Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. července 2020 Státní svátek.

Paranoidní váhavý Nečas, co chtěl zároveň odejít i bojovat o pozice

22. 07. 2013 11:19:59
Je dobře, že to Nečasovo trápení zkrátili – a docela symbolicky – policejní plukovníci. Nebýt jich, trápilo by nás jeho trápení dodnes. Ten člověk nikdy neměl na to, aby cokoliv řídil, natož stát. Sám i s Úřadem vlády byl de facto řízen svou milenkou.

Dokazuje nám to i po svém pádu. Jeho spiklenecké konstrukce o úmyslech státních zástupců a policie jsou doslova chorobné či lépe choromyslné. Reaguje hystericky a snaží se vyvinit z vlastních selhání. Je jedním slovem ubohý.

Dnes na serveru tyden.cz vyšla část rozhovoru s ním. Snaží se tam přesvědčit čtenáře, že věděl, že je jeho vztah na pracovišti v pozici premiéra neúnosný a že chtěl na konci prázdnin celou věc vyřešit. Dnes v tomto rozhovoru tvrdí:

„Svým způsobem je to pikantní, protože policie a státní zástupci, kteří si perverzně nahrávali a poslouchali i soukromé hovory dvou lidí, kteří spolu měli vztah, na těch záznamech mimo jiné mají i to, že jsme si s Janou Nagyovou byli vědomi, že neděláme správnou věc. Propletení osobního vztahu s pracovním vztahem prostě není správně a já si toho byl vědom. Mimo jiné i za to musím přijmout osobní politickou odpovědnost. Chystali jsme se to vyřešit. Z odposlechů musí být jasné, že jsem byl rozhodnut na konci léta oznámit, že v politice končím, pouze dokončím svůj mandát. Vzápětí měla paní Jana oznámit, že odchází z pozice vrchní ředitelky kabinetu.“

I kdyby takto uvažoval i předtím, je to směšné. On neměl problém jen s policejními plukovníky, on čelil veřejně propírané skutečnosti, že své podřízené a utajované milence přiznával a zároveň sveřepě tajil statisícové odměny (psal jsem o tom zde). Za vyzrazení těch odměn je dokonce vedeno trestní stíhání proti několika osobám. Nečas vlastním tělem tyto informace bránil i přes zákon o svobodném přístupu k informacím. Musel vědět, v jaké je delikátní situaci, že si za státní peníze vydržuje milenku (viz zde).

Kdyby si byl vědom naléhavosti svého trapného postavení, řešil by to tehdy, ne verbálně dnes nebo až na konci léta. Jenže to by musel přemýšlet hlavou. Místo toho na otázku, proč to neudělal dřív, se hájí takto:

„Kdyby moji kolegové ve vedení ODS, pánové Kuba, Pospíšil a Chalupa nezačali letos na jaře blbnout a rozvíjet debaty o předčasných kongresech, tak bych to býval oznámil už na jaře s ročním předstihem. Ale to mě donutilo znovu zabojovat o pozici v ODS a odložit to. Pro mě to nebyla žádná hluboká rána.“

Takže ten zoufalec se nám snaží namluvit, že chtěl odejít z politiky úplně, ale protože byla ohrožena jeho funkce v ODS, rozhodl se „zabojovat“. Může tomu normální člověk rozumět?

Chtěl snad odejít za zvuku fanfár? Komu vlastně prospěl ve své funkci? Soukromým penzijním fondům nikoliv, ty zdiskreditoval stejně jako pravici, za níž se vydával, na velmi dlouho. Možná prospěl Kalouskovi, jemuž dělal křoví, tím, že doslova dokončil devastaci ODS, ale ten mu vděčnost neprojeví. Občany zatížil zvýšením daní (nejen DPH, ale i majetkových). Stát je na tom nejhůře ve své historii.

Takže vděčné mu mohou být jen církve, které budeme všichni dlouhá léta financovat. Možná bude zajímavé, kdo pana Nečase zaměstná. Policejní plukovníky by to mělo zajímat.

Autor: Dušan Streit | pondělí 22.7.2013 11:19 | karma článku: 39.54 | přečteno: 2338x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Filip Vracovský

Boxerský zápas Foldyna Novotný bohužel nebude...

Nahradí Jaroslava Foldynu náš blogerský kolega Vít Hassan? Nebo bude muset stačit souboj Novotný Novotný u soudu a v Ruské televizi? Varování ! Blog s vícečetným použitím slova koště.

5.7.2020 v 8:04 | Karma článku: 22.06 | Přečteno: 904 | Diskuse

Ivo F. Cilich

Tohle jsme už třeba mohli mít za sebou

Před cca měsícem a půl jsem si porovnával nás a Rakousko a tvrdil jsem, že se na jejich čísla (mimochodem v počtu úmrtí nijak nevybočující od jiných roků) taky dostaneme, ale později, protože se to u nás utlumilo až zbytečně moc.

4.7.2020 v 12:36 | Karma článku: 38.56 | Přečteno: 6281 | Diskuse

Jaroslav Haluza

Úkol zní jasně: zachránit dovolenou

Ti Slovinci a potom Lotyšsko a Estonsko, co si to dovolují kazit nám dovolenou!!! Vždyť žádný Covid není jen tam někde v zapadákově nám to trošku vyskočilo.

3.7.2020 v 23:52 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 815 | Diskuse

Tomáš Kupec

Proč je TOP 09 levicová strana? Důvody přehledně bod po bodu:

Pojďme se společně podívat, jak moc je TOP 09 ve skutečnosti pravicová strana. V jakém omylu část voličů žila, žije, volila a možná dále bude volit...

3.7.2020 v 20:24 | Karma článku: 32.38 | Přečteno: 1206 | Diskuse

Michael Pálka

Euro pro Českou republiku- ano nebo ne?

Příliš důvěřovat ekonomům a meteorologům přijde nastejno.Šance, že ekonomická předpověď vyjde, je myslím ještě o nějaký coul menší než předpověď počasí na příštích čtrnáct dní.

3.7.2020 v 18:55 | Karma článku: 10.49 | Přečteno: 377 | Diskuse
Počet článků 1144 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3934
Nevěřím umělým celebritám a politikům. Hledám odpověď na otázku „Proč?“ a nedám pokoj, dokud si neudělám vlastní názor, většinou navzdory bolševicky přijímanému mainstreamu. Podporuji aktivní přístup k životu. Jsem konzervativním ateistou, pro kterého však je osobní svoboda nade vše. Chci se podělit o své obavy, že plíživě přicházíme jak o tradice, tak o stále větší část svobod. Není náhodou, že spolu s tím ztrácíme národní svébytnost. Bytostně odmítám všechny utopie jako je Evropská unie. Poslouchám hard rock, nejraději DEEP PURPLE. Mám v oblibě sport a považuji jej za součást hygieny. Hodně čtu, rád píšu a formuluji své názory. Pozor, jsou někdy otevřené a provokativní! Když 2x prokliknete mou fotku, uvidíte sami...

Najdete na iDNES.cz