Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Natoč to, pak provokuj: Buďme si všichni Velkými bratry

10. 09. 2008 10:07:59
Paranoidní svět mediálních provokatérů, o němž jsem už psal, jen dokumentuje, kam spěje společnost, kde místo svobody a zodpovědnosti nastupuje špiclování, provokace a korunní svědkové.

Jak tahali mediální řepu

Janek Kroupa provokoval (a vyprovokoval) Vlastimila Tlustého.

Vlastimil Tlustý provokoval své spolustraníky, zejména Mirka Topolánka, a vyprovokoval Jana Moravu.

Jan Morava provokoval neexistující detektivní služby a vyprovokoval MFD a Petra Tluchoře.

Je to, jako když babka s dědkem tahali řepu. A nevytáhli, Janek Kroupa se pustil. Stejně byla shnilá. Natloukl si však Jan Morava, Vlastimil Tlustý a Petr Tluchoř. Z toho vyplývá, že konspirovat a provokonat se nemá, nejen v politice. Už jen proto, že provokující neví, zda sám není provokován.

A co Janek Kroupa a televize Nova? Byli opravdu prvními provokatéty? Nevyprovokoval někdo vědomky či nevědomky je? Pak by se místo pohádky o řepě spíše hodila pohádka o kohoutkovi a slepičce, protože než se kruh uzavře, tak kohoutek pojde.

Qui bono?

Zeptejme se proto Qui bono? Kdo na tom může hypoteticky vydělat? Co když se jedná o neznámého potenciálního provokatéra s prvotním hříchem?

Topolánek - měl by motiv zbavit se Tlustého a usvědčit novináře, že jsou provokující hyeny. Chování Dalíka by tomu nasvědčovalo.

Paroubek - měl by motiv zbavit se ODS. Ale se Šloufem, který by to byl schopen zorganizovat, se rozkmotřil. A jak jistě uznáte, tak tato konspirace by přesahovala duševní schopnosti málem hrobaře ČSA, podrždeštníka Tvrdíka.

Bursík - potřeboval oslabit ODS a sám se prezentovat jako Mirek Dušín. Inteligenci i „charakter" by k tomu měl. Ale myslím, že by dal přednost nachytat Tlustého ve vířivce s Kuchtovou.

Kdo nenahrává, jako by nebyl

Sakra, musím projít všechny své aktivity, jestli nejsem k něčemu vyprovokovánán. Nemáme každý nějakou síť řídicích orgánů? Asi už bez nahrávacího zařízení nedám ani ránu. Nejhůře totiž dopadnou vždy ti, kteří naivisticky nenahrávají. Kdyby si aktéři bývali sami nahráli ty „kapříky" nebo „pět na stole v českých", mohli snadno dokázat, že jen provokovali. A za hlupáky by byli všichni kolem nich. Představte si, že by Morava nahrával Kroupu, mohl mít natočen úplně jiný pořad.

Kruci, teď jsem si uvědomil, že nás podle direktiv EU nahrává i Říman s Langerem. Co s tím uděláme? Napíchneme je?

Zase pozdě. Tuto stránku pozitivní nebo negativní motivace politiků má střechově na starosti ECHELON. Takže pozor, nejsou tak hloupí, jen jsou správně motivováni. Je to paranoia, nebo plíživě nadcházející realita?

Autor: Dušan Streit | středa 10.9.2008 10:07 | karma článku: 19.45 | přečteno: 1313x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 8.72 | Přečteno: 106 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 12.39 | Přečteno: 221 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 17.31 | Přečteno: 310 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 6.86 | Přečteno: 176 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 31.33 | Přečteno: 861 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...