Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Exhibice pupkatých mesiášů se zaťatými pěstmi

9. 12. 2009 16:04:59
Bezprostředním popudem k napsání tohoto článku byl až děsivý průběh sjezdu evropských socialistů; děsivý pro nás pamětníky. Ale ty spasitelské utopie mají širší kontext.

Je to právě dvacet let, co jsme utekli levicovému hrobníkovi z lopaty. Je až neuvěřitelné, že nyní jsme na pražské exhibici socialistů mohli slyšet: „Když padl někdejší Sovětský svaz, neznamená to, že kapitalismus zvítězil. Když necháme kapitalismus rozhodovat nadále, budou miliony obětí." To vyřkl předseda socialistické frakce v Evropském parlamentu Martin Schulz a sklidil ovace delegátů vestoje.

Marx se musí tetelit spokojeností in memoriam. Byl to chytrý člověk. Co když předvídal, že člověk je tak hloupý, že ani po historických zkušenostech si nebude vážit dobrého bydla? Že vývoj bude neodvratně směřovat ke globálnímu imperialismu, který stávající společenský řád zahubí?

Co nemohl předvídat, že to budou salónní a přežraní levičáci, kteří se nechají kapitalismem a technickým pokrokem zkorumpovat natolik, že budou ke zkáze kapitalismu fušovat do jeho fungování na nejcitlivějších místech. Žádné pochodující masy proletariátu, ale neukojitelné ambice levicových vizionářů a prospěchářů. Kdo z vás to má, pánové, že?

Rozklad hrozí zevnitř od těch, kteří káží vodu, ale pijí víno. Dokonce se zdá, že si dali za cíl rozšířit řady těch, kteří budou mít i tu vodu na příděl. Regulace, regulace a zase regulace jsou jejich heslem.

Potvrdil to jejich předseda Poul Nyrup Rasmussen, který kromě toho plédoval za sociální a klimatické inženýrství, za politickou korektnost a vyzýval k vybudování "robustního megastátu" v Evropě, který i v globální ekonomice ochrání sociální jistoty občanů. A pro efekt u svého projevu příznačně mával zaťatou pěstí. Ano, známe to: jistota chudoby je pod jejich vedením pohříchu jistá. Potom je třeba se té masy chudáků ujmout a vyměnit jejich svobodu za příděly. Je lukrativnější post?

Sociální demokracie je oportunistická, protože je ji cizí levicové liberální myšlení. Ona může parazitovat jen na kapitalistické větvi. Momentálně ale hrozí, že vlastního hostitele zahubí deformacemi. Socialismus jsme nedávno vyhnali dveřmi, an se nám vrací oknem v sociálně demokratické karikatuře. Toto farizejství je nebezpečnější než nezastřené a upřímně míněné komunistické ideje s okrajovým potenciálem.

Sociální demokracii necharakterizuje sociální cítění, ale autoritářství, byrokracie a dirigismus; tedy pravý opak liberálních tradic. V tomto směru má více společného s extrémní pravicí než by se mohlo zdát. A v tom je její hrozba, která se jmenuje nesvoboda až totalita.

Kvůli nedostatku ideového zakotvení socialisté potřebují výzvy k ohlupování mas. Trpí mesiášským syndromem. Proto jsou zastánci politické korektnosti. A o tom, co je korektní, sami rozhodnou. Proto naskočili na vlnu klimatického environmentalismu. Ta dává obdobnou záminku pro oklešťování svobod jako strašák terorismu, přitom potenciální cizorodí násilníci jsou jako imigranti vítáni. Že by kalkul nových voličů pro „politicky korektní" strany?

Proto je řeč o robustním evropském megastátu. Jednak jde o pokračování hesla „proletáři všech zemí, spojte se!", i když to spojování za nás ordinují „osvícení" a hlavně přeplacení integrátoři, aby si rozšířili pole působnosti. A jednak jde o výraz regulačních ambicí, které už mají zasahovat nejen do konkurence firem, ale i států. V tomto směru je RVHP skutečně vzpomínkou na budoucnost. A mementem!

A nejhorší je, že se zdá, že v Evropě jsou u moci jedině socialisté. Vždyť Zeleným se říká meloun (rudí uvnitř) a lidovci se liší jen akcentem na křesťanství. Téměř všichni v Evropském parlamentu chtějí regulovat a integrovat nebo integrovat a regulovat. Ostatní ideové směry - jako autenticky liberální a konzervativní - se nacházejí pod klatbou vyloučení. Toto oslabení konkurence i mezi stranami je možná tím nejhorším. Vždyť se podívejme na náš levicový rozpočet pod dohledem "pravicových" stran.

Nebudu už, jak jsem chtěl, psát o Kodani, kde vylepšují vyvolení klima planety prostřednictvím tryskáčů, limuzín a rautů. A prý nemáme jíst tolik masa. Možná k tomu McCartney uspořádá megakoncert a Al Gore nějakou opulentní hostinu u některého svého vyhřívaného bazénu.

Jestli to vezme salónní levice spolu se zelenými alarmisty pevně do spárů, ani na maso většina lidí mít nebude.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | středa 9.12.2009 16:04 | karma článku: 38.94 | přečteno: 3652x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladislav Svoboda

Edvard Beneš - smlouva se SSSR

Nic tak nebudí emoce jako smlouva o přátelství, vzájemné pomoci a poválečné spolupráci mezi Československem a Svazem sovětských socialistických republik z 13.prosince 1943.

24.9.2021 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 31 | Diskuse

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 14.47 | Přečteno: 156 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.94 | Přečteno: 207 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 1068 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 25.09 | Přečteno: 421 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz