Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

Sarkozy ustavuje Kominternu

3. 10. 2008 10:09:59
Tato Čtvrtá Internacionála má proběhnout na pokyn hyperaktivního „prezidenta EU" v sobotu, a to za účasti Německa, Francie, Británie a Itálie. Zabývat se má finanční krizí.

Eurofederalista Sarkózy chce do bankovního evropského systému nalít 300 miliard eur z daní evropských poplatníků. Zřejmě se shlédl v socialistických návrzích Bushe, i částka má být obdobná. Euronadšenci by měli zaznamenat dva varovné aspekty toho plánu:

Zaprvé, nikdo se nemíní bavit s malými členy. Předsedající země dobře ví, že se jí stačí dohodnout jen s těmi velkými - s hegemony. Ti ostatní jsou jen komplikujícím křovím pro osvícené rozhodování avantgardy integrace. Předznamenává to, jak by měl fungovat superstát EU. Kdyby to mělo být předznamenání dvourychlostní Evropy, velice by mě potěšilo, že my budeme mít komparativní výhodu pomalejšího pádu do nekonkurenceschopné socialisticko-direktivní byrokratické regulace. Ale tak tomu, bohužel, není. Sarkozy, zřejmě s Napoleonským kompexem, chce rozhodovat za celou Evropu. Doufám, že Česká republika není nějaká prodejná modelka. To ovšem musíme odmítnout lisabonský podfuk.

Zadruhé, zase se ukázalo, že můžeme obstát tam, kde zůstaneme relativně samostatní. Od nejhorších důsledků krize nás částečně izoluje, že jsme ještě nepřešli na euro. Evropa je na tom mnohem hůře. A teď nám chce Sarkozy radit? Co radit, on se dohodne mimo nás, a my budeme postaveni před hotovou věc! Tak takhle má fungovat ta federativní Evropa podle lisabonských not! Navíc si uvědomme, že krize nepřišla z malého Česka nebo ze Švýcarska, ale z USA, které už unií je. Ano, zvyšuje to moc ve světě, ale zároveň to dává šanci malým štikám v rybníce, nebýt tak závislí na chybách těch nemotorných obrů. Chce to jen, aby Vašek pokud je to jen trochu možné, s pány na led chodil pouze v té nejnezbytnější míře.

Mohu to dokumentovat i na příkladu, jak se střadatelé podílejí na financování recese a inflace. Zatímco Evropská centrální banka i po propuknutí krize odmítla snížení sazeb a nechala je na 4,25%, naše ČNB stáhla kalhoty před brodem už 7. srpna a především ve prospěch exportujících zahraničních investorů snížila úrokové sazby na 3,5%. To je o 0,75 procenta méně než v Evropě, ačkoliv u nás je vyšší inflace než v eurozóně a přece jen ještě vyšší růst. Znamená to, že naši střadatelé přicházejí o peníze, zatímco ti evropští mají inflaci dobře kompenzovánu.

Jak mohou být politici hluší ke vzkazům doby, předvedl včera v Hospodářských novinách socialistický „odborník" Bohuslav Sobotka. Vytýčil vládě úkoly vzhledem k „otřesům na finančních trzích": „Za prvé - stanovení termínu přijetí společné evropské měny ještě v letošním roce..." Uf! Ten člověk snad žije na Marsu. To se to potom Sarkozymu přenáší účet za směřování Francie k socialismu a k islámu na celou Evropu.

Autor: Dušan Streit | pátek 3.10.2008 10:09 | karma článku: 27.09 | přečteno: 2590x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 660 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.30 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 744 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 1562 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 531 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz