Vzhůru do Číny – se šrotovným v kapse

20. 04. 2009 12:03:59
Škodovka nabíhá výrobu většiny svých typů v Číně. Hádejte, jak to skončí.

Volkswagen Group začíná vyrábět superby v Číně. Dnes je představí v místní verzi Superb Hao Rui na Autosalonu v Šanghaji, jak je bude vyrábět Shanghai VW Automotive. Od poloviny roku 2007 se tam už vyrábějí oktávky, kterých se pod názvem Octavia Ming Rui prodalo 60 tisíc. V Číně se také od loňského prosince vyrábějí nejmenší škodovky, jichž se pod názvem Fabia Jing Rui prodalo dva a půl tisíce za pouhé tři měsíce.

Ve Volkswagen Group jsou na krizi dobře připraveni. Jen co vyberou šrotovné doma v Německu i v okolních zemích, počkají si ještě na šrotovné z České republiky. Jak o tom svědčí vyjednávání s odbory o časových kontech, počítá firma po odeznění poptávky s propadem.

Teď chtějí tržit a vyrábět na plné pecky i o sobotách, aby zcela využili vzedmutí zájmu s bonifikací šrotovného. Jenže se jim nechce platit zaměstnancům ani přesčasové příplatky. Dobře vědí, že předstih poptávky přinese po vyčerpání dalšího z daňových dárečků neodvratný útlum prodeje a snížené nároky na výrobu.

Už je se zisky v kapse nebude zajímat, že tento propad se časově sejde s hlavním nárazem krize, který s určitým zpožděním zasáhne nevyhnutelně i ČR. Po šrotovném - už jen potopa. Další nástroje a zdroje nebudou. Prach si vystřílíme zbůhdarma sami.

Jak to myslí se zaměstnaností v České republice, je zřejmé i z důrazu na rozvíjení výroby v Číně. Vždyť je to obecný trend, který musí vidět každý, kdo uvažuje. Po všech možných pobídkách se už čeká jen na plné využití šrotovného. Pak se bude zákonitě zaměstnanost v automobilovém průmyslu u nás zákonitě snižovat. Dokonce o to více, oč si celý neodvratný proces urychlíme šrotovným.

Tak poděkujme pánům Paroubkovi, B. Sobotkovi a J. Havlovi za jejich prozíravost při utrácení našich daní. Nejlépe přímo ve volbách.
Autor: Dušan Streit | pondělí 20.4.2009 12:03 | karma článku: 29.99 | přečteno: 2640x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Miroslav Hruška

Některé méně známé novinky v tarifu Českých drah (díl druhý)

Ve druhém díle článku bych Vás rád provedl světem novinek v tarifu Českých drah v nedávném období. Některé jsou k lepšímu a některé k horšímu. S čím novým tedy můžete při cestování s národním dopravcem počítat?

24.4.2019 v 14:45 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 742 | Diskuse

Miroslav Hruška

Některé méně známé novinky v tarifu Českých drah (díl první)

V následujících dvou článcích bych Vás rád provedl světem novinek v tarifu Českých drah v nedávném období. Některé jsou k lepšímu a některé k horšímu. S čím novým tedy můžete při cestování s národním dopravcem počítat?

24.4.2019 v 11:25 | Karma článku: 11.15 | Přečteno: 598 | Diskuse

Pavel Makovec

Inflace 3%. Na co čeká ČNB?

Roční míra inflace dosáhla v březnu 3% a dosáhla tak nejvyšší úrovně za posledních 6 let. Cenové indexy výrobců rostou ještě rychleji a je jen otázkou času, kdy se promítnou do cen spotřebního zboží a „zajistí“ další růst inflace.

24.4.2019 v 11:11 | Karma článku: 27.41 | Přečteno: 837 | Diskuse

Jindřich Švihel

Proč jsou nemovitosti v České republice tak drahé?

Bydlení je základní lidská potřeba, člověk jednoduše potřebuje někde složit hlavu, když je znaven. Ale kde? Když i drobný byt ve větším městě pod milion korun nepořídí? Na tuto otázku neexistuje úplně jednovětná odpověď...

21.4.2019 v 18:34 | Karma článku: 22.96 | Přečteno: 1125 | Diskuse

Jan Vašek

Vrchol hospodářského cyklu: smrtelné nebezpečí pro dodavatelsko-odběratelské vztahy

Vrchol ekonomického cyklu provázejí vyostřené obchodní spory. Chybí kapacity, nejsou lidi, rostou ceny, komplexita násobí chyby, banální selhání mají nedozírné následky, přepracovaní manažeři reagují nepřiměřeně. Co s tím?

21.4.2019 v 15:29 | Karma článku: 16.07 | Přečteno: 493 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz