Nečas a Kalousek splnili. Jsou za vodou. Přesto zablácení

21. 12. 2012 12:06:59
Nevím, jestli jsme kdy měli tak ušpiněného premiéra. Pan „Čistý“ Nečas překonal myslitelné hranice lidské neslušnosti, pletichaření s funkcemi i politické korupce.
To jsou oni, starostlivě lovící hlasy pro megatunely ze státní kasyTo jsou oni, starostlivě lovící hlasy pro megatunely ze státní kasyČT

Tento článek vůbec není o tom, že vyhodil Karolínu Peake. Spíše je o tom, že tuto nestoudnou a bezohlednou kariéristku a prospěchářku vytvořil svým nemravným politikařením spojeným s nakupováním hlasů.

Teď dělá Nečas zase ramena. Zaprvé má pořád šanci, že se k jeho odvolání nenajde 101 poslanců. Korupční potenciál poslaneckých výhod je zvláště pro poslance z LIDEM příliš veliký. Ale hlavně, Nečas má splněno. Dá se říci, že oba s Kalouskem jsou za vodou.

Měli dva hlavní cíle:

1. Přesměrovat desítky až stovky miliard ze státních peněz, dokonce těch půjčených, církvím.

2. Přesměrovat desítky až stovky miliard z průběžného penzijního systému soukromým fondům.

A to se podařilo! Všechno ostatní je jen vata. Hrátky s DPH jsou pouze takovým folklórem. Vzpomeňte na všechny chaoticky navrhované změny změn a na vzájemně se popírající důvody posledního zvýšení sazeb. Meritum snah spočívalo v odklonu toků ze státní pokladny tam, kde si to Nečas s Kalouskem naplánovali. I kdyby zítra skončili, dosáhli svého.

Jak? Tím nejpodlejším způsobem. Nejdříve zkorumpovali Peake a její věrné, aby zradili svou volební stranu. Vrcholem tohoto klientelismu ve vládě mělo být místo ministryně obrany. Jenže mouřenínka odhlasovala, co bylo potřeba, takže může jít.

Všechno prošlo i díky hlasu kriminálníka Pekárka. Že byl odsouzen za korupci je příznačné. Ovšem ty politické kšefty s protlačováním zákonů by měly být trestány ještě přísněji.

A tak byli podplaceni trafikami i „rebelové“ z ODS. Fuchsa se stal vrchním ředitelem Českého aeroholdingu a bude privatizovat ČSA. Tluchoř údajně dostane trafiku v ČEZ. A šíbr Šnajdr dostal flek v dozorčí radě ČEPRO, kde má podle médií být zvolen jejím předsedou. Všechny Nečas zkorumpoval, aby se podařil útok na státní kasu. Další škody pochopitelně nastanou v ovládaných podnicích, kde nepochybně výše uvedení „odborníci“ nezapomenou pohlídat své zájmy, vysoce převyšující jejich legální odměny.

Nezdá se Vám, že konec světa už nastal? Hezké vánoce...

Autor: Dušan Streit | pátek 21.12.2012 12:06 | karma článku: 41.76 | přečteno: 3195x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Už se zase smí říkat pravda?

Anebo pořád ne? Trochu v tom tápu. Andreas Heusch, předseda správního soudu v Düsseldorfu řekl o migraci otevřeně to, co mnozí realisté tvrdí a tvrdili už před 3 roky. V minulosti jim za to byly mazány účty a roztrhán rodný list.

24.3.2019 v 14:55 | Karma článku: 37.47 | Přečteno: 1057 | Diskuse

Martin Mařák

Žluté vesty, Akt XIX

Jak jsem se zmínil výše, vláda po spektakulárním urban guerilla úspěchu ultralevicových Black Bloc a Antifa milicí z minulého víkendu konečně přitvrdila.

24.3.2019 v 10:51 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 345 | Diskuse

Ivo Cerman

Bojujeme!

Snažil jsem se dětem vysvětlit, jak pochodování ulicí změní světové klima. Ach ty děti a jejich bezelstné dotazy!

24.3.2019 v 10:34 | Karma článku: 27.49 | Přečteno: 793 | Diskuse

Jan Dvořák

Všechno bude, fakt

Ne málo televizních diváků v sobotu večer upřednostnilo komedii Líbáš jako Bůh, či Fantastická zvířata, což byla tzv. fantazy, před přenosem z udílení Českých lvů.

24.3.2019 v 8:29 | Karma článku: 13.05 | Přečteno: 442 | Diskuse

Libor Čermák

Také jste pro trestání lidí s jiným názorem? Zřejmě si nejste jisti tím svým!

Teď to jsou především vyznavači "politické korektnosti", kteří chtějí trestat lidi s jiným politickým názorem. Ale byla tu řada i jiných ideologií, kteří měli tendenci trestat lidi s jiným názorem. Nacismus, komunismus, islám,...

24.3.2019 v 5:55 | Karma článku: 35.72 | Přečteno: 801 |
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz