Nečas nasedl na špatnou kobylu a oddělal se

14. 06. 2013 15:24:59
Při této „jízdě“ opustil nejen svou rodinu, ale i zdravý rozum. Nepozná už ani rozdíl mezi politickým vyjednáváním a sprostou korupcí.

Divil se: „Mám být stíhán za to, že proto abych se stal premiérem, jsem nabídl místo ministra zahraničí Karlu Schwarzenbergovi a pozici vicepremiérky Karolíně Peake?“ (zdroj iDnes).

O té Peake měl raději pomlčet, tu taky zkorumpoval. Nikoliv ale pozicí ve vládě, kterou již měla, ale příslibem poslaneckého klubu pro podměrečný počet poslanců. To hlavní ale je, že neodlišuje politické dohody, které závisí na výsledku voleb, od nepřijatelných, cynických a nedemokratických metod, kde se protíná úplatkářství a zneužití úředního postavení.

Tady zdaleka nešlo o politické vyjednávání mezi stranami. Tady byli zkorumpovaní konkrétní lidé (jinak to nelze říci), NE aby něco prosadili silou svých hlasů proti politické konkurenci, ale aby "prodali" svůj mandát, který měli podle svého slibu i Ústavy vykonávat v souladu se svým nejlepším vědomím a svědomím.

To je něco jiného, nabádat a uplácet poslance, aby se zpronevěřil svému svědomí, Ústavě a demokratickým principům. Uplatit někoho na státní útraty, aby se vzdal mandátu, získaného ve volbách, to už je za trestní hranicí. Dokonce bych řekl, že to je pro demokracii zločin nejnebezpečnější. A možná byl spojen i s vydíráním.

Nečas se chová jako jelimánek a nepochopil ani, že právě účinkuje na svém politickém pohřbu. Uvědomil jsem si to, když se včera masochisticky zastal své dřící kobyly (ať jsem genderově korektní). Takový Kalousek by se od padlých andělů pragmaticky distancoval. Cítíte, jaké rezervy si nechává i v podpoře Nečase, jenž „krvácí“ i za něj a společné církevní „restituce“? Nepochybuji, že ve vhodném čase Kalousek vrazí Nečasovi kudlu do zad.

Vzpomínáte ještě, jak Nečas před mnoha lety prohlásil, že na funkci ministra vnitra, která mu byla nabídnuta, se udělá nebo oddělá. Načež se neprodleně podělal a funkci odmítnul. Od té doby je to permanentní stav. Půvabné je, že tehdy tak údajně učinil na radu své manželky. Asi ho znala...

Rád bych Nečase viděl, kterak včera až do podvečera zašitý „pracoval“ na Úřadu vlády. Mám představu třesoucího se ratlíka, jehož dávali - možná i s pomocí tajného příjezdu sanitky (není šprochu...) – dohromady za použití podpůrných prostředků až do 16.50, než byl vůbec schopen veřejného vystoupení. Chlapák každým coulem...

A poznámka na závěr, dokreslující, jaký je Nečas trapný „komik“. Odkdy rozvědku úkoluje vedoucí sekretářka a odkdy rozvědka vykonává ochranu manželky ústavního činitele, navíc v rozvodové situaci?

Čtěte také:

Potvrdilo se, že Ústavní soud posvětil zločin

Jede v milenkách za státní peníze i Nečas?

Autor: Dušan Streit | pátek 14.6.2013 15:24 | karma článku: 35.96 | přečteno: 2467x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Michal Svoboda

Pomáhat a chránit policistu Vaice, nebo ne?

Soudní spor Šimona Vaice už asi zná každý čtenář IDnes a nemá cenu ho dál rozebírat. Co v souvislosti s osvobozením považuji za absurdní jsou kritiky a knížecí rady, které se vyrojily proti policistovi a policii.

16.1.2019 v 18:19 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 462 | Diskuse

Jan Dvořák

Nebojte se, u vás ve městě pošty nezruší, jenom je o pár kilometrů přesunou

Nejhorší pro občany ve věku nad „desát“ je fyzické zlenivění. Výmluvou pro omezování pohybu by neměly být mnohdy plané stesky na bolest nohou, páteře nebo snad na srdeční nedostatečnost. Když se chce, jde přece všechno.

16.1.2019 v 17:28 | Karma článku: 13.43 | Přečteno: 340 | Diskuse

Dušan Póč

Bílá zima barvila Vsetíňany do červena

Tak máme za sebou první opravdový nápor letošní zimy. Přestože mrazivé počasí předurčovalo spíše chladné hlavy, u mnohých Vsetíňanů tomu bylo naopak. Ne díky tomu, že v lednu napadl sníh. Na vině byla radnice a technické služby.

16.1.2019 v 17:07 | Karma článku: 14.63 | Přečteno: 299 |

Jiri Kucera

Na obranu premiérky Mayové

Tak, jak se očekávalo, britští poslanci odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová.

16.1.2019 v 15:48 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 429 | Diskuse

Petr Polák

Brexit - EU, média i naši politici z nás dělají hlupáky

Jednání o Brexitu v britském parlamentu procházejí svou nejžhavější fází a média na nás chrlí informace, ze kterých zůstává rozum stát, protože člověk musí zákonitě nabýt dojmu, že Velkou Británii zřejmě vede banda imbecilů.

16.1.2019 v 15:05 | Karma článku: 36.32 | Přečteno: 1034 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz