Pondělí 6. dubna 2020, svátek má Vendula
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Uvidíme, zda Ústavní soud umí číst

25. 11. 2008 9:42:59
Zatím víme, že máme gramotného prezidenta. Možná už dnes se dozvíme, zda je Ústavní soud schopen chápat psaný text. Zároveň uvidíme, zda politikaření přebije právo u nejvyšší soudní autority i v existenční otázce ČR.

Přitom je to tak jednoduché, stačí si přečíst preambuli a první článek první hlavy Ústavy ČR:

Preambule

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé,
odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky

Hlava první

Základní ustanovení

Článek 1

(1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Zvýraznil jsem pasáže, které jsou v přímém rozporu s tím, co je o Lisabonské smlouvě všeobecně známo, tedy že Evropská unie získá právní subjektivitu, s níž si může vynucovat poslušnost u přehlasovaných členů. Vzhledem k tomu, že jde i o zahraniční politiku (ale i další atributy svrchovaného státu), byl by po ratifikaci této smlouvy případný další „Mnichov" zcela legálním právním aktem. Vraceli bychom se kamsi do feudalismu, a to nejen direktivní formou vládnutí, ale i v tom smyslu, kdy by se Evropa vracela už nejen před Jaltu, ale i před Versailles.

Navíc tento paskvil už jenou neprošel jako euroústava. Pak mocichtiví byrokraté vymysleli trik, aby koza (ústava) zůstala celá, ale vlk (občané a národy) se přežral paragrafy. Lisabonská smlouva byla udělána úmyslně formou v nejhorších tradicích pozměňovacích návrhů, které nikdo nečte. Pokud tento fígl nevyvolá u politiků ostražitost, tak mezi blbostí a vlastizradou už další možnost není. Přitom nátlak, jaký se koná na Iry, i s plánem opakování neúspěšného referenda, sám o sobě svědčí o nepřijatelném pojetí demokracie.

Zajímavý je také spěch, s jakým jsou státy tlačeny do ratifikace. Pak je možno nasazovat oslí hlavu těm, co zatím odolali. Někteří naši politici se na této vlně nechutně vezou. Legrační jsou výhružky dvourychlostní Evropou. Tu bych velice uvítal: kdo chce, ať se do té socialistické diktatury řítí po hlavě; zaostávání bude zákonité. Byla by to komparativní výhoda ostatních států, které se tak sešněrovat nedaly.

Jenže celý ten spěch je tady právě kvůli těm malým členům, jimž je třeba vládnout. Němci s Francouzi a Italy by takový chomout sami pro sebe nechystali. To je laso, které má na krátkém špagátu držet ty malé státy. Navíc jde i o proces, související s přepisováním mapy Evropy v zájmu států, které své expanzivní choutky v minulosti mnohokrát historicky prokázaly.

Takže i kdyby prezident zůstal sám proti všem, tak má pravdu. Nechává si spílat od vlastizrádců za nás za všechny. Já mu za to děkuji a držím palce nejen jemu, ale i zkoušené vlasti.

Autor: Dušan Streit | úterý 25.11.2008 9:42 | karma článku: 36.42 | přečteno: 3226x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

"Vir". Hrozba i důvod pro politikaření.

Pro staré lidí co fakt pamatuji a zatím k nim patřím, je koronavirus v případě nákazy jak "hlásí" i celkem blízké evropské okolí Itálie, Francie a jiní docela fatální záležitostí! Naopak pro mladé, jak někde čtu, jde o

6.4.2020 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Jan Dvořák

Když promořit, tak promořit

V nejvyšších kruzích je dusno. Jenom pár hodin před úterním zasedáním početně omezené sněmovny, kde vláda by měla mluvit jednotným hlasem o tom, jak úspěšně dokončit boj s koronavirem, přišel plk. v.v. Prymula s novou taktikou.

6.4.2020 v 18:02 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 132 | Diskuse

Jan Lněnička

Petice proti nošení roušek, Pražákům a jiné...

Na facebook mně občas přijde žádost, abych podepsal nějakou petici. Uvádím některé z mnoha. Občas se mi zdá, že někteří z nás v urputném boji za zachování svobod v době pandemie přicházejí o rozum.

6.4.2020 v 17:03 | Karma článku: 14.49 | Přečteno: 253 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak odškodňuje Švýcarsko?

Švýcarům by se líbil náš mladý ekonom a vědec Filip Matějka, který politiky varuje před unáhlenými rozhodnutími. V korona-krizi lze pomáhat, ale je třeba se bránit podvodům a marnotratnosti.

6.4.2020 v 16:45 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 149 | Diskuse

Filip Vracovský

Čína je zločincem, nikoli dobrodincem koronavirové krize

Takhle jednoduché to prostě je a Roman Prymula to včera ve svém rozhovoru potvrdil. Nic víc, nic míň.

6.4.2020 v 12:13 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....

Ornella Koktová je podruhé maminkou. Dítě dostalo severské jméno

Ornella Koktová (27) je dvojnásobnou maminkou. Po synovi Quentinovi (7) přivítali šťastní rodiče 1. dubna na svět...

Páté zvláštní poselství za 68 let vlády. Alžběta II. promluvila o koronaviru

Britská královna Alžběta II. (93) v neděli promluvila k veřejnosti. V předtočené nahrávce zdůraznila nutnost sebekázně...