Nečas vs. Česká republika: 1. Církevní gigatunel

22. 02. 2013 11:52:59
Nečas (o TOP 09 nemluvě), kromě toho, že je hrobařem ODS, je proradným šíbrem ve věci církevních „restitucí“ a zrádcem vlasti ve věci Benešových dekretů.

Že je duo Schwarzenberg – Kalousek ještě horší? Ano. Ale nebudu se vyjadřovat k tomu nejodpornějšímu, co naše politika po Listopadu vyprodukovala, abych se nedal strhnout k vulgaritám, když spisovná čeština zjevně nepostačuje. Jenže bez Nečase, který jim dělá užitečného idiota na úkor vlastní strany, by své zlo páchat nemohli.

Začněme u církevních „restitucí“ a aktuállním dění kolem nich. iDnes k tomu píše: „Premiér Petr Nečas se dnes v poledne sejde s představiteli 16 církví a náboženských společností a chce s nimi podepsat smlouvy o finančním vyrovnání. Na jejich základě ČR v následujících třech desetiletích církvím zaplatí desítky miliard korun, a naopak postupně sníží a nakonec zcela přestane vyplácet pravidelné roční příspěvky na činnost.“

Matematika nelže. Jak je to pro stát „výhodné“ jsem napsal skoro před rokem v článku „Když jde o církevní „restituce“, fyzik Nečas neumí počítat“. Ještě 135 let budeme my s našimi potomky doplácet na to, co protiústavně protlačeným zákonem vláda napáchala a dnes v pravé poledne chce učinit nezvratným!

Vláda se totiž bojí ústavní stížnosti. Ústavní soud, jak se v minulosti už ukázalo, není sice žádným garantem spravedlnosti, ale nevím, jak se lze vypořádat s tím, že máme „vracet“ majetek církvím, které u nás žádný majetek neměly, protože za komunistů ani neexistovaly. Takové „právo“ se obhájit nedá; snad jedině „posvětit“ v náboženském smyslu slova. Platby těmto církvím, které katolíkům dělají křoví, jsou zjevným úplatkem. A tak po úplatcích a trafikách v parlamentu nás Nečas zavazuje k financování jeho podrazů na nás samotných.

Jestli Nečas nebo jiný zástupce státu takové smlouvy podepíše, měl by být trestně stíhán a odsouzen k náhradě škody, zejména tehdy, pokud by byly církevní „restituce“ kdykoliv v budoucnosti shledány protiústavními. Jaký jiný smysl by měl redundantní podpis závazků, které upravuje zákon? Jen zajistit církvím vymahatelnost své nemravné finanční „pohledávky“.

Ústavní soud zřejmě nestihne na návrh ČSSD vydat předběžné opatření zakazující podpis těchto jednostranně výhodných a pro stát fatálně zatěžujících smluv. Mělo by tedy nastoupit právo trestní. Před promlčením této gigantické škody bude dost času...

Druhou část článku vydám ještě dnes jako samostatný blog. Už nepůjde jen o peníze a opět bude v hlavní roli škůdce Nečas.

Autor: Dušan Streit | pátek 22.2.2013 11:52 | karma článku: 39.59 | přečteno: 2379x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Už se zase smí říkat pravda?

Anebo pořád ne? Trochu v tom tápu. Andreas Heusch, předseda správního soudu v Düsseldorfu řekl o migraci otevřeně to, co mnozí realisté tvrdí a tvrdili už před 3 roky. V minulosti jim za to byly mazány účty a roztrhán rodný list.

24.3.2019 v 14:55 | Karma článku: 37.47 | Přečteno: 1057 | Diskuse

Martin Mařák

Žluté vesty, Akt XIX

Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.

24.3.2019 v 10:51 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 345 | Diskuse

Ivo Cerman

Bojujeme!

Snažil jsem se dětem vysvětlit, jak pochodování ulicí změní světové klima. Ach ty děti a jejich bezelstné dotazy!

24.3.2019 v 10:34 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 793 | Diskuse

Jan Dvořák

Všechno bude, fakt

Ne málo televizních diváků v sobotu večer upřednostnilo komedii Líbáš jako Bůh, či Fantastická zvířata, což byla tzv. fantazy, před přenosem z udílení Českých lvů.

24.3.2019 v 8:29 | Karma článku: 13.05 | Přečteno: 442 | Diskuse

Libor Čermák

Také jste pro trestání lidí s jiným názorem? Zřejmě si nejste jisti tím svým!

Teď to jsou především vyznavači "politické korektnosti", kteří chtějí trestat lidi s jiným politickým názorem. Ale byla tu řada i jiných ideologií, kteří měli tendenci trestat lidi s jiným názorem. Nacismus, komunismus, islám,...

24.3.2019 v 5:55 | Karma článku: 35.72 | Přečteno: 801 |
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz