Póvl a hnůj na Hrad?

5. 08. 2008 10:05:59
„Miloš Zeman for President" není jen tragédií stárnoucího politika, ale fraškou. Když jsem Grégra slyšel vyprávět, že sdružení bylo založeno pro kultivaci politiky, spadl jsem málem pod stůl.

Neuralgickým bodem Miloše Zemana je, že se nestal prezidentem a ve svém zraněném egu nechce pochopit, že mu naštěstí definitivně ujel vlak. I když se zaklínal dokonce rakví a stromy si bral za svědky, že končí v politice, nedalo se mu věřit, jako ostatně nikdy. Vzpomeňme jeho chvástání, že bankám on nedá ani korunu, aby nacpal jen do ČSOB přes 200 miliard. Popře klidně sám sebe, pak aby zhrzené ambice léčil pomstychtivostí, intrikánstvím a planými nadějemi.

Kultivace politiky a la Zeman je opravdu k hořkému pousmání. Je sice fakt, že Topolánek a Rath se snaží jít verbálně v jeho stopách, ale Zeman byl ještě navíc všech autentických plebejců král - on se na svém okázalém buranství ještě pásl. Styděl jsem se za něj už jako za premiéra a mít takového prezidenta, to by bylo opravdu na emigraci.

Vzpomeňme jen na jeho kuloární styl politiky symbolizovaný Šloufem, a to nemám na mysli jen opoziční smlouvu, ale třeba akci Olovo. Exministryně Buzková by mohla vyprávět, ať si o ní myslíme cokoliv.

Vrcholem trapnosti však byly dvě jeho knihy. Ne, nevěnoval se prognostice nebo nějaké bohulibé činnosti, ale vydal odporný bulvár a ostudný škvár. A to tvrdím, aniž jsem ty „knihy" četl, protože mi stačily úryvky ve sdělovacích prostředcích. Prostě póvl a hnůj, jak sám rád nálepkoval. Ukázal se jako malý, zhrzený a pomstychtivý dědek. On to předvádí nejen dosud, ale s pomocí svých „přátel" to ještě stupňuje.

Zemanovy chorobné ambice a zbytnělé ego spasitele už by opravdu vyžadovaly posouzení příslušnými odborníky. Dokud objímá stromy, není nikomu nebezpečný. Ale jakmile se chce vrátit do politiky, chtělo by to ochranný dohled. Nezájem novinářů o jeho „názory" by byly dobrým počátkem.

S Paroubkem nesouhlasím téměř v ničem. Sdílím ale jeho strach ze Zemana. On se bojí o Zemanův zhoubný vliv na ČSSD (ne, že by Paroubkův vliv byl pozitivní), já se bojím o poslední zbytky fazóny v politice. Zeman nikdy ve své samolibosti ani nepochopí, že je některými politickými silami pouze zneužíván jako talisman, strašidlo a beranidlo na Paroubka. Mouřenín po splnění zadání pak může jít místo na Hrad zpět ke stromům.

Zeman neměl nikdy glanc, i když jedince se slabší sebeúctou přitahoval. Ale nyní už je jen politickou zombie, která může pouze páchat škody. Je jasné, že žádné objektivní důvody Zemana nezastaví. Proto by měl co nejrychleji dostat podruhé na frak, aby si svůj hořký konec, o nějž si sám říká, vypil až do dna.

O Zemanovi a jeho přátelích jsem psal už zde.

Autor: Dušan Streit | úterý 5.8.2008 10:05 | karma článku: 40.28 | přečteno: 7244x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladimíra Bošková

Kam vlastně naše pojistné zmizí?

Premiér a ministr zdravotnictví přihráli zdravotníkům další miliardy. Odbory, lékařská komora i další subjekty v resortu zůstávají nespokojené.

18.10.2019 v 14:43 | Karma článku: 9.57 | Přečteno: 289 | Diskuse

Jan Dvořák

Jen co prezident „vytáhl paty“…

Ještěže prezidenta Zemana nechali odříznout od informačních toků! Jeho dobrý zdravotní stav by se totiž mohl náhle zhoršit a rekondiční pobyt by se musel změnit na léčebný, pokud by se dozvěděl, co se v Praze děje za jeho zády.

18.10.2019 v 14:17 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Jan Ziegler

Nejen EU, ale i Česko ničíme šílenou byrokracií

Levice žije v představě, čím více úřadů, tím lépe. A bohužel tyto snahy se prosazují i v Evropském parlamentu. Tamní socialisté chtějí nový úřad pro boj s nezaměstnaností. Takové příšerné komunistické řešení.

18.10.2019 v 11:40 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jan Hink

Nikoli pohlaví, ale lidská práva jsou sociální konstrukt! Šaría bude patřit do Evropy.

Co si to Evropský soudní dvůr dovoluje, vytvářet pro nás zákony? Máme prý do azylového zákona zapracovat "strpění" zločinců. Obětujeme životy blízkých, vítejte, vrazi, ochráníme vás, aby vás neoběsili tam, odkud pocházíte.

18.10.2019 v 10:17 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 1324 | Diskuse

Karel Januška

Justice je černou dírou ve státním rozpočtu

Legislativní rada vlády je prostředkem, jak v zákonných předpisech zajistit „občanům s právnickým vzděláním“ nevysychající zdroj příjmů.

18.10.2019 v 9:15 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 232 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3933
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz