Vysvětlováním k naprostému zblbnutí

6. 11. 2012 13:47:59
Kongres ODS jsem nesledoval. Výsledek mi stačí, abych toho nelitoval. Ale zahlédl jsem nepoučitelného Nečase s maskou kajícníka, an se zaklínal voliči, ale přitom nereflektoval jejich mínění. Ani si neuvědomil, jak je arogantní, když si sypal popel na hlavu, kterak nedostatečně vysvětloval všem nechápavým dobrodiní vládních „reforem“.

Jemu nedošlo, že odpor voličů tkví právě v tom, že vládní záměry pochopili. Nerad bych se opakoval. Více než před rokem jsem napsal článek: „Jsme hlupáci, lačnící po vysvětlování vlády?“ a vývoj mi dal za pravdu. Stále více lidí prohlédlo jak důchodovou past, tak církevní tunel. O tom, co páchá Heger se Šnajdrem v zádech ve zdravotnictví, jste si mohli nedávno přečíst v mém článku: „Devastace zdravotnictví aneb Proti Hegerovi je Julínek Matka Tereza“.

Už se nedá okecat, že tito pseudopravicoví úderníci mají políčeno na životní úroveň běžného občana, aby strůjci tohoto nemravného přelomu, kvůli němuž nikdo klíči nezvonil, urvali poslední zbytky prosperity ve svůj prospěch. Hegemonem tohoto tažení, které nadlouho diskredituje skutečnou pravici, je falanga TOP 09 vedená Kalouskem. Ale co ministr z jejich řad, to dryáčník par excellence.

A Nečas jim dělá křoví a chce vysvětlovat... Nepodezřívám jej, že by sám chtěl krást, i když intrikovat se postupně učí také. Ale měl by sám sobě vysvětlit, zda jeho niterné bigotní pravicovosti někdo pragmaticky a zcela neideologicky a cynicky nezneužívá k prosazování svých zcela materialistických zájmů.

Docela poučné je, kterak chce Kalousek nyní prosadit své, i když mu rebelové v ODS komplikují život. Vydírá poslance, že jinak bude v rozpočtu škrtat peníze na vědu, výzkum, školství a silnice. Jak lidumilné! Ani náznakem jej nenapadlo škrtnout tam, kde se peníze opravdu ztrácejí do černých děr. Tyto penězovody musí být zachovány, jinak jejich vládní mise by pozbyla svého hlavního smyslu.

No vysvětlete to lidem... Možná pak i důchodce pochopí, že bez valorizace utáhne vyšší zdanění potravin, léků a tepla. A my ostatní se můžeme „radovat“ z toho, že až přijdou opravdu ti komunisté, bude už všechno vybrakováno.

Autor: Dušan Streit | úterý 6.11.2012 13:47 | karma článku: 44.62 | přečteno: 7109x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Mám zásadní výhrady

k funkci naší polistopadové justice. Nežijeme v právním státě, ale ve státě, kde se soudí jako za totality.

21.5.2019 v 3:24 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Václav Mizera

Náboženství a ideologie

Jak to je? Je islám, či křesťanství, nebo snad judaismus, budhismus atd. náboženství nebo ideologie?

20.5.2019 v 21:48 | Karma článku: 9.23 | Přečteno: 157 | Diskuse

Libor Čermák

Přestřelil Kubera v Terezíně? Určitě ne!

Včera jsem se opět zúčastnil tradiční Terezínské tryzny. Jsem přesvědčen, že před hrůzami, které dokážou napáchat nadřazenecké totalitní ideologie, je třeba varovat i dnes. A proto jsem rád, když se upozornily i současné hrozby.

20.5.2019 v 19:01 | Karma článku: 32.20 | Přečteno: 637 |

Ivo Hnilica

Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!

Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv

20.5.2019 v 17:28 | Karma článku: 10.83 | Přečteno: 204 | Diskuse

Jiří Žamboch

Jak samozvaní strážci pravdy ověřují informace

O kom není zmínka na internetu, ten pro ně neexistuje. Pokud o něm napíšete, tak jste jako autor lhář, co si vymýšlí. Nebo břídil, který, když opisuje z jiných zdrojů, tak dokáže zkomolit i jméno!

20.5.2019 v 17:10 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 464 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz