Středa 29. ledna 2020, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. ledna 2020 Zdislava

Jsem synem České země

19. 03. 2008 11:03:28
Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu! / Jdi, třeba k smrti těžko jdeš. / Opustíš-li mne, nezahynu. / Opustíš-li mne, zahyneš! (Viktor Dyk: Země mluví) // Nejsem nacionalistou. Nikomu neupírám práva podle národnosti nebo podle rasy. Ale ať ani mi nikdo neupírá právo na vlast. Mou vlastí není Svět, Západ ani Evropská unie. Já jsem Čech.

Tohleto jsem, možná pateticky, musel napsat tváří v tvář zlehčování vlasti. Musíme si uvědomit, že za ni umírali naši předkové a my nemáme právo s vlastí zacházet jinak než jako s nejcennějším dědictvím. A to pomíjím trauma, že my starší jsme se cítili být nejen Čechy, ale i občany Československa. Takovou vlast nám odkázali naši otcové a dědové po roce 1918.

Bohužel totiž je módní tvrdit, že to je zastaralé cítění, a pohavlovsku se cítit světoobčany nebo aspoň Evropany. Chyba lávky! Je to matoucí ideologie, která z nás nejen má udělat blbce, nýbrž nám vzít i to nejcennější. Ano, někdo má letní dům v Portugalsku, jiný zase létá do Paříže na večeři nebo do Londýna za nákupy. Chápu, že se jim tam líbí. Ovšem drtivá většina lidí bude celý život odkázaná na rodnou hroudu. Jsou šťastní doma a ne nadarmo se říká: Všude dobře, doma nejlépe. Tito lidé mají skutečný vztah k zemi, milují každý strom nebo ptáčka na své zahradě. A mají pravdu, říká se přece: Bližší košile než kabát.

Když jde do tuhého, vždy platí hierarchie: rodina, město, stát. Všichni jsme svým způsobem patrioti. Vždyť na tom je založeno i sportovní fandovství. Každý nejvíce drží palce, pokud má v reprezentaci člena rodiny, ale všichni držíme palce státní reprezentaci. I když vyskytly se i hlasy, že to je gladiátorský přežitek, nakonec vždy je s vítězstvím českých barev spojena obecná nespoutaná euforie. A vzpomeňte si na politiky, i ty světoobčany a Evropany, jak se rádi s úspěšnými sportovci předvádějí a přihřívají se na jejich slávě, mnohdy i v národním dresu nebo pod státní vlajkou.

Mýtus, že vlastenectví není moderní, je pouze legendou pro občany malých zemí, kterou nám tak rádi vštěpují právě politikové, kteří zrazují národní zájmy. Všimněte si, že velké státy otevřeně mluví o národních zájmech, snad nejupřímněji USA. V EU se vedou bitvy o každý hlas, aby pak velcí a lidnatí mohli převálcovat ty malé a hloupé. Pěkně bez válek nám řeknou, co „demokraticky" odhlasovali politikové, které ani nebudeme znát, natož abychom je volili. Pár našich kolaborantů se však přitom bude mít dobře na úkor zájmů své země. Bude to ještě stát, nebo gubernie? Že to je některým mladým z porevoluční generace už jedno? A to je právě ten zločin!

Vyrůstali v prostředí ideologie, že je jedno, komu co v Česku patří. Zajímavé je, že Němci i Francouzi si tzv. rodinné stříbro umí chránit i státními intervencemi, naši globalizátoři jsou však papežštější než papež. Už se nemluví o vývozu zisků do daňových rájů ani o tom , že fabriky se pak časem stěhují stále více na východ a na jih.

Myslíte, že je Indiánům jedno, kdo dnes vlastní Ameriku? Myslíte, že původní Austrálci by se připojili k názoru, že nárok na svou zemi je přežitkem? Proč my bychom měli naletět na pohádku, že v Schengenském prostoru jsou nějaké státní hranice přežitkem? Uvědomte si, že většina válek se vedla o území a v tomto směru se historie opakuje a bude opakovat (viz třeba Kosovo - zde). Ještě zákeřnější to je, jestliže to dnešní mocní zkoušejí bez válek. Nedejme se zmást cizími zájmy a domácími vlastizrádci. Už nám pomalu i přepisují historii a nebude dlouho trvat, půjde-li to tak dál, že budeme učit ve školách naše děti podle německého dějepisu.

Jak napsal Viktor Dyk:

Nezahynu, věčna jsem,

ale žít budu s trapným úžasem:

kterak jsi zapomněl dědičný na díl?

Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?

Jak možno kletý čin provésti vědomky?

Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?

Všechny, kdož čekali na třetí část článku o Havlovi (zde a zde) musím uklidnit, že se připravuje. Ale ono to souvisí, což?

Autor: Dušan Streit | středa 19.3.2008 11:03 | karma článku: 25.35 | přečteno: 2419x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Ať to v Bruselu dopadne dobře (momentka z letiště)

Na ruzyňském letišti v úterý ráno došlo k milé epizodě. Dokládá, jak pozitivně veřejnost vnímá práci českých úředníků při hájení dobré pověsti naší země, kterou bruselští dehonestují zmanipulovanými audity a útoky na premiéra.

29.1.2020 v 7:39 | Karma článku: 4.54 | Přečteno: 198 | Diskuse

Karel Stýblo

Smrťák.

Kdo by to řekl, že další z hrozby lidstva je pod mikroskopem podobný našemu slunci s jeho zářivou koronou. U nového koronaviru, jde o další zmutovaný vir ze čtyř rodů, které způsobují, někdy i závažná onemocnění zvířat i lidí.

28.1.2020 v 16:18 | Karma článku: 16.21 | Přečteno: 455 | Diskuse

Vít Klíma

Šanghaj, úspěšné židovské dítě

Šanghaj je jedno z největších židovských měst na světě, které kdy bylo postaveno. Jak k tomu došlo?

28.1.2020 v 14:50 | Karma článku: 18.21 | Přečteno: 576 | Diskuse

Petr Drozdík

Čáry, máry ... optimalizace!

Bude to rok, od schválení optimalizace zdravotní péče. Dle jejich příznivců a tvůrců je vše v naprostém pořádku a nemá žádný dopad na pacienty. Je tomu ale skutečně tak?

28.1.2020 v 12:55 | Karma článku: 6.66 | Přečteno: 297 | Diskuse

Jan Hink

Znáte rozdíl mezi korektností a politickou korektností?

Je asi stejný, jako mezi aktem a pietním aktem. Místo pravdy se má sdělovat alternativní pravda. Přívlastky zcela mění původní význam slov. Máme tu cenzuru, nebo jen diskriminaci názorové většiny?

28.1.2020 v 10:17 | Karma článku: 29.19 | Přečteno: 700 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz