Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

„Lví“ lóže: Bartákovo svinstvo předznamenává špínu domácí politiky

10. 09. 2012 14:30:59
Jde o velmi nebezpečné hrátky s demokracií. Vztahová chobotnice zvrhlého doktora Bartáka zašla příliš daleko. Teď by měli „Lví“ členové nést důsledky. Ani blbost neomlouvá.

Nosným tématem posledních měsíců je boj proti korupci a klientelismu. V posledních týdnech se jedná také o nezávislost orgánů činných v trestním řízení. Chci upozornit na to, jak podobné kluby či občanská sdružení si zahrávají s demokracií, protože některé se snaží vybudovat vztahovou chobotnici na úrovni řádů či lóží po vzoru Templářů či Svobodných zednářů.

V poslední době je aktuální Lions Club „proslavený“ chlípným a zvráceným doktorem Bartákem. Hovořit o tom, jaká zrůda se za vztahovou sítí politiků, významných činitelů, podnikatelů a církevních hodnostářů skrývá, by bylo nošením dříví do lesa.

Velmi doporučuji k přečtení článek Istvána Léko: Lví cesta doktora Bartáka od Václava Havla a Jana Pavla II. až k Tunelu Blanka“.

Děsivé je, kdo všechno se nechal tou lidskou stvůrou zkompromitovat a případně i zkorumpovat. Mějme na paměti, že podobné instituce jsou založeny na principu, kdy členové a sympatizanti si poskytují ve stínu oficiálních struktur skrytou podporu, výhody a krytí. I když je to jen jakousi vnější fasádou, může to vést až k tomu, že k pasování za členy dojde ke zneužití Chrámu sv. Víta, dokonce přímo kaple svatého Václava.

Mnohem vážnější je, jak vysoko tato nečistá chapadla zasahovala do státních struktur a kolik činitelů, dokonce ústavních, bylo zneužito a zkompromitováno. Marné jim bude se dnes od toho nestoudníka distancovat. Podstatné je, že Barták MĚL vliv na chod státu a nejvyšší patra policie, státního zastupitelství i soudů. I kdyby jen tím, že se vychloubal a zastrašoval za pomoci svých fotografií s mocnými.

Ale ono je to ještě horší. Zesnulý exprezident Václav Havel mu nejen poskytl audienci, ale dokonce jej čtyřikrát pozval na oslavu svých narozenin. Je dobré vědět, že současný kandidát na prezidenta a tehdejší premiér Miloš Zeman rád s Bartákem popíjel a dokonce se stal členem klubu. Nemělo by nás zajímat, zda plánovitě, nebo z blbosti. U expremiéra Stanislava Grosse jsou pravděpodobné obě alternativy, zatímco u Vladimíra Špidly pouze ta druhá.

Neodolali tomu ani další kandidáti na prezidenta Jan Fischer a Karel Schwarzenberg, kteří oba rovněž přispěli do Bartákova alba. To tedy máme kandidáty! Možná, že ještě vážnější je, že „Lvem“ se stal policejní exprezident Ladislav Husák a šéf parlamentní komise pro kontrolu odposlechů Jiří Bílý (ODS).

Překvapovat by nás nemělo, že v klubu se v roce 2008 objevila i nevyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká, ministr spravedlnosti Pavel Němec a místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera, jenž později klubové akce často navštěvoval. Šokující však je, že plné členství v klubu přijali hned dva velice vysoce postavení soudci: bývalý ministr spravedlnosti a poté místopředseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš a předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček. Posledně jmenovaný se měl stát dokonce ústavním soudcem!

Zdiskreditovat Bartákem se nechali také kardinál a primas český Dominik Duka, kardinál Miloslav Vlk, a mj. arcibiskup Jan Graubner. Pro nás je však závažnější, že „Lvy“ se stali exšéf VZP Jiří Němec i současný šéf Pavel Horák, a to i s několika svými vysoce postavenými podřízenými.

O vazbách na hospodářkou a finanční sféru se můžete dočíst ve výše uvedeném článku. Jímá z toho hrůza...

Jen nechápu drzost, s jakou mohou po posledních odhaleních spojených s Bartákem ještě Zeman, Fischer i Schwarzenberg kandidovat na prezidenta. A to, že Sváček a Bureš ještě mohou soudit, to podle mě ohrožuje samotné základy demokratického státu. Tisíckrát se mohou zaklínat, že se zločiny nemají nic společného, když si natolik zadali se zločincem (i když dosud nikoliv pravomocně odsouzeným). Kde je záruka, že nenaletí a nepodlehnou dalšímu šarlatánovi?

Dokud u nás bude situace, kdy politikům a vysoce postaveným státním úředníkům okamžitě „nezlomí vaz“ jakékoliv propojení s kontroverzními a nedůvěryhodnými – byť ne vždy usvědčenými – osobami, bude každá hra na potírání korupce a čistou politiku právě jen hrátkami na účet voličů.

Znovu odkazuji na odpornou osobnost doktora Bartáka. Ten, kdo mohl ignorovat jeho odpudivost, je sám zvrácený, jinak by musel být natolik naivní, že se nehodí ani za domovního důvěrníka, natož, abychom jej platili z daní.

Soud s Bartákem by mělo doprovázet zemětřesení v nejvyšších patrech politiky!

Autor: Dušan Streit | pondělí 10.9.2012 14:30 | karma článku: 39.22 | přečteno: 2894x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 28.57 | Přečteno: 623 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.18 | Přečteno: 120 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.41 | Přečteno: 736 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 30.62 | Přečteno: 1504 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 526 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz