Kdo volil ODS a TOP 09, volil komunisty

15. 10. 2012 14:07:59
Už asi dva roky zde opakuji, že tyto dvě strany zcela diskreditují autentickou pravici v ČR. A ejhle, když ti pseudopravicoví šarlatáni nahnali voliče do náruče KSČM, tak jejich příznivci nejvíce kňučí, jak prý republika zrudla.

Pokud zrudla, tak jenom vzteky. Odkdy pravicové strany zvedají daně? A pozor, není to jenom milionářská daň nebo DPH, ale také majetkové daně, tedy i daň z nemovitostí a daň z převodu nemovitostí. Odkdy pravicové strany podrývají suverenitu státu? Odkdy parazitují na přerozdělování a dotacích? Odkdy trpí internacionalismem?

To všechno doprovází neskutečné farizejství. O tom Nečasově jsem psal naposled v článku „Nečas propásl příležitost spáchat harakiri“. Po volbách se vymlouval, že propad jeho strany až na neskutečných 12% je obvyklou daní za vládnutí. Hned si ale protiřečil, za neúspěchem v krajích stojí místní politici, nikoliv centrální vedení strany. A korunu tomu nasadil vychloubáním se plzeňským úspěchem Pospíšila, který dostal bonus v podobě protestních hlasů proti Nečasovi, jenž jej odvolal, a to za velmi podezřelých okolností.

Nečas se snaží dělat silácká gesta, ale nikdo jeho kategorickým výkřikům už nevěří. Kdo na to nemá, prostě v apatyce charisma nekoupí, a potom nějaké bouchání pěstičkou vypadá velmi trapně až směšně. Také všichni vidí, že jej vodí Kalousek na špagátku. A ten mu jeho loajalitu zdaleka neoplácí, protože na rozdíl od Nečase si uvědomuje, že je to nejen koaliční partner, ale zejména politický konkurent.

Pokud se týká TOP 09, v každé společnosti existuje těch 7% užitečných idiotů, kteří slyší na hyperpravicovou rétoriku, ačkoliv sami vzhledem ke svému sociálnímu zařazení by měli být spíše potenciálními voliči levice. Potom v odlesku miliardářů typu Schwarzenberga a Bakaly se cítí něčím více a rádi opakují průpovídky o levicové lůze, k níž mají mnohem blíže než k těm, kteří je obloudili.

KSČM vydělala na tom, že ještě neměli příležitost nic ukrást ani příliš pokazit. To je první kladný bod, protože takové megazloděje, kteří se kryjí za dvě výše jmenované strany, ale také za ČSSD, prostě zatím neměli možnost vyprodukovat. Druhým kladným bodem je, že jsou euroskeptičtější než ostatní parlamentní strany. A v době vystřízlivění občanů ve vztahu k EU sehrálo svou roli i to.

A přidávám další důvod jejich vystoupení z gheta, jímž jsou bývalí komunisté Fischer a Dlouhý, kteří jako předlistopadoví komunisté mají tu drzost kandidovat dokonce na prezidenta republiky. Nakonec další kandidát P. Sobotka také navštěvoval VUML. A Fischer to bohužel zřejmě vyhraje. Převlékači kabátů, sloužící jakémukoliv režimu, jsou pro mě horší, než čitelní a poctiví komunisté. Nevím, proč by měli být lepší tito tři a dále třeba Čalfa, Tošovský, Stráský, Dyba, Ježek, Tlustý či Kočárník, kteří už jsou za vodou, než dnešní členové komunistů.

Byl bych samozřejmě raději, kdyby protestní hlasy získala některá neparlamentní pravicová strana (i když to dělení na pravici a levici může být zavádějící). Ale bohužel, kvůli ODS a TOP 09 nám rostou a zřejmě dále porostou preference KSČM. Ztrácet bude i ČSSD. Není to tím, že by země zrudla. Ale jestliže se vládní strany i po tomto výprasku budou chovat tak, aby dokončily své zlodějny stůj co stůj, přijde po nich potopa. Velmi pravděpodobně rudá. A doufejme, že nebude mít barvu krve.

Autor: Dušan Streit | pondělí 15.10.2012 14:07 | karma článku: 38.77 | přečteno: 2817x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Trčálek

Prezident Zeman si našel způsob, jak sejmout Babiše. Abolice

Spor o pojem abolice z úst nejpovolanějších, úst prezidenta Zemana. Znova se rozjíždí snaha, jak si ochočit Babiše

20.9.2019 v 18:49 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 12 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Izraelský povolební rébus

Ve Státě Izrael se konaly druhé letošní předčasné volby. První skončily patem, druhé skončily patem na druhou. Premiér Netanjahu - podoben například svému českému protějšku - bojuje o dvojjediné: o veřejnou moc a vlastní svobodu.

20.9.2019 v 17:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Prezident republiky - pomohou mimozemšťané?

Pan prezident Zeman si stále častěji začíná sám sobě odporovat; zrazuje ho paměť, nějaké tělesné onemocnění nebo ještě něco jiného?

20.9.2019 v 17:08 | Karma článku: 5.96 | Přečteno: 122 | Diskuse

Dušan Póč

Čunka začínají mít dost už i jeho koaliční partneři

Na stranu těch, kteří se již několik měsíců neobávají veřejně oponovat politicko-mocenským choutkám hejtmana Jiřího Čunka, se začíná přidávat už také část krajské vlády. Dokonce i lidé z řad koaličních partnerů.

20.9.2019 v 14:05 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 233 |

Vladimír Kroupa

No, hezky to máte, hoši, ošéfovaný. Ale všeho do času…

Nebudu chodit okolo horké kaše – prezident Zeman mě naštval. Čím dál více se nás snaží přesvědčit o tom, že může vše. No, může hodně, ale vše opravdu ne...

20.9.2019 v 11:24 | Karma článku: 34.79 | Přečteno: 2329 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz