Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Jásejme, bude léčba vojenskou přehlídkou!

21. 09. 2008 10:25:59
Nazdar soudruzi! Zdar soudruhu předsedo vlády! Hurááááá!

Česká vláda se rozhodla v nejlepších socialistických tradicích uspořádat vojenskou přehlídku k 90. výročí založení Československa. Jednak mi zatím není známo, zda přijedou i pluky z Podkarpatské Rusi a ze Slovenska, ale hlavně tato šaškárna proběhne v nejméně vhodnou dobu, kdy jsme úctu svému státu mohli projevit civilněji, opravdověji, věrohodněji a účinněji. Nyní se drahá povrchní gesta ani nehodí:

- zuří světová finanční krize

- hrozí odbytový kolaps, zejména přebujelého automobilového průmyslu

- de facto započala nová studená válka

- EU autoritářsky stupňuje lisabonský nátlak

- vláda se potácí na pokraji pádu

- vládní strana je v rozvalu (nejen ODS)

- aféry o propojení politiky a zločinu paralyzují politiku

- policie nedokáže vyšetřit žádnou z velkých kauz

- ČR prohrává jednu arbitráž za druhou

- ČNB neví co s úroky

- vyhazují se poslední zbytky peněz za předsednictví EU

Tak v této situaci se rozhodla vláda po více než 20 letech uspořádat grandiózní vojenskou přehlídku. Dokonce všech několik letadel (v ceně celé eskadry) proletí Pražanům nad hlavou. Policie se taky blýskne. Taková monstr akce se konala naposled v hluboké totalitě. Teď jsou tedy opravdu ty „nejpříhodnější" podmínky k obnovení tradic. Topolánek se musel už načisto zbláznit (ministryně toho neměla ani zapotřebí). Asi si vzpomněl na svá vojenská studia v hloubi Varšavské smlouvy.

Napadají mě dvě asociace: Titanic, kde se tančí s dírou v lodi a Kim Ir-sen, jenž okázalými přehlídkami odváděl pozornost od faktu, že lidé umírají hlady. Kdyby to někdo považoval za přehnané analogie, tak mám ještě dvě metafory na dokreslení: kostku cukru, kterak se právě za bojového křiku hurá! rozpouští v evropském šálku a Parkanovou zpívající o americkém radaru.

Myslí si Topolánek a vláda, že lidem stačí podstrčit chléb a hry a zapomenou na výše charakterizovanou realitu? Myslí si, že k národní hrdosti stačí okázalá přehlídka obranyneschopné armády místo autentického hájení domácích zájmů v Evropě a ve světě? Nejlepší oslavou 90. výročí založení již zmrzačené republiky, by byl návrat k tradicím státnosti podle T. G. Masaryka, jimiž se oháněli právě ti největší rozvraceči. Zásadový postoj k „lisabonské zácpě" by úplně stačil.

A propos, dovedete si představit, jak se musí cítit generálové a nakonec i všichni opravdoví vojáci, kteří by byli oddáni české armádě, když je staví do latě Parkanová? Tím je vyčerpáno penzum pozitivní diskriminace za všechny menšiny.

Autor: Dušan Streit | neděle 21.9.2008 10:25 | karma článku: 27.47 | přečteno: 1842x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 8.14 | Přečteno: 83 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 171 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 16.09 | Přečteno: 283 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 6.41 | Přečteno: 164 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 31.25 | Přečteno: 843 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...