Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Vyprázdněný Topolánek, namlsaný Havel a otrávený Klaus

18. 09. 2008 9:04:59
Tolik „pravdy a lásky" v onom zprofanovaném pojetí jsem od této vlády nečekal. A to jsem pragmatikem a realistou. Zpronevěru svého volebního hlasu však nemohu odpustit.

Jak už jsem jednou napsal, Havel se musí popadat za břicho. Zatímco pravicoví a konzervativní voliči musejí šílet, jakou parodii na pravicovou politiku nám Topolánkova vláda servíruje. Diskredutuje tím i všechny snahy o reformy. Prezident je oprávněně pohoršen, že se vytratil obsah politiky. Bez obsahu musí zákonitě zbýt pouze špinavý obal.

Já zuřím. Nedělal jsem si však iluze o čistotě politických nástrojů, a tak současné žabomyší války beru s nadhledem. Za zradu však považuji tyto konkrétní kroky vlády:

1) Podpis Lisabonské smlouvy (pozdější lavírování neomlouvá)

2) Návrh církevních „restitucí" (šílený!)

3) Uznání Kosova (zrada!)

4) Zablokování jaderné energetiky (zlý sen!)

5) Rozšíření odposlechů a sledování (kde zůstaly předvolební sliby a rozhořčení?)

6) Propagace radaru (neprofesionalita, zástupné důvody, servilita)

7) Podpora Saakašviliho (jenž přivedl Gruzii do neštěstí)

8) Nevyvážený postoj k Rusku (zbytečné provokace štěkajícího mopslíka)

9) Utužování státní regulace legislativou místo slíbené liberalizace (policejní pravomoci, vpády do soukromí, regulace kouření a konzumace alkoholu, na každý exces aspoň vyhláška)

10) Zrada konzervativních hodnot (pozitivní diskriminace, politická „korektnost", falešná multikuturalita, ekologické náboženství, gender, sňatky homosexuálů)

Srovnejme si, jak se na výše zmíněné body liší názory Klause a Havla. Klaus sice kvůli své volbě lidovci zmírnil rétoriku u církevních „restitucí", ale jinak musí trpět jako zvíře, k jaké politice se propůjčila strana, již zakládal a jejímž je čestným předsedou. Havel však musí být u vytržení, jak jeho politika infiltruje do dnešních časů. Když k tomu připočteme neodvolatelnou Brožovou na Nejvyšším soudu, Wagnerovou v Ústavním soudu a Tůmu v ČNB, jimž zdatně ve vládě sekundují Schwarzenberg a Vondra, tak Havel vítězí Klausovi přímo pod nosem.

Ale takto volby nedopadly! Jestli má Topolánek odejít, tak ne kvůli Tlustému a Moravovi, ale kvůli zradě svých voličů. A kdyby se Tlustému podařilo zablokovat církevní „restituce", tak bych mu toleroval ve vířivce i gruppensex.

Bohužel nevidím spásu ani u opozičně smluvního primátora Béma a tím méně u Paroubka, neoprávněně - a naštěstí nereálně - se třesoucího na moc. V tom vidím tu prázdnotu vyprázdněné politiky, kterou tak charakteristicky předjímala a ilustruje Klausova pověstná SMS.

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 18.9.2008 9:04 | karma článku: 35.20 | přečteno: 4935x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 9.05 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 15.30 | Přečteno: 271 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 160 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 833 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...