Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina

Zle, matičko, zle! Hrad nesmí být muzeem feudalismu

12. 01. 2013 18:14:59
Kuriozita, starožitnost, fetiš, nostalgie po předminulém století, falešné pozlátko, cizorodé poklonkování „urozenosti“, Kalouskův fíkový list - to všechno představuje Schwarzenberg. Jeho zvolením bychom zneuctili odkaz TGM.

Včera jsem psal o tom, že jsem hrdý, jak jsou Češi velkorysí a tolerantní, že u nás může kandidovat i takový Franz (a ještě získat 7% hlasů). Ovšem kuriozitu typu Schwarzenberga bychom si opravdu měli odpustit.

Opravdu by hrozila absolutní katastrofa pro české zájmy. Ne, nebyly by definitivně ztraceny, jako ani nikdy v minulosti. Jen by nastala další z dob temna. Nechápu, proč bychom znovu měli k budoucnosti vykročit oklikou přes feudalismus. To by si měla zejména revoltující mládež, nakloněná výstřelkům, uvědomit.

Ten pán pravděpodobně na Hradě ani fyzicky nevydrží celé pětileté funkční období. Ale pod standartou EU by se tam tak či tak jeho půda stala rejdištěm Kalouska, evropských internacionalistů a Bilderbergu. Symbolicky by měl úřadovat na Vítkově...

Zemana, jak bylo vidno z mých článků, nechci vůbec glorifikovat, naopak. Ale je-li Zeman značkou blízké minulosti, je Schwarzenberg signaturou neblahé historie. Kdo se nepoučí, zopakuje si ji.

Slyšel jsem Schwarzenberga, který před falešným zpěvem české hymny si dovolil slibovat, že se stane ochráncem slabých. Zapomněl připomenout, že už si vybral své spolupracovníky: Kalouska s Hávou a Šťávou a Drábka s Šiškou. Ostatně podívejte se na kroky jeho strany TOP 09. Může dát ruce pryč ode všech těch zrůdností, které mají jen v poslední době na svědomí?

Voliči, ačkoliv většina nemravností pocházela od TOP 09, to spočítali kandidátovi ODS Přemyslu Sobotkovi. Schwarzenberg se tváří »já nic, já muzikant« a ještě vydělal na pravicových hlasech, jež ODS ztratila. Voliči, uvažujte hlavou, je-li možné si takto umýt ruce nad vlastní zodpovědností šéfa „nejreformnější“ strany a místopředsedy vlády?

Jste spokojeni, co tato sebranka předvádí, když se nezastaví ani před podrazy? Prý bude Schwarzenberg, jenž se už cítí prezidentem, ctít Ústavu. Českou ale určitě nikoliv. Vzpomeňme na ústavní kejkle v parlamentu, aby byly schváleny církevní „restituce“, důchodová „reforma“ a zvýšení daní. Připomeňme si jeho lavírování kolem prezidentské amnestie. Svědčí to jen o tom, jak falešná osobnost se tají pod slupkou aristokrata.

Jsem ten poslední, kdo by normálně vyzýval k volbě menšího zla. Ale alternativa, že by zvítězil tento farizej a zaprodanec je tak děsivá, že k tomu všechny vyzývám. Jde mi to těžko od srdce, ale přijďte všichni do druhého kola voleb podpořit Zemana.

Ostatně soudím, že Kalousek, který se teď za Schwarzenbergovými zády chechtá, by neměl mít zaručenu prezidentskou milost.

PS Dávám svolení, aby tento článek byl s uvedením zdroje neomezeně šířen jakýmkoliv mediálním kanálem jako memento před zvolením Schwarzenberga.

Autor: Dušan Streit | sobota 12.1.2013 18:14 | karma článku: 42.33 | přečteno: 5869x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Štrompf

U Moniky Babišové na večeři

Svět chce být klamán, tak tedy bude. Svět voličů klamán je a tak to i je. Budu tedy klamat taky, fiktivně jsem se nechal pozvat na večeři druhou dámou, kterou pandemie donutila vařit. Monika Babišová a já u společné tabule.

29.11.2020 v 7:19 | Karma článku: 6.35 | Přečteno: 367 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Fandím každému, kdo se té zbytečné buzeraci vzepře

Poslední dny se ukazuje, že těch vládních nařízení mají lidé čím dál víc plné zuby a odmítají se jim víc a víc podvolovat. A zcela pochopitelně.

28.11.2020 v 19:00 | Karma článku: 30.37 | Přečteno: 1141 | Diskuse

Radek Sárközi

Plagův školský PES aneb Chaos a improvizace pokračují

Žáci 2. stupně ZŠ se vrací do škol. Bohužel pouze na týden, protože je čeká tzv. rotační schéma. Toto týdenní střídání distanční a prezenční výuky nedává smysl, protože se týká jen malého počtu dětí. Epidemii to příliš nezpomalí.

28.11.2020 v 17:17 | Karma článku: 20.99 | Přečteno: 852 | Diskuse

Jan Bartoň

Na Tchaj-wanu se to pralo v parlamentu

Mezi poslanci tchajwanského parlamentu propukla bitka, když se vládní a opoziční poslanci utkali kvůli možnému dovozu vepřového masa z USA.

28.11.2020 v 9:00 | Karma článku: 25.99 | Přečteno: 514 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Nepřátelští přátelé

Trump vždy rozděloval společnost až na krev. Komunikoval bizarně. Ovšem jisté úspěchy mu nejde upřít!

27.11.2020 v 22:28 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 346 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz