Zeman podle očekávání vypráskal Kalouska se Schwarzenbergem

25. 06. 2013 18:22:59
Ti zuří a vyhrožují. Už jen to je pozitivní efekt prezidentova postupu. Nejsem příznivcem designovaného premiéra Rusnoka, ale klady v momentální „hrůze“ převažují. Dám rychlý přehled:

Zaprvé prezident zkrátil agónii Nečasovy vlády bez Nečase. Opravdu si zasloužila co nejrychleji s ostudou odejít.

Zadruhé zmizí demoliční duo Kalousek-Schwarzenberg, jež rozvrací republiku zevnitř i navenek. Zeman se nedal oblafnout, aby tito pánové spoza sukní Němcové „novou“ vládu de facto řídili.

Zatřetí budou vymeteni z vlády všichni (Němcová, Blažek, Kalousek, Kubice), kteří slibovali „prošetření“ policejního zásahu v nejvyšších patrech politicko-hospodářské mafie.

Začtvrté skončí Schwarzenbergovo vydírání ve věci jmenování velvyslanců.

Zapáté se Zeman nedal vydírat neustálými hrozbami, že se Sněmovna rozpustí. Tak teď budou mít poslanci možnost nejen odmítnout Zemanovu úřednickou vládu, ale i splnit své pohrůžky a Sněmovnu 120ti hlasy rozpustit. Opravdu jsem zvědav na povyražení, jak si kapři, z nichž mnozí se už do rybníka nedostanou, budou chtít ten rybník vypustit :-)

Zašesté, další lidé mohli v přímém přenosu vidět, jaký škůdce je Kalousek, když nepříčetný vzteky dopředu vyhrožoval neschválením státního rozpočtu, ačkoliv ještě žádný nemohl být předložen a nemá zatím co hodnotit. On hrozí poškozením ČR kvůli své politické zhrzenosti!

Zasedmé se získá čas (prezident nemá žádné lhůty), aby se socialisté nemohli těšit na brzké předčasné volby. Bude ještě dost času, aby se jejich „epochální vítězství“ nemuselo naplnit. Do té doby se mohou preference ještě posunout v neprospěch ČSSD+KSČM.

Ačkoliv se Rusnokovy vlády děsím už dnes, zejména její euroservility a populismu, přesto je to pravděpodobně nejlepší východisko.

To jsme to dopracovali, jak málo nám musí stačit k dočasné a umírněné spokojenosti.

PS Diskuse jsem zapnul a kvůli technické chybě serveru se dlouho nezobrazovaly standardně. Požádal jsem redakci o nápravu, ta byla provedena až další den. Že nebylo možné od počátku diskutovat právě pod tímto článkem, mě zvlášť mrzí.

Autor: Dušan Streit | úterý 25.6.2013 18:22 | karma článku: 42.95 | přečteno: 4621x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz