Politický gambler Kalousek v čistírně maskota Schwarzenberga

13. 07. 2009 9:07:59
Strana TOP 09 navrhuje Schwarzenberga za premiéra. Stejně tak by jej mohla navrhovat třeba do role agenta 007 Jamese Bonda v příštím filmu. Má obdobnou pravděpodobnost i kvalifikaci.

Miroslav Kalousek

Není pochyb o tom, že tandem řídí ze zadní pozice Kalousek. Jenže by velmi směšně vypadalo, kdyby chtěl právě on získávat politické body proklamovaným bojem s korupcí. Těžko by také tento politický dezertér, pro něhož mají být lidovci příliš levicoví, ačkoliv se po volbách paktoval s Paroubkem a komunisty, mohl být vnímán jako autentický konzervativec.

Podle komentáře Martina Komárka „Kníže premiérem. Je to uTOPie?" měl přímo říci: „Já jsem hazardní hráč a politika je pro mě droga. Když jste hráč a přijdete do velkého kasina, zkuste nehrát."

Za prvé jsem jej slyšel ne tak dávno štkavě lkát, že v politice končí. Za druhé jakákoliv závislost je choroba a měla by se léčit. Za třetí, pokud je motivací v politice nikoliv veřejná služba, ale uspokojení vlastních vášní, je to nepřijatelné. A za páté, je-li politika pokládána za hru, je to nadmíru nebezpečné.

A to vůbec nemusím vzpomínat na všechny ty špinané (zbrojařské, bytové i kriminální) kauzy, které kolem něho podezřele často kroužily. Ne, vina mu nebyla - jako je u vysokých politiků pravidlem - nikdy prokázána. Na to jsou příliš vlivní a někteří i šikovní. Ale ty kalné vody jej obklopovaly a není možné, že by z nich vyšel alabastrově čistý, i kdyby povstal jako Fénix v lůně nové strany.

Ono se sice dá docela úspěšně spoléhat na krátkou paměť voličů. Ale čeho je moc, toho je příliš, jak si jistě při své inteligenci Kalousek dokázal spočítat. Proto potřebuje stafáž, jež by vyčistila jeho pověst. Už v Topolánkově vládě na tom zapracoval, když si nasadil masku nesmlouvavého strážce pokladny. A to s velkým úspěchem, když uvážíme, že se mu vůbec, ale vůbec nepodařilo zastavit trend propadu zanechaný Bohuslavem Sobotkou.

Karel Schwarzenberg

Ale za hlavního pucfleka byl angažován zelený feudál Schwarzenberg, který bůhvíproč u části obyvatelstva požívá úcty. Částečně za to může úroveň našich politiků žabomyších dimenzí, částečně nostalgie za předválečnými časy, ale hlavně bulvární přístup k celebritám, zejména se šlechtickými tituly. Je to taková svérázná postava z telenovely.

Jen na okraj poznamenávám, že už od dob T. G. Masaryka je používání šlechtických titulů zakázáno a je dosud protizákonné. Masaryk dobře věděl, proč. Schwarzenberg je prototypem těch, kdož v mezinárodní politice prokazují, že jejich ambicí je otočit kolem dějin před první světovou válku. A v té době ještě jak známo neexistovalo ani Československo, aby bylo jasno.

S tím souvisí i hlavní skvrna, kterou se nepodaří vyčistit ani Schwarzenbergovi. Je totiž na šatech samotného cídila. Schwarzenberg je jedním z kmotrů samostatného Kosova, což zároveň znamená především rozvrat svrchovaného Srbska a dovršení etnického vyčišťování tohoto území od Slovanů, jak velí reminiscence na Velkou Albánii. A flek jménem Thaći, s nímž se objímal, se mu musel krví smísenou s drogami propálit až pod kůži.

TOP 09

Takže v čistírně páně Schwarzenberga by se mohl umazat i umolousaný Kalousek. Navíc oba jsou přeběhlíky a vytvořili nechutnou černo-zelenou mesalianci. Jako by šlo starým psům uvěřit, že v nové boudě zapomenou staré zlozvyky a naučí se novým kouskům. Ke všemu ještě se nad nimi vznáší Havlův duch a smrdí Bakalovy peníze.

PS Příznivci nechť mi prosím nepíší hloupé nařčení, že svým postojem k TOP 09 pomáhám Paroubkovi a komunistům a že jediná možnost je koalice ODS a TOP 09. I kdyby opravdu jiná alternativa neexistovala, tak raději budu volit pošetile a bez ohledu na uzavírací klauzuli, než bych dal hlas něčemu tak profláknutému. Navíc si myslím, že to, že strana může být něčí koaliční spojenec, je chabým opodstatněním volby.

Autor: Dušan Streit | pondělí 13.7.2009 9:07 | karma článku: 28.68 | přečteno: 2429x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz