Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Schwarzenberg a lídr pravice? Ještě větší pitomost než si myslíte

1. 09. 2013 14:31:59
První článek, který jsem po návratu z dovolené přečetl, byl rozhovor z Kalouskem v sobotním Právu. Nedá se ani reagovat na všechny absurdity, lži, překrucování, poťouchlosti a zákeřnosti, které jsou ostatně Kalouskovou přirozeností.

A tak zareaguji hlavně na tuto nebetyčnou drzost: „Pohled, že lídrem na pravici může být jen Václav Klaus, je buď zbožné přání, nebo kampaň, která nechce připustit, že na pravici je jediná zkonsolidovaná strana s jediným nezpochybnitelným lídrem, a to je TOP 09 a Karel Schwarzenberg.“

Nebudu už reagovat na to, že dále všechny, kteří tento pohled nesdílejí, urážlivě nálepkoval jako „pohrobky opoziční smlouvy“. Ale považovat TOP 09 za pravici, navíc prý konzervativního založení, tak to je nehorázné matení pojmů. TOP 09 je tak konzervativní, že kde může, nadbíhá bruselskému diktátu. A je tak pravicová, že nám zvyšovala daně. A natruc všem pravicovým principům se nezastavila ani před zvýšením daní majetkových, což je komunistický přístup a pravicové rouhání.

Jediné, co se nedá TOP 09 upřít, je bezohlednost a necitelnost až sadistického typu, kterou nejlépe charakterizuje Drábkovo loupežné řádění na MPSV, jeho destrukce úřadů práce a arogantní a přitom kontraproduktivní přístup ke zdravotně postiženým. Lidem, kteří jsou na tom lépe, se snaží tato strana podbízet tím, aby se na ty méně šťastné dívali jako na spodinu, vůči níž se mohou stylizovat do role té skutečné smetánky, jíž dělají jen křoví.

Jde o opak všech pravicových i konzervativních hodnot a principů. Jde spíše o jakousi havlovskou elitářskou politiku, ovšem dovedenou z pozic salónního levičáctví až k absolutnímu cynismu. V této souvislosti je příznačné, že Kalousek se v rozhovoru ohání tím, že u Ústavy nejde jen o text, ale o ústavní principy, tradice a zvyklosti. Vymezuje se tak proti Zemanovi, jenž je považuje za idiotské, ale především se přihlašuje k Havlovu elitářskému pojetí „duchů zákonů“.

Proboha, jaký byl Havel pravičák a konzervativec? Vždyť to je výsměch. A přímým pojítkem mezi TOP 09 a Havlem je Schwarzenberg, jenž mu dlouho dělal nejbližšího poskoka za restituční apanáž.

V rozhovoru se Kalousek nebránil ani tomu, že v určitém smyslu budou další volby pro TOP 09 „třetím kolem prezidentské volby“. K tématu prezidentské volby jsem v článku „Zle, matičko, zle! Hrad nesmí být muzeem feudalismu“ napsal: „Kuriozita, starožitnost, fetiš, nostalgie po předminulém století, falešné pozlátko, cizorodé poklonkování „urozenosti“, Kalouskův fíkový list - to všechno představuje Schwarzenberg. Jeho zvolením bychom zneuctili odkaz TGM.“

K Schwarzenbergovi po tomto připomenutí toho již moc dodávat nebudu. Snad jen stojí za to se vysmát tomu, že údajným „lídrem pravice“ by měl být zelený internacionalista, který si zadal s takovými „konzervativci“, jako jsou Thaçi a Saakašvili. Může být větší paradox?

Kalousek v rozhovoru uvedl, že aby si někdo všiml nýmandů, tak se v devadesátých letech vymezovali proti Klausovi, Havlovi či Zemanovi jako součást svého marketinku. Tím udeřil hlavičkou o hřebíček. Skutečně celý rozhovor je jen o tom, jak se vymezit proti Zemanovi a Klausovi, aby tato strana ambiciózních nýmandů ve volbách uspěla. Chce tím posbírat především protestní hlasy proti Zemanovi a stylizovat sebe a svou stranu do role zachranců demokracie. Směšné, kdyby to nemylo tak nechutné!

Ale rozhovor měl ještě jiný podtext, svědčící o Kalouskovu křivém a zákeřném charakteru: Jak přehnanou starostlivostí o osud ODS tuto stranu co nejvíce poškodit a ponížit. Není nad takového „kolegu“ se ctí pravého konzervativce :-(

Autor: Dušan Streit | neděle 1.9.2013 14:31 | karma článku: 42.81 | přečteno: 3666x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Macura

Demonstrace chvilkařů nejsou proti Babišovi, ale proti 30 % voličů, otravují společnost

Demonstrace obecně nepochybně patří ke zdravé demokracii, ať už se demonstruje za cokoliv. Když už nic, jsou aspoň inspirací k zamyšlení nad různými otázkami. Jenže opakované demonstrace chvilkařů smrdí útokem na demokracii.

6.12.2019 v 1:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Petr Burian

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A.Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

5.12.2019 v 19:04 | Karma článku: 23.10 | Přečteno: 386 | Diskuse

Miloslav Havelka

Možná se dozvíme, že Václav Klaus ml. snědl spolužákovi svačinu. A půjde to do Bruselu!

Výzkumy volebních preferencí jsou ošemetná věc. Chlubí se nimi ti, pro koho jsou příznivé, naopak méně úspěšní je zpochybňují. Co ale s grafy, které vychází diametrálně odlišně?

5.12.2019 v 13:21 | Karma článku: 37.92 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Vrácením celé věci kolem pana Babiše opět do hry, došlo…

... k nejlepšímu možnému řešení celé záležitosti. I když se dnes z toho jedni radují a druzí skoro zuří, radovat bychom se měli všichni. Proč? Vysvětlím...

5.12.2019 v 13:08 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 809 | Diskuse

Jan Dvořák

Že je nouze o anděly a čerty? Chytrý Mikuláš sáhne po Babišovi

Už od středečního odpoledne je veřejný prostor v diskusích na sítích i v blozích přebabišovaný úvahami, lamentacemi i jedovatými slinami, které reflektují obnovené stíhání premiéra s odůvodněním, že „na zavření“ to ještě není.

5.12.2019 v 9:31 | Karma článku: 13.37 | Přečteno: 240 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz