Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Žito, Janeček, Smetana, Ztohoven...Když politika produkuje blázny

27. 11. 2012 14:15:59
Šílená vláda a dekadentní politika posledních let vede k zákonitému vynořování obskurních figur, jakých jsme nyní svědky.

Nejhorší na tom je, že i regulérní pošuk může někdy trefit do černého, zvláště, když jej poměřujeme s arogantně předváděnými psími kusy, které nám politici ve vládě a v parlamentu předvádějí.

Bohužel je dnes situace taková, že tito politici se utrhli z řetězu natolik, že opravdu dávají munici i potrhlým kritikům. Málokdo z nich totiž dokáže překonat politiky. Snažil se o to jakýsi Žito, zralý pro psychiatra, i když... Stačí si poslechnout některé výtečníky v parlamentu a jsme na pochybách, jestli to vlastně není „normální“.

Tím chci říci, že i v obskurních protestech může být více racionality než v krocích těch, kteří nám vládnou. Není to sice jen doménou stávající koalice - ani ty levicové nebyly o mnoho lepší -, ale je fakt, že nyní to kulminovalo.

To, co ministerstvo vnitra předvádí kolem volby prezidenta, by snad nevymyslel ani ignorant logických postupů Smetana. A docela chápu Žita, že je „nasrán“, když všichni vidíme výsměch demokracii, jak o zákonech hlasují kriminálníci, jímž místa uvolňují korupčníci-trafikanti. A ta rakovina se má šířit i do ČEZu (Šnajdr), Aeroholdingu (Fuchsa) i Českých drah (Tluchoř). Nevím, zda není méně riskantní v hloubce se potápět se žraloky, jak si to předsevzal Žito.

Není šílené, že pravicová vláda zvyšuje daně? Není absolutně absurdní „zachraňovat“ průběžný důchodový systém odklonem peněz do nově vznikajících soukromých fondů? Navíc se přitom - kromě okradení dnešních důchodců - poškodí i dobře se rozvíjející původní druhý pilíř, z něhož je rázem třetí...

A jen opravdu bláhový člověk by se zrovna v dnešní turbulentní době rozhodl ukládat peníze do neprověřených fondů na 30 a více let dopředu bez možnosti vystoupit. Zvláště, když to celé vymysleli šíbři typu Drábka a Šišky, po nichž a jejich řádění na ministerstvu už dnes vyplývají najevo obrovské škody.

Není absolutně šílené, že proti mínění drtivé většiny občanů byly protlačeny nespravedlivě protekční církevní „restituce“, a to v době, kdy vláda - přestože si hraje na rozpočtově „zodpovědnou“ -, vrší další stovky miliard ke státnímu zadlužení? Nemůže to skončit nakonec jinak, než závislostí našeho státu, tedy nás všech i s potomky, na věřitelích, kteří dnes diktují Řecku.

Není příznačné, že v době, kdy se policie začala emancipovat od politiků, byl pod účelovou záminkou vyhozen na hodinu policejní prezident, jako by sám byl zločincem?

Není totálně arogantní, že premiér, pod jehož patronátem se nemohlo šířit nic jiného než nihilismus, tak po všech těch ranách, které jeho vláda ekonomice zasadila, začal vyzývat k optimismu, dobré náladě a utrácení? Není legrační, že škrtič ekonomiky Kalousek začal blábolit cosi o prorůstových opatřeních?

Tohleto šílenství legitimizuje i jiné obskurní figury, které by v normálních poměrech sklidily jen útrpný úsměv. A světe div se, každý kritik dnes má kus pravdy. Tak je třeba chápat například i akci Ztohoven, o níž jsem napsal článek: „Víte, proč mi vadí Ztohoven?“. Za relativní menší úspěšností článku je i to, že jsem nebyl zcela pochopen. Tedy:

Za to, že každý kritik má dnes svou pravdu, i kdyby to byl třeba komunista nebo jiný exot, nemohu přece já. Konkrétně dnešní pseudopravice pomohla v krajských volbách komunistům nejvíce. Je to dnešní politika, která nahrává „spasitelům“ všeho druhu. To ale neznamená, že by tyto nejrůznější iniciativy měly převzít moc. Nic takového si nemyslím. Ale myslím si, že je dobrý každý hlas, který učiní přítrž této nebetyčné aroganci vládnoucích politiků. Minimálně je třeba společně dosáhnout toho, aby dnešní korupčníci, zloději a vlastizrádci dostali strach, že by mohli za své činy pykat.

Co bude potom, je krok číslo dvě. Svou představu jsem také napsal v článku: „Lidi neblázněte! Prolomme svorně ten bludný kruh!“. Nejde o to, abychom uvěřili novým věrozvěstům typu Janečka, ale abychom přestali deformovat volební systém pětiprocentní blokační klauzulí. Na příkladu pokongresové ODS vidíme, že velké strany jsou nereformovatelné. Přes velké strany se do politiky etablovalo příliš mnoho velkých lumpů. Menší strany s menším vlivem je lákají méně. Spíše v nich najdeme lidi opravdu oddané věci.

Dokud blokační klauzuli nezrušíme, nemůžeme tudíž říkat, že máme vládu, jakou si zasloužíme. Ty argumenty pro posílení výsledků mocných, spočívající v akceschopnosti vlády, jsou falešné. Nebo si myslíte, že „akceschopnost“, jakou nám předvádějí, je voličům ku prospěchu? Bez akceschopnosti Kalouska, Drábka, Šnajdra nebo Ratha by se nám všem žilo lépe.

Autor: Dušan Streit | úterý 27.11.2012 14:15 | karma článku: 45.88 | přečteno: 12023x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Macura

Demonstrace chvilkařů nejsou proti Babišovi, ale proti 30 % voličů, otravují společnost

Demonstrace obecně nepochybně patří ke zdravé demokracii, ať už se demonstruje za cokoliv. Když už nic, jsou aspoň inspirací k zamyšlení nad různými otázkami. Jenže opakované demonstrace chvilkařů smrdí útokem na demokracii.

6.12.2019 v 1:07 | Karma článku: 8.79 | Přečteno: 82 | Diskuse

Petr Burian

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A.Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

5.12.2019 v 19:04 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 386 | Diskuse

Miloslav Havelka

Možná se dozvíme, že Václav Klaus ml. snědl spolužákovi svačinu. A půjde to do Bruselu!

Výzkumy volebních preferencí jsou ošemetná věc. Chlubí se nimi ti, pro koho jsou příznivé, naopak méně úspěšní je zpochybňují. Co ale s grafy, které vychází diametrálně odlišně?

5.12.2019 v 13:21 | Karma článku: 37.95 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Vrácením celé věci kolem pana Babiše opět do hry, došlo…

... k nejlepšímu možnému řešení celé záležitosti. I když se dnes z toho jedni radují a druzí skoro zuří, radovat bychom se měli všichni. Proč? Vysvětlím...

5.12.2019 v 13:08 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 809 | Diskuse

Jan Dvořák

Že je nouze o anděly a čerty? Chytrý Mikuláš sáhne po Babišovi

Už od středečního odpoledne je veřejný prostor v diskusích na sítích i v blozích přebabišovaný úvahami, lamentacemi i jedovatými slinami, které reflektují obnovené stíhání premiéra s odůvodněním, že „na zavření“ to ještě není.

5.12.2019 v 9:31 | Karma článku: 13.37 | Přečteno: 240 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz