Je to horší než kolaborace. Je to pitomá kolaborace

3. 04. 2013 11:05:59
Parafrázoval jsem citát Charles Maurice Talleyranda-Périgorda »Je to horší než zločin. Je to pitomost.« , který vystihuje Zemanovo počínání spojené s dnešním vyvěšováním symbolu EU v historickém sídle českých panovníků.

Místo aby se styděl, Zeman se ještě čepýří. Kdybych jeho roli chtěl okomentovat, musel bych použít slova, jež k prezidentovi ani nepatří.

Tato událost, ačkoliv má „pouze“ symbolický dopad, ale je významnější, než by se mohlo zdát. Média ani veřejnost tomu nepřipisují takovou důležitost, jakou si tento tragický akt zasluhuje. Je to něco více než další kolečko salámu při těžko vratném porcování naší suverenity.

Tady už nejde jen o neškodný tyátr, při němž se Zeman s Barrosem budou natřásat jako dva kohouti, tady jde o devótní gesto „bezpodmínečné kapitulace“. Jde to dokonce tak daleko, že se bude vyvěšovat nezákonná vlajka a hrát nezákonná hymna neexistujícího (super)státu. Budou porušovat i Lisabonskou smlouvu v platném znění a tím již poněkolikáté dokazovat, že integrační agrese se nezastaví nejen před problémy, které vyvolává, ale ani před vlastními zákony.

Že my jsme tu druhou světovou válku rovnou neprohráli. Evropa mohla být dávno pod německým vlivem už sjednocena. A dnešní pseudopravicoví bolševici by se nemuseli zabývat ruským strašákem. A nemuseli by ignorovat, kdo stál na začátku viny, že jsme spadli do sovětského vlivu.

Tím, že Zeman podepíše i ESM (euroval), vykročí ze symbolického rámce do tvrdého světa finančních závazků. I když tyto nevypověditelné závazky se dnes vyčíslují na nějakých 350 miliard korun, on vlastně podepíše plnou hrst bianco směnek a předá jej spolku, jehož členem ani – a to naštěstí – zatím nejsme. To už není jen servilita, to je velezrada (česky vlastizrada).

Nebudu tady rozvíjet, co už mnohokrát zaznělo. Výborný článek napsal ve včerejší MF Dnes filosof Miloslav Bednář »Vlajka EU nemá vlát nikde. Unie není stát«. Poukazuje na ilegalitu vlajky EU i na to, že symbolizuje, že přestáváme být svrchovaným státem. A jako další „povinnou četbu“ doporučuji vynikající článek Petra Hájka (s nímž jinak ne vždy souhlasím) »Kontrarevoluce začíná: Miloš Zeman se rozhodl rezignovat na funkci prezidenta republiky!«. Kdo jste nečetli, opravdu proklikněte.

Já bych k tomu jen dodal, že Zeman sehraje mnohem tragičtější roli než Hácha. Emil Hácha se stal státním prezidentem říšského protektorátu v době po vojenské okupaci. Můžeme dokonce věřit i tomu, že v daných mantinelech se snažil co nejvíce zmírnit tragické důsledky cizí nadvlády.

Ale Zeman? Tomu nestojí za zády žádné tanky. Nehledě na to, že více členských zemí (mezi nimi Velká Británie i Francie) ilegální vlajku EU v sídle hlavy státu taky nevyvěsilo. A tak je Zeman jakýmsi českým Biĺakem, který veřejně podepisuje zvací dopis.

Je mi z něj špatně.

Ceterum autem censeo Unionem Europaeam esse delendam!

PS Pro ty, kdož nečetli, z jiného soudku aktuálně doporučuji svůj článek: Byl Saddám Husajn nebezpečnější než Kim Čong-un?.

Autor: Dušan Streit | středa 3.4.2013 11:05 | karma článku: 40.96 | přečteno: 2932x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Kdyby kopka rýže nevykopla toho Ostravaka...

Odpoledne se pod koněm v Praze sešli příznivci SPD. Čacké národní písně jim coby předkrm za bujarého skandování Čechy Čechům a my jsme tady doma zahrál folklórní soubor Ortel.

25.4.2019 v 22:18 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 298 | Diskuse

Jan Dvořák

S Jágrem do Číny prezident zabodoval

Na rozdíl od dvou neperspektivních ministrů, kteří ve funkcích končí - a přesto je prezident, zřejmě jako bolestné vzal do Číny - doprovází M. Zemana i kladenský rytíř s ušlechtilým posláním, motivovat k olympijské medaili.

25.4.2019 v 21:12 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 254 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Andrej Babiš a jeho toxický vliv na demokracii

Demokracie je nepochybně nejlepším společenským systémem. Je však současně velmi zranitelná a snadno zneužitelná.

25.4.2019 v 19:38 | Karma článku: 27.66 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Burget

„Nacionalisté“ a „demokraté“, každý svoji půlku Václaváku…

Strana SPD dnes pořádá setkání svých příznivců, euroskepticky a národovecky zaměřených evropských politiků a koncert skupiny Ortel. Proti nim vystoupí "Hluková olympiáda".

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 684 | Diskuse

Josef Nožička

Věříte paní Šojdrové, že za nás bude v Evropě statečně bojovat?

Již za měsíc nás čekají volby do Evropského parlamentu. Všichni politici, kteří v nich kandidují, mluví o tom, že právě oni budou v Bruselu či Štrasburku nejlépe a nejodpovědněji hájit zájmy naší země...

25.4.2019 v 14:15 | Karma článku: 44.31 | Přečteno: 2817 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz