Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pravdoláska, uzurpace pojmů, uchvácení Evropy, znásilnění svobod

13. 03. 2014 12:12:59
Začal s tím Havel a jeho ctitelé, když si přisvojili, zprznili a zprofanovali slova „pravda“ a „láska“ orwellovským způsobem. V tomto newspeaku je „pravdoláska“ výsměchem původním pojmům.

Jak je psáno v Orwellově románu 1984: Ministerstvo lásky provozuje mučírny, Ministerstvo pravdy se programově zabývá lhaním, Ministerstvo míru připravuje a řídí válku, ekonomika Ministerstva hojnosti vede k hladomoru. Člověk cvičený v tzv. doublethinku v tom ale nevidí spor.

U Havlovy rozporuplné osoby všechna ta licoměrnost vzala svůj počátek. Byl to salónní levičák, který ovšem rozporuplně inklinoval k elitářství. Společnost naočkoval tím, že existuje kasta vyvolených, která bez ohledu na stranickou příslušnost je povolána určovat, co je pravda a koho máme zahrnout láskou. Jako guru pravdolásky si přivlastnil patent na pravdu v její karikované podobě jakési lžipravdy. Jeho láska rovněž měla falešnou podobu vyjádřenou kýčovitým srdíčkem, avšak projevující se podporou „humanitárního bombardování“. Havel by býval mohl okamžitě dělat hlavní postavu Orwellova Ministerstva míru.

To mě napadá vždycky, když vidím to farizejství a pokrytectví, které zachvátily celou mainstreamovou politickou i mediální scénu, a to bez ohledu na to, o kterou parlamentní stranu se jedná (psal jsem o tom zde). Stálým opakováním je některým pojmům účelově přisuzován význam, který vůbec nemají. Spoléhá se přitom na jakési fixované spojení v mozku na principu nepodmíněných reflexů, které zcela míjí šedou kůru mozkovou.

Uvědomil jsem to opakovaně, a to na základě diskuse k mému předchozímu článku: „Eurorealista – odpornější tvář eurohujera“. Pan Miroslav Petr mi napsal: „Podle autora jsem euroskeptik. Ve skutečnosti jsem eurorealista. Nejen já, ale 99% "euroskeptiků". Proč? Protože realista vidí realitu. = skutečnost, fakta. At jde o stále se zvyšující zadluženost, nezaměstnanost, zvyšující se daně, stálé zdražování. Stačí tyto ekonomické údaje. Nemluvě o nesmyslném obtěžování soukromého života a v podnikání různými regulacemi,zákazy, příkazy...“.

Pan Petr má samozřejmě pravdu a já jsem si uvědomil, že eurorealista je další pojem, který byl znásilněn a přisvojen způsobem, který popisuji výše. Také z mého odkazovaného článku vyplývá, že tzv. eurorealista (tj. ten, jenž si onen pojem neprávem přisvojil), je vlastně jen převlečený eurohujer. Samozřejmě, že pravý eurorealista (tj. ten, jenž vidí skutečnou realitu EU) je někým jiným, jak to výše charakterizoval pan Petr. Proto doporučuji, co nejméně se ohánět přídomkem „euro“.

Dnes bych ještě k tomu doplnil další komentář. Ti, co sami sebe neoprávněně označují za eurorealisty a jsou vlastně latentními eurohujery, skrývají svou pravou podstatu tím, že občas kritizují nepopulární věci, jež nám z EU padají na hlavy. A však v principu jsou přesvědčeni, že realita v Evropě se odvíjí od nezastupitelné potřeby integrované EU. A tady už právě stojí mimo realitu!

To, co pokrytecky kritizují, totiž nejsou jen nějaké dílčí a odstranitelné excesy typu pomazánkového másla, nýbrž naopak organickou a nevyhnutelnou součástí zhoubné integrace. Čím více bude integrace, tím více bude těchto excesů na úkor nejrůznějších svobod a tím méně bude faktické demokracie spočívající ve vlivu občana na fungování... chtělo by se napsat státu, ten je ovšem rozkládán. Také o tom jsem psal nedávno zde.

V této souvislosti se zmíním ještě o dalším, teď zvlášť populárním, mýtu, na který s oblibou nyní ti falešní eurorealisté naskakují. Prý musíme hájit konečně své zájmy tím, že budeme spolupracovat. Pak prý mnohé prosadíme. Odhlédněme od toho, že je směšné s naší jednoprocentní silou nevnímat tuto vyjednávací a hlasovací realitu. Jenže spolupracovat dle nich znamená, že nebudeme dělat potíže tam, kde zatím ještě existuje členské právo veta. Proto se dělá vše pro to, aby salámovou metodou utužovaná integrace tento znak státní suverenity odstranila. Pak už se ovšem pojem „spolupracovat“ dá přeložit jako „kolaborovat“. Jen pak přestaneme být „potížisty“.

Ještě se vrátím k realitě Evropy. To zmatení pojmů došlo dokonce tak daleko, že Evropská unie si uzurpovala pojem „Evropa“. Vzhledem k tomu, že se jedná o název kontinentu, jde o drzost nebetyčnou. Snaží se tím vyvolat dojem, že ONI jsou Evropa. Že není přípustná jiná realita Evropy než pod křídly EU. Kdo přemýšlí o jiné variantě, „vyhánějí“ ho z Evropy až kamsi do Ruska. Zase se tímto snaží vyvolat asociaci na úrovni Pavlovových psů: Řeknou „Evropa“ a všichni začnou slinit nad Evropskou unií.

Skutečná realita Evropy à la EU je bez klapek na očích zjevná v Řecku, Španělsku či na Kypru. Eurozóna a společná měna kamuflující vnitřní předluženost je toho výrazem, což předznamenává neradostnou perspektivu. Ovšem to je nic proti tomu, jakou realitu EU pomáhala vytvářet na Ukrajině. Příznačné je, že na tom jejich pseudorealismu nejvíce vydělal realista Putin.

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 13.3.2014 12:12 | karma článku: 41.10 | přečteno: 3778x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Pavel Ponec

Demokracie je, když lidé zvolí svobodně co chci já

Alespoň tak vyzněly názory většiny politických lídrů tak zvaných demokratických stran ohledně referenda pro vystoupení z EU v poslední debatě na obrazovkách TV.

20.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 9.98 | Přečteno: 168 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 24.11 | Přečteno: 715 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 224 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 13.79 | Přečteno: 377 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 14.63 | Přečteno: 299 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3929
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.