Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Tak to už Topolánek přehnal – straší malé děti

21. 11. 2008 9:56:59
Ne Lisabon nebo Moskva, ale Lisabon nebo existence České republiky! Takové studenoválečnické hrozby bych nečekal ani od komunistického lampasáka.

Včera jsem kritizoval zde Topolánkovo podpásové vymezování se proti prezidentovi, jak je zveřejnil v Hospodářských novinách. Ačkoliv jsem se nechtěl už tímto zoufalcem zabývat, je třeba reagovat na jeho nehoráznou snůšku lží zveřejněnou o den později v MF Dnes,v níž nás straší studenoválečnicky Moskvou a znovu se zákeřně otírá o prezidenta. Vezmu to po jednotlivých bodech:

1) Klaus přivedl ČR do EU

Zapomněl však uvést, že to nebyla táž EU, ale šlo tady o volný pohyb osob, kapitálu a zboží. Tehdy šlo o odstranění překážek, nikoliv o tuhou centralizaci. Vše bylo pouze na smluvním základě a s právem veta, tehdy nebylo ani řeči o dnešní tuhé centralizaci a dokonce o tom, že by EU získala (po Lisabonu) právní subjektivitu nezávislou na svých členech.

2) Buď Lisabon, nebo vystoupení z EU

Tady z nás dělá Topolánek úplné blázny. Členské smlouvy platí, jak byly podepsány, tedy na základě jednomyslnosti. Pokud nebude jednomyslná shoda na Lisabonu, tak jednoduše platit nebude, protože právě z toho přepychu, že ještě neplatí. Nedemokratický nátlak na Irsko je argumentem nikoliv pro, ale proti Lisabonu. A platné smlouvy nemohou přestat platit.

3) Lisabon nebo Moskva

Tak to už je nebetyčně nehorázný nesmysl. Zaprvé tady zákeřně evokuje, že Klaus se objímá s ruským medvědem a dává mu přednost před Evropou. Topolánkovi je dobrá studenoválečnická rétorika, aby z Klause udělal div ne stalinistu. A zadruhé „kolik tedy má EU divizí", že by nás měla chránit před Ruskem? Já jsem myslel, že obranu Evropy nám garantuje NATO. Navíc si nemyslím, že by nás Rusko ohrožovalo, nakolik s ním na rozdíl od Německa nemáme už ani blízké hranice (nejsme Ukrajina, pobaltské republiky, Gruzie ani dokonce Slovensko). Navíc známá osa Paříž - Berlín - Moskva mě naplňuje spíše obavami. Proto Klausova vyvážená a na partnerství založená politika vůči Rusku, které zůstalo velmocí, je nanejvýš rozumná. Je to lepší, než se s Ruskem domlouvat přes hlavy Němců a Francouzů, kteří mají své zájmy. Až se nějaký „mnichovský" spolek bude s Ruskem bavit bez nás, to teprve dostanu strach. Už dnes mám oprávněně mnohem větší obavy z ambicí Německa a Francie než z Ruska, které má jiné starosti i momentální zájmy. A to nemluvím vůbec o znovuotevřené sudetské hrozbě.

4) Čachry s radarem

Topolánek chtěl vyměnit s Paroubkem ratifikaci Lisabonu za jeho souhlas s radarem. Ale nač eurofil potřebuje radar, se kterým EU nesouhlasí? Je ten radar proti Rusku? Ale EU, která nás má podle Topolánka „ochraňovat", si jej přece nepřeje. Není ten radar nakonec výrazem špatného Topolánkova svědomí z podpisu Lisabonu, aby nás nakonec USA vytahovaly z bídy a „ochraňovaly" před EU?

A není celý na Lisabonu postavený projekt EU studenoválečnickou snahou o polaritu světa, v níž se EU s právní subjektivitou bude vymezovat nejen proti Rusku, ale i proti USA (o Číně a zbytku světa nemluvě)? Já odpovídám, že ANO.

Autor: Dušan Streit | pátek 21.11.2008 9:56 | karma článku: 39.46 | přečteno: 8892x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 149 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 13.03 | Přečteno: 262 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 349 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 6.86 | Přečteno: 186 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 31.49 | Přečteno: 884 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz