Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Setrvalý stav – Klaus ostrůvkem uměřeného rozumu

25. 08. 2008 10:52:59
Komentář k tomu, co mi uniklo během dvoutýdenní dovolené bez dostupnosti sdělovacích prostředků. Když jsem odjížděl, vyprovázelo mě vlakové neštěstí u Studénky a zahájení gruzínské agrese v Jižní Osetii. A samozřejmě zahájení Olympijských her v Pekingu. Prošlo také výročí sovětské okupace Československa.

Po návratu jsem zjistil, že přes mnoho událostí se nezměnila jedna věc: Trouba zůstal troubou, protože v apatyce nekoupíš, a moudrý zůstal mudrým. Náš prezident jednoznačně a opakovaně prokázal, že patří do druhé mnou uvedené kategorie. Nyní tedy k událostem:

Gruzie

Saakašvili se usvědčil, že je nezodpovědný šílec a agresor. Zneužití olympijských her bylo odporné. Oběti jím rozpoutané agrese jdou na jeho vrub. Porážku si zasloužil. Kdo nemá rád velmocenské ambice Ruska a uvažuje střízlivě, nemohl by dát Rusku takovou příležitost k oprávněnému zásahu. Přiznejme si, že i zatahování Gruzie do NATO je hra s ohněm. Kdo chápe mezinárodní politiku, nebude se snažit Rusko obkličovat a zahánět do kouta.

Topolánek

Největší povolební zklamání. Jeho furiantský postoj k válce v Gruzii jen dokládá, jak plytké jsou jeho postoje. Amerika má u něj vždycky pravdu a pokud ji nemá, tak platí teze první. Tak se to učili na vojenské škole v hluboké totalitě. Falešný a prázdný...

Osmašedesátý

Topolánkovo srovnání okupace Československa s ruskou odpovědí v Gruzii mě urazilo. Byl jsem v té době mladý, Pražské jaro 68 jsem chápal jako malý zázrak. Možná, že postnormalizační frekventanti vojenských škol to chápali jinak. Ale chtěl bych připomenout, že Dubček nikoho jako Saakašvili nenapadl. Byl jen naivní a možná ne dost silný.

Schwarzenberg

V době, kdy Kosovo nese v Gruzii své další červivé plody, pozval ministra zahraničí Kosova na oficiální návštěvu. Schwarzenberg byl už motorem kontroverzního uznání samostatnosti Kosova. Teď prokázal, že nejde z jeho strany jen o nějakou střízlivou politiku „hlavního proudu", ale aktivní o zájmy, které jsou v protikladu s historickými zájmy a zkušenostmi českého státu. V novodobém Mnichovu se postavil opět na stranu silnějšího a kromě zrady Srbů má jeho motivace i podtext historických šlechtických reminiscencí, jež jsou v přímém rozporu se základy naší státnosti, které položil Masaryk. Ostuda!

prezident Klaus

Není třeba žádný komentář, protože prokázal, že je jedinou a momentálně nezastupitelnou osobností české politiky, která je schopna hájit střízlivé a rozumné přístupy, i když je nesdílí většina nebo klika mocných. Za všechno mluví jeho článek „Přestaňme si lhát o Gruzii".

ČNB

Nezodpovědné hrátky ČNB s korunou způsobily, že koruna je druhou nejrychleji klesající měnou světa hned po Zimbabwe. Přitom inflace neklesá, jak se naivně domnívala bankovní rada. Také před tím náš prezident varoval.

ČEZ

Vytáhl rekordních 29 miliard zisku z našich kapes jen za první pololetí. A to jsou v nákladech nekřesťanské odměny manažérů. Stát tak uvalil na občany skrytou daň. Souvislost s kurzem koruny je ve světových cenách energie ČEZu ve vztahu ke korunovým mzdám občanů.

Glosa na závěr:

Co mi na dovolené vadilo více než to, že mi Tůma zdražil euro? Kvůli direktivám Evropské unie jsem si nemohl dát na palubě letadla drink, bez něhož považuji létání za příliš nebezpečné :-) To, jaké ovce z nás eurobyrokraté dělají, však k smíchu není. Pryč s Lisabonem!

Autor: Dušan Streit | pondělí 25.8.2008 10:52 | karma článku: 32.67 | přečteno: 3186x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 17 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 113 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 13.30 | Přečteno: 240 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 145 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 30.76 | Přečteno: 805 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz