskou Evropou má problém“. Jak hodně můžeme tomuto prohlášení věřit a jak hodně ho máme brát vážně? Dochází k zásadní změně postojů celé Pirátské strany?

23.9.2021 v 13:53 | Karma článku: 33.21 | Přečteno: 653 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz