Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. srpna 2021 Oskar

Zemřel král? Soudce? Zákonodárce? Ne, příživník a delikvent!

22. 10. 2012 11:48:59
Všechny sdělovací prostředky předvedly, jakým jsou odporným bulvárem. Ne, že by Nova zůstávala pozadu, ale „vyznamenala“ se především Česká televize, která sledovala pohřeb Jana Lipy-Daniše, jako by zemřela nějaká skutečná celebrita.

S těmi králi se nějak roztrhl pytel. Jako valašský „král“ se cítí komediant Bolek Polívka. Sexuolog Radim Uzel se zase nechal pasovat na lašského „markraběte“. Má ovšem konkurenci v lašském „králi“, místním pošukovi Zdeňku Krulikovském. Ne vždy jde o legraci, tito lidé se o svůj „titul“ dokáží i soudit.

A bulvární média, což jsou téměř všechna, jsou o tom ochotna vážně informovat i ve svých zpravodajských relacích. Vyrábějí se tak falešné celebrity a odvádí se pozornost od skutečně vážných problémů dnešní doby. Přitom ta bulvarizace je jedním z nich. Třeba na Televizní noviny na Nově, které jsou něčím mezi černou kronikou, reportáží paparazziů a reklamou, se už nedá absolutně podívat.

Minulý týden měli všichni žeň u příležitosti smrti ostravského Cikána Jana Lipy, původním jménem Daniše. Ze všech kanálů a novin se na nás valily informace o jeho „zásluhách“, respektu, truchlení stovek Olachů a jeho pohřeb bychom klidně mohli sledovat v přímém přenosu.

Prý byl nejen „králem“, ale i spravedlivým a respektovaným „soudcem“, který měl pro svou komunitu vydávat i „zákony“. Kde to hergot jsme?! V nějaké cikánské džamahírii? Tohle už je tedy nebezpečné! A žádnou takovou poznámku jsem v oficiálních médiích nečetl ani neslyšel.

Kdo Jan Lipa-Daniš vlastně byl? Třikrát trestaný příjemce sociálních dávek. Trestán byl za fyzické napadení úřednice vyřizující sociální dávky. Ta u sodu řekla: „Měl komfort, který neměl žádný jiný občan. Sociální pracovnice dokonce s různými dokumenty jezdily za Lipou domů, nebo naopak souhlasily s tím, aby listiny od Lípy vozil na úřad jeho taxikář. Nechtěly jsme jít do konfliktu s panem Lípou.“ Přestože mu hrozil až čtyřletý trest natvrdo za napadení úřední osoby a za výtržnictví, dostal pouze podmínku, aby se v Bruseli nezlobili.

To nebyl jeho jediný problém se zákonem. Pak byl trestán za zdemolování automobilu z půjčovny (nikoliv při autonehodě). A hlavně za křivé svědectví, když se krvavě střetly dva klany olašských Cikánů. Ostravský klan napadl – dokonce i střelnou zbraní - ten brněnský, když rodina z Brna nevrátila věno za nevěstu, která si našla jiného (a to ani poté, co unesli jejich patnáctiletou příbuznou a načtyřikrát jí přerazili nohu). Pravděpodobně nerespektovali výrok „soudce“ Lipy-Daniše. A kdo vendetu prováděl? Tři Danišové. Svědectví ovšem znělo, že na místě krvavého zločinu vůbec nebyli.

Tady vidíme, kam vede ta cikánská „justice“. Budeme to trpět a dokonce ještě popularizovat? Copak jsme v Palermu? Vypadá to tak, že i skuteční soudci dostali strach. Nevím, zda z Cikánů, nebo z Brusele. „Král“ Lipa-Daniš vždy dostal jen podmínku.

Takže já netruchlím a ani jsem nestál o to, abych věděl, že jeden zločinec a příživník zemřel. Naopak jsem rád, že ubyly jedny sociální dávky. Četl jsem nepotvrzenou informaci, že pan Lipa bydlel ve vilce v Ostravě-Zábřehu. Nevím, proč mu úředníci nedoporučili, ať ji prodá, aby nemusel čerpat dávky, jako to dělají v jiných méně křiklavých případech.

A tak se sešli tito příjemci sociálních dávek na okázalém pohřbu svého „krále“. Strkali mu do drahé rakve kromě jiných cenností i peníze. Všechny televize a noviny o tom servilně informovaly. Já bych doporučil, aby ty záběry kamer měly nějaký užitek, aby všem „dárcům“ byly odebrány sociální dávky. A nakonec, i Česká národní banka měla zakročit proti ničení peněz.

Autor: Dušan Streit | pondělí 22.10.2012 11:48 | karma článku: 48.78 | přečteno: 25393x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Borovec

Demokracie s pohledu zakladatelů.

Technologie se neustále zlepšují, přesto nás stále něco trápí. Můžeme vinit stále dokola jednotlivé poslance a co takhle se podívat na systém a to demokracii. Funguje tak jak se předpokládalo, když se na ní přecházelo???

1.8.2021 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 76 | Diskuse

Aleš Merta

Dělňas po očkování volno nepotřebuje

Volby se blíží, a většinu politiků tedy chytá amok. Ten slibuje to a ten zas tohle, a ti vládní rozdávají pro jistotu již před volbami. Samozřejmě ale že to není ze svého, ale ze státní kasy.

30.7.2021 v 12:35 | Karma článku: 27.35 | Přečteno: 747 | Diskuse

Jan Bartoň

Po cenzuře zavádějí „giganti“ povinné očkování

O tom, že západní svět ignoruje svobodu a demokracii a že tak zvaní „giganti“ započali s její cílenou likvidací, je dostatek důkazů. Ruší se účty politickým soupeřům a po zaměstnancích se vyžaduje povinnost očkování.

30.7.2021 v 11:31 | Karma článku: 34.07 | Přečteno: 869 | Diskuse

Jindřich Pilc

O CO2 jde?

Jde o centrální řízení společnosti a ekonomiky. O to jde. Jde o to zcela zničit kapitalismus, nahradit ho socialismem.

30.7.2021 v 10:56 | Karma článku: 24.58 | Přečteno: 505 | Diskuse

Karel Trčálek

O Řecku a Konstantinopoli, Izraeli a Jeruzalémě

Konstantinopol je sice řecká, ale protože si ji Řekové nedobyli zpět, zůstává formálně turecká, na rozdíl od Jeruzaléma, který nemůže nepatřit Židům

29.7.2021 v 18:07 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 374 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz