Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Považte, Drábkovi nic neřekli. Bude Kalousek volat vyšetřovateli?

2. 10. 2012 11:17:59
Protikorupční policie zatkla Drábkova prvního náměstka a jeho starého kumpána Šišku, protože byl obviněn z podplácení. A pan ministr považuje za skandál, že mu policie nic nehlásila. Také je pobouřen, že si to dovolila krátce před volbami.

A pan ministr je kdo? Copak má dohled nad vyšetřováním, aby mu policie hlásila své kroky? Neplete si Drábek poněkud své postavení? Odkdy je dozorujícím státním zástupcem? Asi se inspiroval u Kalouska, který si zahrál na obhájce Parkanové, která by při své inteligenci mohla potopit své loutkovodiče.

Odkdy má termín voleb vliv na vyšetřování trestných činů? Uvědomme si, že tady se nejedná o nějaké Kubiceho nactiutrhačné klevety, ale velmi pravděpodobně o podložený případ korupce při zadávání veřejné zakázky v oblasti informačních technologií. Ostatně kdo by se divil? Právě na Drábkovu ministerstvu provázejí pochybnosti co do cen i co do kvality předaných zakázek všechny nově zaváděné projekty.

Miliardy tekly, velmi často ke sponzorům TOP 09, aniž systémy řádně fungovaly. I v současné době na to zase doplácejí lidé okázaní na výplatu dávek, momentálně ti nejbezbrannější – postižení. Ovšem Drábek svým nejbližším podřízeným za to rozdělil jen za první pololetí 8,3 miliónů korun (třetí místo mezi ministry za Kalouskem a Schwarzenbergem). Kolik dostal Šiška?

Drábek se od celé situace nemůže jen tak distancovat, i když on se soustřeďoval zejména na svou vlajkovou loď – silově protlačovanou privatizaci výběru části penzijních odvodů se současným podřezáváním státního pilíře. Ponechme stranou, že i tady mu prezident Klaus ukázal červenou kartu.

Avšak Drábek byl s Šiškou zapleten i v majetkově-podnikatelských propletencích; iDnes k tomu píše: „S Šiškou ministra Drábka pojí nejenom to, že se dlouho znají a že si ho přivedl na úřad. V minulosti spolu také podnikali. Byli spoluvlastníky firmy iDTAX, v níž měl Šiška většinu 52 procent prostřednictvím společnosti Cone Advise. Drábek měl 24 procent, které později prodal Šiškově Cone Advise. Tu pak koupila strojírenská společnost Vítkovice, jejíž divize Vítkovice IT Solutions se za působení Šišky v resortu stala jedním ze subdodavatelů nového systému pro výplatu sociálních dávek. Bez výběrového řízení. Drábek využil rámcovou smlouvu z dřívějška, kterou s firmou Fujitsu uzavřel ještě bývalý ministr vnitra Ivan Langer.“

Co na to říci? Typický Řebíčkův (Topolánkův) model, kdy se kombinují výnosy z prodeje akcií původně personálně propojených firem s veřejnými zakázkami pro tyto firmy.

Drábek už „slouží“ přesčas, i kdyby v ničem jiném namočen nebyl. Stačí nad hlavu!

Ostatně soudím, že TOP 09 musí být ve volbách zničena.

Autor: Dušan Streit | úterý 2.10.2012 11:17 | karma článku: 42.60 | přečteno: 3877x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Macura

Demonstrace chvilkařů nejsou proti Babišovi, ale proti 30 % voličů, otravují společnost

Demonstrace obecně nepochybně patří ke zdravé demokracii, ať už se demonstruje za cokoliv. Když už nic, jsou aspoň inspirací k zamyšlení nad různými otázkami. Jenže opakované demonstrace chvilkařů smrdí útokem na demokracii.

6.12.2019 v 1:07 | Karma článku: 13.58 | Přečteno: 122 | Diskuse

Petr Burian

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A.Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

5.12.2019 v 19:04 | Karma článku: 23.26 | Přečteno: 388 | Diskuse

Miloslav Havelka

Možná se dozvíme, že Václav Klaus ml. snědl spolužákovi svačinu. A půjde to do Bruselu!

Výzkumy volebních preferencí jsou ošemetná věc. Chlubí se nimi ti, pro koho jsou příznivé, naopak méně úspěšní je zpochybňují. Co ale s grafy, které vychází diametrálně odlišně?

5.12.2019 v 13:21 | Karma článku: 38.04 | Přečteno: 1081 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Vrácením celé věci kolem pana Babiše opět do hry, došlo…

... k nejlepšímu možnému řešení celé záležitosti. I když se dnes z toho jedni radují a druzí skoro zuří, radovat bychom se měli všichni. Proč? Vysvětlím...

5.12.2019 v 13:08 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 812 | Diskuse

Jan Dvořák

Že je nouze o anděly a čerty? Chytrý Mikuláš sáhne po Babišovi

Už od středečního odpoledne je veřejný prostor v diskusích na sítích i v blozích přebabišovaný úvahami, lamentacemi i jedovatými slinami, které reflektují obnovené stíhání premiéra s odůvodněním, že „na zavření“ to ještě není.

5.12.2019 v 9:31 | Karma článku: 13.37 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz