Rasová skoromilost

20. 01. 2010 11:49:59
Politicky korektní milovnice sexu, bývalá angažovaná svazačka a „hrdá komunistka“ Daniela Kovářová, toho času ministryně spravedlnosti, přerušila výkon trestu pravomocně odsouzeného Cikána Martina Barkóciho, bývalého policistu.

Barkóci byl potrestán společně s Milanem Pačanem a Júliusem Horváthem, kteří v noci z 21. na 22 prosince 2007 po předchozí půtce - údajně kvůli obchodu s drogami - zmlátili násadami od lopat tehdy čtyřiatřicetiletého muže světlé pleti, informátora ÚOOZ. Prý útok provázeli slovy „bílá svině!" a „doraž ho!"

Případ přijel vyšetřovat kamarád útočníků Barkóci, který však místo nestranného zásahu pomáhal kamuflovat vinu svých známých Cikánů a údajně ještě zmlácenému muži vyhrožoval, když prý řekl: „Měli tě tady zabít. Uvědom si, co budeš vypovídat."

Potvrzují to i odposlechy. Horváth do telefonu svému známému popsal, jak muže dobili, a dále říkal: „Službu měl Martin Barkóci. Je to v pohodě. Už je to zařízený," Další nahrávka usvědčuje policistu Barkóciho, když kontaktuje známého Horvátha den po incidentu: „Ty vole, mám z vás šoky. Přijeďte ke mně hned s Milanem." Další den telefonuje Pačan Horváthovi: „Byl za mnou Barkóci, že je to dobrý, že nic neřekl. Prej jen řekl, že ho zbili nějací neznámí Romové."

Z odposlechů také zaznělo, jak Barkóci nazývá své kolegy policisty idioty. Řeč na to přišla, když mu jeden z jeho kamarádů Cikánů volal na mobil a stěžoval si, že dostal pokutu. Tento policista prostě „pomáhal a chránil" především podle rasy.

Soudce Lněnička při odůvodnění rozsudku uvedl o Barkócim: „Jako policista selhal. Celé jeho jednání směřovalo k tomu, aby se ti dva z toho dostali." Plzeňský krajský soud původně vyměřil Barkócimu čtyři roky za zneužití pravomoci veřejného činitele. Po odvolání mu Vrchní soud v Praze snížil trest o rok. Pačan dostal tři roky vězení a Horváth 2,5 roku vězení. O několik měsíců později byl však Horváth za obchod s drogami odsouzen k 10 letům vězení.

Podle Karlovarského deníku soudce Lněnička reagoval: „Nejsem si vědomý žádného porušení trestního řádu nebo trestního zákona, nicméně pokud tam paní ministryně něco takového našla, tak má právo podat stížnost pro porušení zákona." A doplnil, že na celém případu jej velmi zaráží to, jaký je kolem něj poprask: „Lidé, kteří navíc za Barkóciho vedou tak urputný boj a sepisují petice, se v drtivé většině vůbec neúčastnili soudu. Z těch jejich vyjádření je evidentní, že ten rozsudek ani nečetli."

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová na podnět senátora Jana Horníka podala proti verdiktu Vrchního soudu v Praze z loňského srpna stížnost. Poslala tak kauzu Nejvyššímu soudu, kde je místopředsedou její kamarád Pavel Kučera, známý z případu „soudcovské mafie". Ale ani to jí nestačilo a zároveň přerušila Barkócimu výkon trestu.

Ono přerušení trestu, na základě něhož byl Barkóci propuštěn z věznice v Oráčově, je opravdu bezprecedentní. Rád bych věděl, jestli by se takový poprask strhl kolem někoho z majoritní populace. Ono opravdu soudci nejsou neomylní. Proto na rozdíl od mnoha komentátorů, kteří kritizovali institut milosti v kompetenci prezidenta republiky, jsem pro jeho zachování jakožto poslední pojistky. Ale ministryně spravedlnosti??!

Vzpomeňme jen, jaké falešné pobouření vzbudily Klausovy sporadické milosti, které novináři - zřejmě uměle - propojili přes velice volný vztah k zavražděnému řečenému vládci podsvětí Mrázkovi. A tady ministryně spravednosti mírnix-dírnix propouští vězně...

Chtěl bych ještě pod čarou obrátit pozornost na to, že málem umlácený muž byl informátorem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ze stejné kategorie je Pecinův navrhovaný „agent -provokatér". Myslím, že by nepřispěl k odhalování, ale k páchání ještě závažnější trestné činnosti. Tímto institualizovaným práskačem bych nechtěl být ani z důvodů morálních, ani z důvodů bezpečnostních.

Autor: Dušan Streit | středa 20.1.2010 11:49 | karma článku: 35.23 | přečteno: 3028x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz