Kocábe, chce se mi zvracet

20. 04. 2010 16:05:59
Kocába vyhodili dveřmi, an se vrací oknem. Asi to chce defenestraci. Když jsem o tom četl zprávu iDnes, potvrdily se mi dvě věci:

1) Kocáb je vyžírka bez lidské důstojnosti.

2) Fischer vždy uhne (Topolánek) a jde cestou nejmenšího odporu.

ad 1) Kocábovi se z vlády sakra nechtělo. Ještě jsou v čerstvé paměti jeho šaškárny kolem nabízených a odvolávaných rezignací. Bláhově jsem si myslel, že poté, kdy se konečně po trapných záminkách podvolil, tím celá nechutná fraška skončila. Museli jsme si sice protrpět rozhovory, kterak nemá do čeho píchnout a jak jej mrzí odcházet od rozdělané práce, ale byla to úleva.

Prozradil ještě na sebe, že jeho patron Václav Havel jej chce ve vládě udržet. Asi proto, abychom měli stále před očima, co obnáší pravda a láska v jejich pojetí.

Kocáb je pro mě svébytnou menšinou, která nejvíce těží z pozitivní diskriminace. Jinak by neměl tento bláznivý a prospěchářský exot bez chlapské cti ve vládě co dělat. Také je menšinou, na niž – počítáno na hlavu – doplácíme nejvíce.

Naposled jsem četl, že si po odchodu z vlády svých pár chlupů na hlavě prý obarví na blond. Těšil jsem se, že napříště bude kašpara dělat jen sám za sebe. A tu máš čerte kropáč! Přeliv se odkládá. Stejně jako dosavadní zmocněnec pro lidská práva Jan Litomiský. Že není Kocábovi hanba!

ad 2) Fischer znovu ukázal, že není schopen chlapských řešení. Jedinou pevnost prokázal, když se ohradil proti Topolánkovi. Jenže Topolánek měl pravdu a skutečně nemluvil o Židech, ale o Fischerovi. Fischerovu zásadovost v této věci relativizuje už to, že nebylo vůbec statečné si přisadit proti prostořekému Topolánkovi pod všeobecnou palbou.

Samozřejmě, že jsme mohli mít premiérem nějakého lumpa, jímž Fischer není. To ale neznamená, že můžeme nevidět, jak se tento člověk celou dobu chová jako chytrá horákyně, která jde vždy cestou nejmenšího odporu a snaží se s nikým si to nerozházet a plout s proudem.

Takže Fischer se oblékl za ministra pro menšiny a lidská práva, ale hodlá za sebe nastrčit neodstřelitelného Kocába. Vlk se nažral a kozel zůstal zahradníkem.

Jsem z toho celý zelený.

Autor: Dušan Streit | úterý 20.4.2010 16:05 | karma článku: 41.32 | přečteno: 3447x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Kdyby kopka rýže nevykopla toho Ostravaka...

Odpoledne se pod koněm v Praze sešli příznivci SPD. Čacké národní písně jim coby předkrm za bujarého skandování Čechy Čechům a my jsme tady doma zahrál folklórní soubor Ortel.

25.4.2019 v 22:18 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 298 | Diskuse

Jan Dvořák

S Jágrem do Číny prezident zabodoval

Na rozdíl od dvou neperspektivních ministrů, kteří ve funkcích končí - a přesto je prezident, zřejmě jako bolestné vzal do Číny - doprovází M. Zemana i kladenský rytíř s ušlechtilým posláním, motivovat k olympijské medaili.

25.4.2019 v 21:12 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 254 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Andrej Babiš a jeho toxický vliv na demokracii

Demokracie je nepochybně nejlepším společenským systémem. Je však současně velmi zranitelná a snadno zneužitelná.

25.4.2019 v 19:38 | Karma článku: 27.66 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Burget

„Nacionalisté“ a „demokraté“, každý svoji půlku Václaváku…

Strana SPD dnes pořádá setkání svých příznivců, euroskepticky a národovecky zaměřených evropských politiků a koncert skupiny Ortel. Proti nim vystoupí "Hluková olympiáda".

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 684 | Diskuse

Josef Nožička

Věříte paní Šojdrové, že za nás bude v Evropě statečně bojovat?

Již za měsíc nás čekají volby do Evropského parlamentu. Všichni politici, kteří v nich kandidují, mluví o tom, že právě oni budou v Bruselu či Štrasburku nejlépe a nejodpovědněji hájit zájmy naší země...

25.4.2019 v 14:15 | Karma článku: 44.31 | Přečteno: 2817 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz