Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Ta politická „korektnost“ je rakovina. Už žere i sport

15. 10. 2013 19:08:59
Politická "korektnost" má hodně společného se socialistickou převýchovou na „uvědomělého“ člověka. Místo tradičních hodnot a morálky se uměle vynucují jakási - mnohdy až zvrácená – pravidla. Že to zasáhne i sport, mě nikdy ani nenapadlo.
Tento Tento "hyperkorektní" šašek Don Cherry nenechal na Hertlovi nit suchou...

Jsou to všechno sebevražedné móresy vyvolávající v lidech jakousi sebekontrolu a předběžnou opatrnost, aby - klidně i na svůj úkor - náhodou nepoškodili nějaká cizorodá práva. A tak hájíme více zvířata než některé lidi (srovnejte pejsky a bezdomovce). Kvůli broukům se nestaví silnice, kvůli bobrům riskujeme protržení hrází rybníků i povodně, kvůli špačkům zase úrodu vinic a sadů. Imigranti se nemusí přizpůsobovat, ale my musíme tolerovat jejich nesourodé až nepřátelské civilizační návyky. Problém nepřizpůsobivých etnik se fixuje pozitivní diskriminací. Poukazovat na fyziologické rozdíly mezi mužem a ženou je málem trestné. Místo toho se vynucují nesmyslné kvóty. A to, co kdysi bylo nevinnou lichotkou, je dnes harašením. Rodina a dokonce výchova dětí už nemusí stát na rozdílném pohlaví matky a otce a zpochybňují se přírodní zákonitosti. Děti nesmějí být přiměřeně fyzicky trestány, ale jsou mnohdy nabádány, aby udávaly své rodiče (třeba kvůli nízkému kapesnému). A mohl bych pokračovat...

Ale zkuste proti tomu protestovat! Kdybych to měl zobecnit, tak politická „korektnost“ stojí na hesle: „Bližší kabát než košile“. Pokud bychom náhodou chtěli hájit svá práva, musíme si dát pozor na hranice politické „korektnosti“ a také dát přednost jakýmsi vymyšleným nárokům. Nezašlápneme cenného brouka? Nedotkneme se cizí víry, etnika či národnosti? Neurazí se feministka, když jí pochválíte vzhled? Smí se ještě napsat, že Němci zavinili dvě světové války? Že většina Cikánů nepracuje? Že muslimové začínají ohrožovat Evropu zevnitř?

Stále kolem nás krouží nutnost autocenzury našich projevů, na níž jsme nuceni si zvykat. A myslím, že v tom tkví ten účel. Zbavit nás svobody tím, že budeme uplatňovat jakousi umělou, nepřirozenou a svazující sebekázeň, dobrou pro naše snadné ovládání. Dobře nás k tomu trénují drezúrou na úřadech, neustálou výměnou dokladů, energetickými štítky, humbukem na letištích, šikanou při doručování mimoevropských zásilek, kterou by si nedovolila ani StB apod.

Ale že i ve sportu půjde autocenzura tak daleko, že budou v politicky „korektní“ Kanadě kritizovat českého nováčka v NHL Hertla, jenž prokázal svůj obrovský talent a intuici až geniální, to by mě opravdu nenapadlo. Nejen, že ten kluk dal v novém prostředí v jednom zápase čtyři góly proti Rangers, ale ten jeho poslední gól byla báseň, která směle může soupeřit s Panenkovým dloubákem. Takové kousky prostě mají v krvi hračičkové z Česka.

Kdo jste to neviděli, přehrajte si: http://www.youtube.com/watch?v=yMw4nksG7UQ

Politicky „hyperkorektní“ pomatenci Hertla v Kanadě kritizovali, že zesměšnil brankáře. A dokonce, ó hrůzo, on se po gólu radoval! Korunu tomu nasadil jakýsi hokejový analytik Don Cherry, když dodal: "Ten kluk nevěděl, že dělá něco špatného. Loni hrál v České republice, tam tohle dělají. Viděli jste, jak se smál," soptil Cherry, jenž pak apeloval na kanadské dorostence: "Kluci, nedělejte to." (zdroj iDnes).

Udělat ve sportu při hře fintu je zesměšnění? Vždyť na takové kousky fanoušci ve všech kolektivních sportech čekají. A že měl radost ze svého čtvrtého gólu v zápase, navíc takto podařeného? Copak to zaslouží nějakou kritiku? To už není jen politická „korektnost“ a jakoby respekt k soupeři, to už je malost!

Ten kluk před pár týdny nevěděl, zda nebude paběrkovat někde na farmě. Teď je hvězdou NHL. Jenže celou dobu od zmíněné branky je Hertl terčem verbálních odsudků lidí, kteří by nikdy nic podobného nedokázali. A bohužel je to ještě horší. Obránce Alex Edler z Vancouveru zkusil v jednom z dalších zápasů na Hertla likvidační faul přímo na jeho hlavu a ani nebyl v zápase vyloučen (dostal až dodatečný trest). Co se nepovedlo jemu, v příštím utkání dovršil a Hertla ze hry zatím vyřadil tvrdým úderem Ottawský hokejista Clark MacArthur (prý neúmyslně) .

Je absolutně šílené, pokud se přespříliš tvrdá hra a likvidační fauly kritizují méně než Hertlova oslava hokeje. Není to sice všeobecný jev a Hertl má i zastánce (včetně našeho Jágra), ale stejně je takové uvažování na pováženou. Aby byl sportovec natolik „korektní“, že se bude bát udělat nějaký trik nebo se spontánně radovat z gólu, byť osmého na straně jeho mužstva, to už je skutečně patologické.

Stejně patologické jako celá politická „korektnost“. Rychle bychom se jí měli zbavit!

Autor: Dušan Streit | úterý 15.10.2013 19:08 | karma článku: 41.45 | přečteno: 2751x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Macura

Demonstrace chvilkařů nejsou proti Babišovi, ale proti 30 % voličů, otravují společnost

Demonstrace obecně nepochybně patří ke zdravé demokracii, ať už se demonstruje za cokoliv. Když už nic, jsou aspoň inspirací k zamyšlení nad různými otázkami. Jenže opakované demonstrace chvilkařů smrdí útokem na demokracii.

6.12.2019 v 1:07 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 138 | Diskuse

Petr Burian

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A.Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

5.12.2019 v 19:04 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 389 | Diskuse

Miloslav Havelka

Možná se dozvíme, že Václav Klaus ml. snědl spolužákovi svačinu. A půjde to do Bruselu!

Výzkumy volebních preferencí jsou ošemetná věc. Chlubí se nimi ti, pro koho jsou příznivé, naopak méně úspěšní je zpochybňují. Co ale s grafy, které vychází diametrálně odlišně?

5.12.2019 v 13:21 | Karma článku: 38.04 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Vrácením celé věci kolem pana Babiše opět do hry, došlo…

... k nejlepšímu možnému řešení celé záležitosti. I když se dnes z toho jedni radují a druzí skoro zuří, radovat bychom se měli všichni. Proč? Vysvětlím...

5.12.2019 v 13:08 | Karma článku: 23.74 | Přečteno: 814 | Diskuse

Jan Dvořák

Že je nouze o anděly a čerty? Chytrý Mikuláš sáhne po Babišovi

Už od středečního odpoledne je veřejný prostor v diskusích na sítích i v blozích přebabišovaný úvahami, lamentacemi i jedovatými slinami, které reflektují obnovené stíhání premiéra s odůvodněním, že „na zavření“ to ještě není.

5.12.2019 v 9:31 | Karma článku: 13.37 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz