Kalousku, já bych zakázal převlékače kabátů a politické turisty

28. 02. 2011 10:05:59
Před necelými pěti lety chtěl sestavovat ještě jako lidovec vládu s podporou komunistů, teď, když tam je za jinou stranu, chtěl by je zakázat.
To jsou ti generálové starých bitevTo jsou ti generálové starých bitev

Kalouskův formální šéf Schwarzenberg je taky pěkný filuta a politický turista, jenž to vzal od ODA přes Zelené až k účelovému slepenci TOP 09. Přesto se oba nestydí hrát si na zásadové. Gazdík z Horní Dolní jim dělá křoví. Snahy zakazovat nejen KSČM, ale i další politickou konkurenci se objevují stále častěji.

Dnes chce někdo zakazovat komunisty? Po dvaceti letech, kdy nám vládli Čalfové, Dybové, Kočárníci, Dlouzí, Ježkové, Tošovští, Tlustí, Fischerové a podobní prospěcháři? A to už nejmenuji „starokomunisty“ jako byli Pithart, Jičínský, Rychetský nebo Stráský. Se všemi si Kalousek se Schwarzenbergem ve vrcholné politice už zadali.

Kdo je horší? Ten, co byl v KSČ ještě v roce 1989 jako Dlouhý či tam dokonce právě vstupoval jako trapně nepředvídaví bezpáteřníci typu Tlustého a Fischera, anebo dnešní členové KSČM? Já si tedy vážím více těch, kteří nepřevlékli kabáty a hájí své názory. Reprezentují konstantně zhruba 13% českých voličů a demokracie musí jiné názory unést.

K tomu je třeba podotknout, že u nás přesvědčení a poctiví domácí komunisté, kteří měli vizi spravedlivého světa a v prvních řadách bojovali proti fašismu, nikdy nevládli. U nás byl implantován nestvůrný asijský totalitní systém.

Vylučování z politické soutěže nebo dokonce trestní stáhání za slova či názory je koncem demokracie. Ukázal to už zákaz Dělnické strany a snahy stejně zatočit s Národní stranou. Dvacet let po Listopadu se tady vrátil precedent, že stačí někomu přisoudit nálepku extrémismu a je možno zatočit s jakýmkoliv „nepřítelem demokracie“. Ne za trestnou činnost, ale za názory, slova, texty, symboly, gesta a dokonce i písně. Ti správní ideologové nám řeknou, co je společensky škodlivé.

A ne dosti na tom, svou úlohu v těchto politických procesech hraje i to, kdo s kým je „propojen“. Strašné! Vrací se mi vzpomínky, jak nebylo záhodno znát nikoho, kdo mohl být označen za imperialistu nebo nepřítele socialismu.

Chtějí překročit Rubikon, za nímž už nám „demokracii" dnešních elitářů nikdo rozvracet nebude. Kapři opevňují rybník, protože dobře vědí, že jsou dobré důvody pro jeho zahnívání a že berou ostatním životní prostor a svobodu. A o tu tady především jde! Jak ukázal politický proces s Vondrákem a Dupovou, lze se dočkat kriminálu jen za vylepování „závadných=nekorektních“ samolepek.

Schwarzenberg se paktuje se zločinci a mafiány typu Thaciho či Saakašviliho, do poslední chvíle hájil tyrana a teroristu Kaddáfího, ale doma si chce hrát na zásadového. Asi proto, aby bez povšimnutí prošly lumpárny, které chystá Kalousek s Drábkem (viz mé nedávné články o DPH a důchodové „reformě“).

Autor: Dušan Streit | pondělí 28.2.2011 10:05 | karma článku: 39.07 | přečteno: 3430x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Martin Mařák

Kdyby kopka rýže nevykopla toho Ostravaka...

Odpoledne se pod koněm v Praze sešli příznivci SPD. Čacké národní písně jim coby předkrm za bujarého skandování Čechy Čechům a my jsme tady doma zahrál folklórní soubor Ortel.

25.4.2019 v 22:18 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 298 | Diskuse

Jan Dvořák

S Jágrem do Číny prezident zabodoval

Na rozdíl od dvou neperspektivních ministrů, kteří ve funkcích končí - a přesto je prezident, zřejmě jako bolestné vzal do Číny - doprovází M. Zemana i kladenský rytíř s ušlechtilým posláním, motivovat k olympijské medaili.

25.4.2019 v 21:12 | Karma článku: 9.77 | Přečteno: 254 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Andrej Babiš a jeho toxický vliv na demokracii

Demokracie je nepochybně nejlepším společenským systémem. Je však současně velmi zranitelná a snadno zneužitelná.

25.4.2019 v 19:38 | Karma článku: 27.66 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Burget

„Nacionalisté“ a „demokraté“, každý svoji půlku Václaváku…

Strana SPD dnes pořádá setkání svých příznivců, euroskepticky a národovecky zaměřených evropských politiků a koncert skupiny Ortel. Proti nim vystoupí "Hluková olympiáda".

25.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 22.89 | Přečteno: 684 | Diskuse

Josef Nožička

Věříte paní Šojdrové, že za nás bude v Evropě statečně bojovat?

Již za měsíc nás čekají volby do Evropského parlamentu. Všichni politici, kteří v nich kandidují, mluví o tom, že právě oni budou v Bruselu či Štrasburku nejlépe a nejodpovědněji hájit zájmy naší země...

25.4.2019 v 14:15 | Karma článku: 44.31 | Přečteno: 2817 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz