Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

Okamuru bych volil jen z nouze. Leč nouzi politici nastolují!

5. 01. 2012 14:02:59
Co si to ten Vícha z ČSSD dovolil? Chce voličům zabránit, aby projevili svou vůli při volbě prezidenta. Zapomněl, že ze stejné vůle se stal senátorem.

Na všelidovou volbu prezidenta jsem neměl vyhraněný názor, protože kandidáti na přímou volbu (J. Fischer, P. Sobotka, Švejnar) ve mně utvrzovali dojem, že bude-li zvolen po Klausovi někdo z nich, že se vlastně stane funkce prezidenta nadbytečná. Totiž každý, kdo nebude mít vlastní pevný politický názor a bude si pouze hrát na moderátora, mediátora, obrušovače hran a svorník, stane se jen „zadarmo drahým“ kladečem věnců. Pak by přímá volba ztratila jakýkoliv smysl.

Prezident nemá příliš rozsáhlé pravomoci, ale Ústava mu dává svou záměrně vágní formulací takový prostor, jaký si svou osobností vydobude. Musí dostát postavení hlavy státu, jinak by se stal atrapou. Podle mě je žádoucí, aby korigoval kolektivismus zastupitelských orgánů i vlády.

Z atrap, které politici nabízejí, by ani přímá volba státníky neudělala. Přesto jsem po aroganci politiků změnil názor. Když senátor za ČSSD Petr Vícha prohlásil, že z volby se může stát „mediální šaškárna“, což podle něj ztíží vyjednávání o přímé volbě, pokud kandidují lidé jako Tomio Okamura, jenž je v Česku mediálně známým podnikatelem, pak to je z jeho strany zpupnost, arogance a drzost.

Nečas – sám s charismatem suchého hadru – si dovolil pana Okamuru nazvat figurkou. Čím si politici svou nabubřelost zasloužili? Z lidského hlediska je pro mě Karel Gott, Dominik Hašek nebo právě Tomio Okamura cennější. Morálkou určitě. Znalostí světa pravděpodobně. A nic bych za to nedal, že v mnoha případech i inteligencí. Hlavně nebudou vyžírkami z povolání.

Panu Okamurovi jsem vyčítal, že příliš akcentuje mechanismy, které se sice hodí pro firmy, ale nikoliv pro stát. Nelíbila se mi jeho tolerance k politickým ambicím takového Babiše. Ani jeho dobře myšlený a docela populistický „novoroční projev“ mě nenadchnul, protože se zcela vyhnul krizi a jejím mezinárodním aspektům.

Ale když to srovnám s doslova tragickými kandidáty, které kdy ČSSD zmínila, tak je pan Okamura převyšuje všechny. Posuďte sami to panoptikum kuriozit: kolaborant Rychetský, autista Špidla, alibista Švejnar, mimoň J. Dientsbier, chameleón J. Fischer, buran Škromach, rétor-popleta Zaorálek, kariérista Onderka nebo soudružka V. Dvořáková. A to jsme už přišli o zpuchřelou hvězdu Paroubka.

Mezi těmito absurdními figurami by pan Okamura vyčníval jako závan zdravého rozumu a poctivosti. A pak že jsem rasista a xenofob :) Tato tolerance se ostatně vztahuje na Čechy obecně, pokud si ji totiž někdo zaslouží.

Abych se vrátil k socanům. Teď se ukáže, zda nejsou ještě větší pokrytci, než jsme doufali. Možná že s přímou volbou prezidenta jen tak populisticky žonglovali, aby se neukázalo, že za dvaadvacet let nevyprodukovali žádného skutečného kandidáta.

A vtip nakonec: Co si tak představit jako prezidentku rovnou senátorku Gajdůškovou? Pak bych dal přednost i sekretářce pana Okamury.

Autor: Dušan Streit | čtvrtek 5.1.2012 14:02 | karma článku: 44.62 | přečteno: 6495x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 660 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.30 | Přečteno: 126 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 744 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 1562 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 531 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz