Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Evropská unie nás táhne k feudalismu

14. 04. 2008 12:02:48
Náš prezident Klaus je eurorealista, proto hovoří jen o tom, že Evropská unie nás táhne k socialismu. Já jsem však - přinejmenším - euroskeptik, takže nemohu nevidět to couvání do feudalismu. Socialistická éra EU je dávno za námi, v ní jsme ještě nebyli členy. Skončila v okamžiku, kdy EU začala zaostávat - jako všechny socialistické struktury - nejen za USA, ale i za asijskými tygry a Čínou. Chvíli si to kompenzovala požíráním nových členů z Východu. Nyní však nastává okamžik pravdy. Vzhůru ke světlým zítřkům feudální Evropy - a nikdy jinak!

Když byla odmítnuta evropská ústava, chtějí z nás udělat blbé poddané na základě lisabonského podvodu. Nic na tom, že neměla být uvažována funkce evropského prezidenta, objevila se ve smlouvě pod názvem předsedy Evropské rady. A slovo předseda se klidně dá přeložit jako prezident, což se také už vžívá. Evropská unie neměla mít státní symboly, jako je třeba hymna, nicméně po podpisu Lisabonské smlouvy si všichni - včetně našeho Topolánka - pateticky gratulovali za zvuků Beethovenovy Ódy na radost.

A kde je tedy ten krok k feudalismu? Ten hned následoval. Právo napsalo:

„Ještě se neví, co přesně bude budoucí „prezident Evropské unie" dělat, ale už se mu chystá královské zázemí. Už teď se zdá být jisté, že bude mít výhody jako žádný jiný unijní činitel.
O jejich podobě jednali při pracovní večeři minulé úterý velvyslanci členských států Unie a předseda Evropské komise José Manuel Barroso. Vlastní letadlo, rezidence ve stylu Bílého domu nebo královského paláce a rozsáhlý osobní štáb - to jsou nejvýraznější privilegia, jimž se má napříště těšit volený předseda Evropské rady, často označovaný jako „prezident Unie". Lze se dohadovat, že i jeho plat bude špičkový, i když o finanční odměně se v úterý zřejmě ještě nemluvilo. Britský The Daily Telegraph, který se zprávou o privilegiích přišel, ironicky upozorňuje, že to jistě zvýší zájem Tonyho Blaira, nejčastěji zmiňovaného zájemce o tuto funkci. „Vyhlídka na letadlo zvyšuje šanci, že nynější přední uchazeč získá svou Blair Force One, kterou mu jako britskému premiérovi upřeli," tvrdí list. Prezident má Unii zastupovat ve světě a reprezentovat na veřejnosti. Očekává se, že bude hrát velkou roli nejen při přípravě vrcholných setkání Unie, summitů, ale také v diplomacii a - pokud se prosadí Francouzi se svými plány - také ve společné obranné politice." (viz zdroj)

Takže palác, letadlo, 16 až 22 osobních poradců a pomocníků, tedy královské podmínky jako v monarchii. Přitom tato funkce neměla existovat. Má však mít symbolický význam návratu kdesi do dob před 1. světovou válkou, kdy se panovník voličů nemusel příliš ptát, za co pro svou výsostnou důstojnost bude utrácet uvalené daně. Však už také Německo s Francií plédují za jednotné unijní daně, abychom se mohli podílet na jejich recesi. K těmto světlým zítřkům vedla cesta přes demontáž poválečného uspořádání Evropy. Příznačné je, že Genscher například předběhl v myšlení Gorbačova a ihned po sjednocení Německa měl za cíl rozložení Jugoslávie (přiznal to v pamětech). Jde nejen o heslo "rozděl a panuj", ale i o velkoněmecké reminiscence. A proč se hned nešábnout o celou Evropu? (O rozbití Jugoslávie jsem napsal čtyři články - viz ten poslední s linky na předchozí).

Volič bude natolik odělen od politiků, kteří budou rozhodovat o jeho životě, že už vůbec nebude možné hovořit o demokracii. O malých členech to po schválení Lisabonské smlouvy bude platit zvlášť fatálně.

Kdo nesouhlasí, ať mi prosím vysvětlí, jakou volbou se mohu např. vyjádřit k tomu, aby se Bushův krvavý maňásek Blair nestal mým „prezidentem"???

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Dušan Streit | pondělí 14.4.2008 12:02 | karma článku: 38.01 | přečteno: 5702x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Vladislav Svoboda

Edvard Beneš - smlouva se SSSR

Nic tak nebudí emoce jako smlouva o přátelství, vzájemné pomoci a poválečné spolupráci mezi Československem a Svazem sovětských socialistických republik z 13.prosince 1943.

24.9.2021 v 8:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 13 | Diskuse

Tomáš Flaška

Vývojové stupně hnutí ANO

Personální politika je něco, v co každá firma musí vkládat hodně. Špatně to ale chodí, pokud ve firmě nefungují standardní mechanismy práce, ale vše řídí Deus ex Machina.

24.9.2021 v 7:10 | Karma článku: 12.56 | Přečteno: 119 | Diskuse

Vilém Barák

Afganistán, válka na „slepo“

Po 20 letech války v Afganistánu o něm zhola nic neví nejen západní veřejnost, ale ani armády a vládní složky. Příčinou odchodu je neschopnosti Západu, včetně Česka, nikoliv však vojenská, ale na poli poznání.

23.9.2021 v 17:09 | Karma článku: 13.94 | Přečteno: 206 |

Martin Braun

Jestliže má Okamura pravdu, něco není v pořádku

Ukázalo se ve volební debatě na TV Prima. Přestože je mi "rozkoš" volit v Česku upřena, předvolební boj sleduji se zájmem, místy pobavením, občas pak s bolestí kolem žaludku.

23.9.2021 v 16:29 | Karma článku: 21.07 | Přečteno: 1056 | Diskuse

Petr Bystron

Německo: Levicoví extremisté manipulovali TV-duel před volbou kancléře.

Hned tři levicoví extremisté vyškolení skalní komunistkou se tento týden dostali do dvou televizních duelů kandidátů na německého kancléře. Hráli „obyčejné občany“, přitom jejich cílem bylo „zničit Lascheta“.

23.9.2021 v 14:41 | Karma článku: 25.09 | Přečteno: 415 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3935
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz