Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Zemřel král? Soudce? Zákonodárce? Ne, příživník a delikvent!

22. 10. 2012 11:48:59
Všechny sdělovací prostředky předvedly, jakým jsou odporným bulvárem. Ne, že by Nova zůstávala pozadu, ale „vyznamenala“ se především Česká televize, která sledovala pohřeb Jana Lipy-Daniše, jako by zemřela nějaká skutečná celebrita.

S těmi králi se nějak roztrhl pytel. Jako valašský „král“ se cítí komediant Bolek Polívka. Sexuolog Radim Uzel se zase nechal pasovat na lašského „markraběte“. Má ovšem konkurenci v lašském „králi“, místním pošukovi Zdeňku Krulikovském. Ne vždy jde o legraci, tito lidé se o svůj „titul“ dokáží i soudit.

A bulvární média, což jsou téměř všechna, jsou o tom ochotna vážně informovat i ve svých zpravodajských relacích. Vyrábějí se tak falešné celebrity a odvádí se pozornost od skutečně vážných problémů dnešní doby. Přitom ta bulvarizace je jedním z nich. Třeba na Televizní noviny na Nově, které jsou něčím mezi černou kronikou, reportáží paparazziů a reklamou, se už nedá absolutně podívat.

Minulý týden měli všichni žeň u příležitosti smrti ostravského Cikána Jana Lipy, původním jménem Daniše. Ze všech kanálů a novin se na nás valily informace o jeho „zásluhách“, respektu, truchlení stovek Olachů a jeho pohřeb bychom klidně mohli sledovat v přímém přenosu.

Prý byl nejen „králem“, ale i spravedlivým a respektovaným „soudcem“, který měl pro svou komunitu vydávat i „zákony“. Kde to hergot jsme?! V nějaké cikánské džamahírii? Tohle už je tedy nebezpečné! A žádnou takovou poznámku jsem v oficiálních médiích nečetl ani neslyšel.

Kdo Jan Lipa-Daniš vlastně byl? Třikrát trestaný příjemce sociálních dávek. Trestán byl za fyzické napadení úřednice vyřizující sociální dávky. Ta u sodu řekla: „Měl komfort, který neměl žádný jiný občan. Sociální pracovnice dokonce s různými dokumenty jezdily za Lipou domů, nebo naopak souhlasily s tím, aby listiny od Lípy vozil na úřad jeho taxikář. Nechtěly jsme jít do konfliktu s panem Lípou.“ Přestože mu hrozil až čtyřletý trest natvrdo za napadení úřední osoby a za výtržnictví, dostal pouze podmínku, aby se v Bruseli nezlobili.

To nebyl jeho jediný problém se zákonem. Pak byl trestán za zdemolování automobilu z půjčovny (nikoliv při autonehodě). A hlavně za křivé svědectví, když se krvavě střetly dva klany olašských Cikánů. Ostravský klan napadl – dokonce i střelnou zbraní - ten brněnský, když rodina z Brna nevrátila věno za nevěstu, která si našla jiného (a to ani poté, co unesli jejich patnáctiletou příbuznou a načtyřikrát jí přerazili nohu). Pravděpodobně nerespektovali výrok „soudce“ Lipy-Daniše. A kdo vendetu prováděl? Tři Danišové. Svědectví ovšem znělo, že na místě krvavého zločinu vůbec nebyli.

Tady vidíme, kam vede ta cikánská „justice“. Budeme to trpět a dokonce ještě popularizovat? Copak jsme v Palermu? Vypadá to tak, že i skuteční soudci dostali strach. Nevím, zda z Cikánů, nebo z Brusele. „Král“ Lipa-Daniš vždy dostal jen podmínku.

Takže já netruchlím a ani jsem nestál o to, abych věděl, že jeden zločinec a příživník zemřel. Naopak jsem rád, že ubyly jedny sociální dávky. Četl jsem nepotvrzenou informaci, že pan Lipa bydlel ve vilce v Ostravě-Zábřehu. Nevím, proč mu úředníci nedoporučili, ať ji prodá, aby nemusel čerpat dávky, jako to dělají v jiných méně křiklavých případech.

A tak se sešli tito příjemci sociálních dávek na okázalém pohřbu svého „krále“. Strkali mu do drahé rakve kromě jiných cenností i peníze. Všechny televize a noviny o tom servilně informovaly. Já bych doporučil, aby ty záběry kamer měly nějaký užitek, aby všem „dárcům“ byly odebrány sociální dávky. A nakonec, i Česká národní banka měla zakročit proti ničení peněz.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | pondělí 22.10.2012 11:48 | karma článku: 48.78 | přečteno: 25394x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 186 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 20.50 | Přečteno: 986 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 24.41 | Přečteno: 398 | Diskuse

Ivan Picek

Jsou nebo nejsou Piráti pro-imigrantská strana?

Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že „s muslimskou Evropou má problém“. Jak hodně můžeme tomuto prohlášení věřit a jak hodně ho máme brát vážně? Dochází k zásadní změně postojů celé Pirátské strany?

23.9.2021 v 13:53 | Karma článku: 33.21 | Přečteno: 653 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz