Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejzavilejší a nejzákeřnější jsou neúspěšní blogeři

10. 03. 2014 15:22:55
Každému přeji svobodu a právo psát, jak uzná za vhodné. Nemám s žádnými blogy problém. Když mě článek nebo autor nezajímá, jednoduše ho nečtu. Prostě čtu máloco. A málokdy jsem diskutoval pod cizími blogy.

Je to dobrá metoda, těch skutečně dobrých blogerů, co umějí myslet a ještě to napsat, je pár. Jistě jde o subjektivní hodnocení, ale nikomu ho nevnucuji. Ale i objektivně by někteří udělali lépe, kdyby se neztrapňovali. Já bych třeba nikdy veřejně nemaloval obrazy, protože to neumím, ale se slovem se toho někteří neumětelové dopouštějí.

Nikomu své články nevnucuji. Stačí Streita nečíst. Legrační jsou ti, co vykřikují, že mě nečtou, ale asi na mě mají i RSS, protože jakmile vydám článek, do pár minut jsou pod ním, ale nikoliv s kritikou článku, ale s útokem „ad hominem“ (psal jsem o tom zde).

Smutné je, že mezi nejaktivnějšími provokatéry jsou blogeři, pohříchu ti zkrachovalí, neúspěšní nebo závistiví. Takoví Lubomír Šula, Jan Hanák, Vladimír Hrubeš, Václav Jindra, Pavel Kula, v menší míře i Ladislav Nádvorník a Marián Béreš jsou toho důkazem. Říkám tomu nenávist ze závisti. Jestli pod mými blogy nacházejí terapii na své komplexy, budiž jim přáno.

Víte, že jsem vlastně rád, že už nemusím do té špíny vstupovat? Je to sice na hlavu postavené, že autor nemůže reagovat pod svými články, ale je to osvobozující.

Pod dnešním článkem, který kritizoval nerozlišování zpráv a komentářů mi třeba Jan Hanák napsal: „Vždycky mě pobaví, když někdo, silně názorově vyhraněný, kritizuje silně názorovou vyhraněnost. Stačí si přečíst nadpisy Vašich blogů, a i ten nezávislý pochopí, že nezávislost, nezaujatost a objektivita Vám nic neříká, ale přesto "máte koule" napsat výše napsané.“

A to přesto, že jsem dopředu s podobnými reakcemi počítal a úvodem jsem napsal: „Tady udělám vsuvku, abych nebyl nařčen, že dělám totéž. Ano, já píšu komentáře, nevydávám se za tiskovou agenturu. Naproti tomu si myslím, že média, která se chtějí živit prodejem informací, nemají ve zpravodajské části uplatňovat jakoukoliv ideologii a preference, jinak nejde o zprávy, ale o propagandu.“

Pro těžce chápající asi musím „přeložit“, že se nezříkám své názorové vyhraněnosti, ale že článek je o tom, že oficiální tisk by měl rozlišovat a neměl by míchat zprávy a komentáře. Po lopatě: já zprávy sám vyhledávám, ale pak publikuji své komentáře. Jasné? Jenže v tomto článku jsem kromě této kritiky žádné své preference nevyjevil, takže účelové nařčení pana Hanáka jde úplně mimo mísu.

Minule se mě chtěl zase ironizovat jiný sporadický bloger Václav Jindra, který o sobě píše, že je „milovník života a vášnivých debat. Snad na ně dojde také pod tímto (tedy jeho) blogem.“. Asi se jeho blogy nesetkaly s očekávaným přijetím, a tak svou vášeň chtěl uplatnit aspoň u mě. Na můj článek, který byl poděkováním mým čtenářům napsal: „A že to bylo nějakých čtenářů! By si mohli dát všichni sraz ve výtahu. Redakce tentokrát bohužel zveřejnila čísla.“.

Může být v klidu. Mé články čtou tisíce až desetitisíce čtenářů nejen na iDnes. Dokonce i ty, co jsou jen na mém soukromém blogu, čte mnoho set čtenářů. Jsem spokojen. Jsem spokojen i s tím, že mi stovky až tisíce anonymních čtenářů, proti nimž je těch pár křiklounů zanedbatelných, u každého článku dávají karmu. Za to jsem jim chtěl poděkovat, protože tak nemohu činit v diskusi. Je na tom něco k poťouchlostem?

Pan Jindra se zřejmě chtěl vysmát, že mi dalo svůj hlas jen 54 registrovaných čtenářů. Já si naopak toho počtu vážím, protože jsem je aktivně „nesbíral“ ve stranách, na Facebooku, na pracovišti, mez přáteli a dokonce ani v rodině. Mi se těch 54 lidí, co mě nezištně označilo za „blogera roku“, naopak jeví jako velmi lichotivé číslo nad očekávání. Najde pan Jindra 54 nezainteresovaných lidí, kteří by prohlásili v jakémkoliv oboru, že právě on je ten „nejlepší“?

S výše uvedenými zhrzenci kontrastuje milý vzkaz Jiřího Kubiše, který mj. napsal: „Hlas v anketě jsem Vám nedal, a to proto, že bytostně nesnáším jakékoliv ankety. Tímto bych Vám chtěl poděkovat za články a hlavně piště dál, a to i přesto, že Vás vykmitli z fór, což také o něčem svědčí. K tomu Vám přeji hodně pevného zdraví..“.

Děkuji. Těch pár nepřejícníků, co exhibují pod mými články a tváří se, že jich je většina, mě nemůže rozhodit. Baví mě sledovat, kam ve své ubohosti ještě dojdou. A když je nějaký můj článek nadzvedne, beru to jako zadostiučinění :-)

PS Ty, kdož nečetli, na svůj předchozí dnešní článek: „Propaganda jako za komunistů. Místo zpráv komentáře“.

Autor: Dušan Streit | pondělí 10.3.2014 15:22 | karma článku: 7.01 | přečteno: 830x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Hyde park

Tomáš Lajkep

Evropská unie a feminismus

V tomto článku tvrdím, že EU je feministická, ale pod slovem feminismus nemyslím nic hanlivého, myslím tím toliko politické angažování feminního názoru.

19.10.2017 v 11:03 | Karma článku: 4.38 | Přečteno: 159 | Diskuse

Přemysl Čech

Pokora pana Paroubka.

P, písmeno prohry, pravdy, poučení, pýchy. pokřivení, pokání, pokory.Pan Paroubek položil pravěkou partaj prolhaných posměváčků. Postavil partaj prý proletářskou. Poslouchejte příběh poctivého pana Paroubka, postrádající panděro.

8.10.2017 v 14:07 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 470 | Diskuse

Alena Hrdinová

Jak se stateční diskutéři utkali s falešným profilem (pro ADMINA BLOGU)

Mám dnes zajímavý den. Potkala jsem "odvážné" chlapy, kteří neváhali dát najevo, že pro pravdu jsou ochotni udělat cokoliv, i urážet protivníka... A tak se ptám: za slušnost, respekt, morálku a úctu vůči druhým by bojovali taky?

4.10.2017 v 21:07 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 447 | Diskuse

Tomáš Lajkep

Zda je křesťanské přijímat uprchlíky z muslimských zemí, potažmo Muslimy

V tomto článku se pokusím mluvit o důvodech pro a proti. Další je uvedeno níže. A kdybych nemusel vyplnovat ten prex nedělal bych to.

19.9.2017 v 10:37 | Karma článku: 6.83 | Přečteno: 349 | Diskuse

Tomáš Lajkep

onkologická péče

S onkologií mám vlastní zkušenost. Již více, než 10 let mám v mozkovém kmeni nádor, prodělal jsem ozařování i chemo, všechno jsem zatím přežil a tak se dovoluji mít k té věci vlastní názor

15.9.2017 v 9:47 | Karma článku: 15.24 | Přečteno: 440 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3929
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.